Bracteting וכיצד להשתמש כראוי …

admin

מה זה … חשיפה סוגר

חשיפה חשיפה היא טכניקה פשוטה בשימוש על ידי צלמים מקצועיים כדי לספק את תצוגות המתאימות של התמונות שלך, במיוחד במצבים תאורה קשה.

כאשר אתה מגדיר את הסצנה, מד המצלמה בוחר את הצמצם מהירות צמצם / מהירות כי הוא חושב ייתן את התמונה חשוף בהתאם.

חשיפת החשיפה פירושה שתי תמונות נוספות: אחת נמוכה בחשיפה נמוכה (נבחרת בדרך כלל בתגובת חשיפה שלילית, למשל -1 / 3EV), והשניה מעט מוגזמת מעט (בדרך כלל על ידי בחירת פיצוי חשיפה חיובית, נניח 1 / 3EV) , שוב לפי מד האור של המצלמה.

הסיבה לכך היא כי המצלמה עשויה להיות "מרומה" על ידי אור (יותר מדי או מעט מדי), ואת האובייקט הראשי עשוי להיות overly או מתחת לחשוף. על ידי ביצוע שלוש יריות אלה, אתה מוודא שאם זה היה המקרה, זה היה צריך להיות פיצוי בהתאם.

לדוגמה, נניח שאתה עושה סצינה עם הרבה אור סביב הנושא המרכזי (למשל, על החוף ביום שמש או מוקף בשלג). במקרה זה, באמצעות המדידה הממוצעת המשוקללת, המצלמה יכולה להיות "מרומה" על ידי שפע של אור וחשוף, סגירת הצמצם ו / או שימוש במהירות מהירה יותר (בהנחה כי ISO הוא קבוע), מה שהופך את הנושא הראשי underexposed. על ידי ביצוע צילום נוסף עם רנטגן קלה, אתה בעצם לחשוף את הסביבה יתר על המידה, אבל חשוף כראוי את הנושא העיקרי.

דוגמה נוספת עשויה להיות מצב שבו הסביבה עלולה להיות כהה מדי והמצלמה חושפת את חוסר האור על ידי פתיחת הצמצם ו / או שימוש במהירות תריס ארוכה יותר (בהנחה שהתקן ISO קבוע), אזי ייתכן שהאובייקט הראשי חשוף יותר מדי. על ידי ביצוע ירייה נוספת עם undexxposure קלה, אתה בעצם יהיה חשוף מספיק בסביבה, אבל חשוף כראוי את הנושא העיקרי.

נכון לעכשיו, רוב המצלמות הדיגיטליות יש פונקציית חשיפה אוטומטית, כלומר, אם תבחר באפשרות זו לפני צילום תמונה, המצלמה באופן אוטומטי לקחת שלוש יריות: אחד שהוא רואה כמו בעל נראות מעולה; שני לקויי ראייה; ואת השלישי חשוף מעט.

מתי עליך להשתמש בסוגריים החשיפה? בכל פעם שאתם מרגישים כי הסצינה תובענית (יותר מדי אורות או צללים) ביחס לתאורה, לדוגמה, שקיעות בדרך כלל טובות יותר בחשיפתן, לכן השתמשו בסוגריים החשיפה, או כאשר אתם רוצים להיות בטוחים שלא תפר את הפלא .

זכור כי אתה כבר לא להשתמש בסרט, אז באמת אין בזבוז מבוזבז (אלא אם כן אתה מוגבל באופן משמעותי על ידי גודל של אמצעי אחסון).

הימנעות דיגיטלית ושריפה

האם ברצונך למחוק מיד תמונות נוספות? לא, אם אתה מאפשר אחסון, לשמור את כל שלוש יריות עד שתגיע הביתה לטעון אותם על המחשב וגרפיקה תוכנת עריכת כגון Photoshop. שימוש בפונקציות השכבה של Photoshop (או פונקציונליות דומה של תוכנות אחרות לעריכת גרפיקה), ניתן לטעון את כל שלוש היריות לשכבות שונות, ולאחר מכן להסיר בזהירות חלק חסר חשיפה או חשיפה של שכבה אחת או יותר כדי להשלים את התמונה הסופית שבה הן את האובייקט הראשי, ואת הסביבה נחשפים כראוי!

תכונה זו של Photoshop מאפשרת לך לצלם בתנאי תאורה קיצוני מאוד, שבו יש אלמנטים רבים עם עוצמת שונה של אור וצללים שבהם אתה מאבד את הפרטים המעניינים ביותר וצללים. במקרה זה, ייתכן שתצטרך יותר משתי תמונות נוספות כדי לקבל פרטים בחלקים שונים. בלי להזיז את המצלמה (חצובה נדרשת), לקחת כמה יריות כפי שאתה צריך, חושפים את החלקים השונים שאתה רוצה להפוך את הפרטים גלויים. אז היית לטעון את כולם לתוך Photoshop, כל אחד עבור השכבה שלך, ולהסיר את תחת וחלקים overexposed בכל שכבה (שניתנו, זה שווה ערך של "הימנעות" ו "עישון" יכול להיות משעמם מאוד אתגר בפני עצמו, אבל זה באמת יכול להיעשות כדי להיות שווה את המאמץ), אתה יכול בסופו של דבר עם זריקה "בלתי אפשרי", שבו כל חלק של המערה נחשף כראוי.

שימוש בהיגיון, חשיפה בסוגריים היא טכניקה פשוטה שיכולה לספק את החשיפה הנכונה למצב תאורה קשה.

ודא שאתה מקבל מצלמה עם שליטה טובה ידנית bracketing [http://www.bargainfindsonebay.com/Canon.html]

Leave a Reply