טיפים לצילום דיגיטלי – באמצעות בקרת החשיפה המובנית

admin

אחד הדברים שגם צלמים דיגיטליים וגם צלמים מנוסים יותר מציבים את האתגר הגדול ביותר הוא לקבל את החשיפה הנכונה עבור תמונות דיגיטליות. אחד היתרונות הגדולים ביותר של צילום דיגיטלי הוא שאנחנו יכולים להשתמש PhotoShop ותוכנות אחרות עריכת תמונה לבצע תיקונים לאחר צילום דיגיטלי, אבל זה בהחלט טוב להתחיל מיד.

רוב האנשים מוציאים את המצלמה הדיגיטלית מהקופסה, וודאו שהגדרת החשיפה מופעלת אוטומטית ולא משנה אותה. עם זאת, השימוש בכל הגדרות המצלמה הוא לא כל כך מסובך. כל מה שאתה צריך הוא קצת מידע וכמה תרגול. הנה כמה טיפים כיצד לקבל שליטה רבה יותר על התמונות הדיגיטליות שלך.

ראשית, החלט מה אתה רוצה להדגיש בתמונה שלך. זהו האובייקט או האזור של התמונה שבהם אתה רוצה את החשיפה הנכונה ביותר. האם אתה לוקח תמונה דיגיטלית של ילד על רקע כהה? האם אתה רוצה להיות בטוח כי הפנים או הבגדים של הילד מוארים כראוי, או שאתה רוצה להדגיש את מה ברקע?

שנית, להחליט אם אתה רוצה את המצלמה כדי להחליט על החשיפה, או אם אתה רוצה לקחת את כל או כל ההחלטות הקשורות לתערוכה. רוב המצלמות הדיגיטליות המודרניות מאפשרות לך לבחור מצבי חשיפה, כולל תוכניות שנקרא. לדוגמה, ייתכן שיש סמל עליון מסוגנן עבור תמונות נוף או פרופיל רץ עבור יריות פעולה.

לאחר בחירת אחד המצבים האלה, המצלמה יכולה להשתמש באחת התוכניות הפנימיות כדי לקבוע את מהירות הצמצם ואת צמצם העדשה. המצלמה תבחר את ההגדרות כי היצרן חשב היה הטוב ביותר עבור סוג זה של התמונה. הבעיה היא שאתה לא יכול למצוא את עצמך במצב הממוצע בתמונת נוף או תמונה. אם כן, הגיע הזמן לעבור למצב קרקעות ולקבל שליטה רבה יותר על המראה של התמונות הדיגיטליות שלך.

בנוסף לחשיפה אוטומטית, כמעט כל המצלמות הדיגיטליות מצוידות בעדיפות צמצם, עדיפות תריס ומצבים ידניים. הגדרת הצמצם קובעת עד כמה גדול החור בעדשה שדרכו עובר האור. מהירות הצמצם קובעת כמה זמן העדשה תישאר פתוחה. ככל שהצמצם גדול יותר, כך האור עובר יותר, כך שאם ערך הצמצם יגדל (יותר אור), מהירות הצמצם חייבת גם היא לרדת (פתח את הזמן הקצר) כדי לקבל את החשיפה הנכונה. אם בחרתם את מצב העדיפות של הצמצם והגדירו את הצמצם, המצלמה תבחר את מהירות הצמצם המתאימה. אם תבחרו במצב עדיפות התריס ותגדירו את מהירות הצמצם הרצויה, המצלמה בוחרת את הצמצם לפיצוי.

מצב ידני מספק שליטה מלאה על הקריאייטיב. השימוש במצב ידני נדון במאמר אחר בסדרה זו. זכור כי החלק הטוב ביותר של צילום דיגיטלי הוא אם התמונה לא עובד כפי שאתה רוצה, אתה תמיד יכול לנסות שוב.

Leave a Reply