10 טעויות צילום נפוצות

admin

טעויות הן בדרך כלל שלב בלתי נמנע של למידה. עבור צלמים רבים חשוב להתגבר על טעויות ולהבטיח עבודה באיכות גבוהה. להלן רשימה של 10 שגיאות נפוצות בתמונות ועצות שיעזרו לך לפתור אותן. תיקון שגיאות אלה ישפר משמעותית את כישורי הצילום שלך.

1. קניית כמות גדולה של ציוד צילום בו זמנית

טעות זו, הכרוכה ברכישת ציוד צילום חדש, נוגעת הן לצלמים מנוסים והן למתחילים. עם זאת, צלמים חדשים בדרך כלל חושבים כי רכישת הציוד העדכני ביותר יגרום להם את הצלמים הטובים ביותר. רכישת עדשה חדשה, פלאש או מצלמה לא יגרום לך להרגיש טוב יותר במסחר הזה. למעשה, הצלמים הטובים ביותר יכולים בקלות לקחת תמונות נהדר באמצעות כל מצלמה. חשוב יותר הוא יצירתיות, ידע טכני ותשומת לב לתאורה, אשר יהפוך אותך לצלם הרבה יותר טוב. כמובן, זה לא אומר שאתה לא צריך לקנות ציוד חדש. כלים שונים הם באמת מועיל במתן פתרון טוב יותר וגמישות רבה יותר. רק זכור להגדיל את היכולות שלך כצלם באמצעות הציוד.

2. אופק מעוות

אתה יכול לתפוס את השקיעה מרהיב עם המצלמה האחרונה. עם זאת, בחיפוש כדי לתפוס את השקיעה המושלמת, שכחת להגדיר את רמת האופק. כתוצאה מכך, כל תמונות השקיעה עקומות. למרבה המזל, יש דרך פשוטה לתקן בעיה זו של אופק מפורק. תוכנת עריכת התמונות הזמינה ביותר יכולה לעשות זאת באופן אוטומטי או לאפשר לך לבצע את השינויים הנדרשים על ידי הטיית בד למצב אופקי בתוכנה כגון Photoshop או Lightroom. אתה צריך גם להפעיל את רמת המצלמה האלקטרונית או אופק וירטואלי כאשר לוקחים תמונה כדי לקבל דיוק טוב יותר.

3. איזון לבן רע

האם התמונות שלך נראות טוב מדי או חמות מדי? זוהי טעות נפוצה המתעוררת כאשר המצלמה מעריכה באופן שגוי את האיזון הלבן. בעוד AWB (איזון לבן אוטומטי) יכול בקלות לקבוע את ההגדרה המתאימה בהתאם למצב, האפשרות הטובה ביותר לבצע את זה כראוי בפעם הראשונה היא להגדיר את האיזון הלבן שלך. על ידי תיקון שגיאה זו, התמונות שלך ייראו טבעיות יותר ולא תצטרך לבצע עבודות עריכה רבות מאוחר יותר.

4. עיוות העדשה

טעות זו היא נפוצה בקרב מתחילים כי הם נוטים יותר להשתמש בעדשות הלא נכונות. עדשות מסוימות הופכות אובייקטים לעיוות, וחלקן מציגות אלמנטים לא רצויים, כגון אובדן בהירות או צבע סביב הקצוות. הדרך הראשונה לפתור את השגיאה הזו היא לבחור את העדשה הנכונה עם אורך המוקד הנכון עבור האובייקט. ישנן מספר מצלמות שגם באופן אוטומטי להחיל תיקונים בעת לכידת תמונות JPEG. עם זאת, היעיל ביותר והפשוט ביותר הוא לתקן את השגיאה בעת עריכת התמונה.

5. תמונה מתוך המוקד

הסתמכות על פוקוס אוטומטי לא מומלץ לכל צלם מקצועי. זה כנראה בגלל המצלמה לפעמים עושה את זה לא נכון. כאשר זה קורה, מתברר כי התמונות שלך להתמקד משהו לפני או מאחורי הנושא המועדף. כדי לוודא שהמצלמה בוחרת את נקודת המיקוד המועדפת, הגדר את מצב המיקוד בנקודת מיקוד אחת.

6. תמונות מטושטשות

צילמת תמונה נהדרת, אבל זה לא כל כך חד. תמונה מטושטשת זו יכולה להיות תוצאה של גורמים שונים, כגון תנועת המצלמה במהלך החשיפה, נקודת המיקוד השגויה או תנועת הנושא. בעוד הטשטוש אינו מובן כאפקט אמנותי, ישנן דרכים רבות לספק תמונות חדות יותר. זה כולל הגדלת רגישות ISO על 1/80 של השני במהירות תריס של 1 / 125s כדי למנוע רטט באמצעות חצובה.

7. התמונות נראות כהות ומשעממות

לפעמים התמונות שלך עשוי להיראות כהה יותר מאשר סצנה אמיתית. תופעה זו נגרמת בדרך כלל על ידי קריאה מטר, אשר משפיע על החשיפה לאור. הפתרון לשגיאה זו הוא די פשוט ידוע בשם פיצוי חשיפה. ניתן להגדיר ערך זה במצב אוטומטי. השימוש פיצוי חשיפה ייתן הציורים שלך יותר חיים.

8. הרכב רע

ההרכב מתייחס לאמנות של איזון תמונה כדי להעשיר את הזרימה. הטעות שהצלמים רבים עושים היא לצלם את האובייקט ישירות במרכז, אבל זה לא תמיד ליצור את התמונה הכי אטרקטיבי. השיטה הפשוטה של ​​הרכב אתה יכול להשתמש הוא העיקרון השלישי. כאן התמונה מחולקת לשלישית, הן אופקית והן אנכית, באמצעות 2 שורות. לאחר מכן הנח את האובייקט בצומת של הקו או לאורך הקו כדי ליצור תמונה שובה לב יותר.

9. מהדורה גדולה מדי

עיבוד טוב של תמונות הוא רק עדינות, שיפור במקום incapacitating את התמונה. HDR גבוה מדי או ניגודיות מופרזת יכול להפוך את התמונות שלך נראה חסר טעם. זכור כי כל תמונה היא ייחודית, ולכן חשוב להשתמש אפקטים שונים ומסננים בהתאם לתמונה מצריך. לדוגמה, הגדלת תכונות הרוויה בתמונות נוף עשוי להיראות מדהים, אבל עושה את אותן תופעות דיוקנאות יהיה די מחמיא.

10. מתוך ראיית יסודות הצילום

זו הטעות הרצינית האחרונה שהצלמים עושים היום. לאחר מאסטרינג כל הכישורים הרלוונטיים, כגון ריכוז, הרכב וחשיפה, אתה לא צריך לשכוח את יסודות פשוטים של צילום. זה כולל, למשל, טעינה סוללות, נושאת חלקי חילוף, גיבוי כרטיסי זיכרון ולוודא שיש לך את כל הציוד לפני הכותרת לאירוע. לבסוף, זכור תמיד להסיר את כיסוי העדשה לאחר שתתחיל לצלם. אתה תהיה מופתע כי שגיאה זו עדיין קורה צלמים מנוסים.

יישום

צילום נעים מאוד ומספק. רק תזכור לא לפחד להתקרב לנושא, כמו עם רוב למתחילים. נסה פרספקטיבות שונות, כגון טיפוס על עץ או שוכב על הקרקע כדי לקבל פרספקטיבה נהדר. לאחר יישום הפתרונות לעיל ושיפור הכישורים שלך, תוכל לשפר את איכות הצילום שלך.

Leave a Reply