צילום דינמי גבוה – דרך קלה להשיג תמונות מדהימות!

admin

צילום עשה קפיצת מדרגה עם הגעתו של חיישן CMOS. צילום דיגיטלי יש להציב את הטכנולוגיה העדכנית ביותר בידיו של משתמש חובב רגיל. כיום, כמעט כל ההיבטים של צילום פגום ניתן לשפר באמצעות תוכנה. אבל האם אתה לוקח בחשבון את העובדה כמה תמונות ניתן לשלב כדי ליצור תמונה טובה יותר?

ברוכים הבאים לעולם של צילום HDR. הרעיון הוא באמת קל להבין. במצבים רבים, הצלם נתקל בבעיה של ניגודיות רבה מדי בין האזורים האור והחושך של ההגדרה. אם זה מתאים את האורות – זה עושה את האזורים הכהים מופיעים כמעט שחור. ואם זה מתאים אזורים כהים לפרטים – אזורים בהירים יהיה שטף החוצה. למרות העין דינמית מסתגל לתוכן האור באזור – אותו דבר בלתי אפשרי להשיג בתמונה אחת.

עם זאת, יש דרך פשוטה החוצה! זה נקרא HDR. במקום ללחוץ על תמונה אחת, אתה צריך ללחוץ על שני, אבל לשמור את המצלמה בדיוק באותו מיקום (אתה יכול לקבל שינוי קטן). יש ללחוץ על התמונה הראשונה לאחר התאמת המצלמה לאזורים בהירים. השני צריך ללחוץ עם דגש על אזורים כהים. מאוחר יותר, עם כמה שלבים פשוטים חינם תוכנת עיבוד תמונה דיגיטלית, כגון GIMP (אתה יכול להשתמש ב- Photoshop, אבל המודעות שלה), אתה יכול לשלב את שני אלה עם תוצאות מדהימות.

אז ברגע שיש לך שתי תמונות, להלן השלבים הבסיסיים כדי לקבל את הזריקה המושלמת!

  1. פתח שתי תמונות בתוכנת עריכת התמונות. צור בד ריק נוסף עם גודל תצלום. (אם לצילומים שלך יש 1024 פיקסלים עבור 768 פיקסלים – בד ריק צריך להיות זהה.)
  2. להעתיק את התמונה השנייה (עם דגש על אזורים כהים) על שכבה חדשה על בד ריק. עכשיו ליצור מסכה על שכבה זו.
  3. יצירת מעבר צבע על המסכה (רדיאלי או לינארי), מה שהופך את האזורים הבהירים כמעט שקופים (בתמונה עם אזורים כהים מסומנים).
  4. עכשיו להעתיק את התמונה הראשונה (עם אזורים קו תחתון בהיר) על השכבה החדשה וליצור מסכה על זה גם.
  5. השתמש מחדש בשיפוע על המסכה כדי להפוך את האזורים הכהים להיעלם בתמונה זו
  6. עכשיו להחליק את התמונה הזאת כדי להחיל אותו בדיוק לתמונה כהה. אם לחצת בדיוק באותו מקום – זה צריך להיות ממש קל. אחרת, ייתכן שיהיה עליך לסובב את אחת התמונות!
  7. עכשיו להתאים את אטימות של שתי שכבות כדי לקבל את האיזון הנכון בין האזורים האור והחושך.
  8. זהו זה – עכשיו לשלב ולמזג את כל השכבות לקצץ אותם כדי להסיר קצוות מעוותים (אם היית צריך לסובב את אחת התמונות שלך)
  9. Voila – תמונה HDR שלך מוכן!

אם אתה רוצה לקבל עזרה על איך לעשות את זה ב GIMP (אשר לפעמים יכול להיות מטריד עבור משתמשי Photoshop), להשאיר תגובה על הבלוג שלי. במאמר הבא אני אראה איך זה נעשה ב- Photoshop ו- GIMP.

Leave a Reply