הבנת הפרמטרים הבסיסיים של התמונה בצילום דיגיטלי

admin

במהלך קורס מקוון זה תוכלו ללמוד יותר פרמטרים התמונה ולשפר את איכות התמונה של המצלמה הדיגיטלית שלך.

גוון: כמה מצלמות dSLR יש אפשרות צל כי משמרות את כל הצבעים במידה מסוימת. אתה יכול גם לעשות את זה באמצעות תוכנת עריכת תמונות. ניתן להשתמש בתכונה זו לצילום דמוי-שינה, כך שיתאים לטון האירוע.

בניגוד: ניגודיות מגדילה את האלמנט צבע זוהר במונחים של בהירות שלה. הניגודיות הגבוהה של התמונה הופכת את הנושא לחדה להתבלט על רקע או להדגיש מגוון רחב של נושאים כגון צילום בזאר. ככל שהניגודיות טובה יותר, כך הפרטים טובים יותר.

להתמקד: זה נקרא גם זהירות. זהו מדד של החדות שבה הסרט יכול לחקות את קצה האובייקט. חדות רבה יותר נותנת תמונה מגורענת, והחדות המופחתת נותנת מראה שטוף. תמונות חדות מושכות בתקריב, בעוד שבדיוקנאות הם מוזרים.

צליל: הטון בתמונה קובע את מצב הרוח של התמונה. הטון יכול להיות חם או מגניב. הצליל החם נראה אדום יותר עם הצבעים הדומיננטיים אדום, צהוב וכתום. הצליל הקריר יותר כחול עם צבעים עדינים ומתונים. הטון החם נחשב גברי, שם הוא נחשב נשית כמו צליל מגניב.

שחור ולבן: זוהי תכונה סטנדרטית על מצלמות דיגיטליות ומצלמות dSLR. זו ערכת צבעים יש להקצות קסם אבל הוא overused לעתים קרובות. זה תמיד הכי טוב לקחת תמונה צבע ולאחר מכן להמיר אותם לגווני אפור במחשב. ניתן להגדיל את הניגוד כדי לשפר את הפרטים בתמונות בגווני אפור.

ספיה: תמונות ישנות משתמשות בכימיקל כדי לצלם תמונות ארוכות יותר. זה יוצר צליל ספיה בתמונות. מצלמות דיגיטליות מודרניות ו dSLR יש פונקציה זו מוכנה.

רוויה: הרוויה היא עוצמת צבע מסוים. תמונה עם רוויית צבע כאפס היא תמונה בגווני אפור. כמה מצלמות דיגיטליות יש הגדרה ניגודיות גבוהה המגדילה את הרוויה של כל הצבעים בתמונה. תכונה זו יכולה לשמש גם ב- Photoshop. חלק מתצוגות התמונות מאפשרות אפשרות זו.

פונקציה זו שימושית עדיין תמונות של פרחים ופירות. הוא מציג את הצבע הטבעי של האובייקט טוב יותר. אם אתה מקטין את הרוויה של האובייקט בצורה דיגיטלית; נותן אפקט כפרי בתמונה. אפקט כפרי שימושי במיוחד כאשר אתה מצלם אוטובוס, רכבת או משאית. ניתן גם להקטין את הרוויה ולהגדיל את הניגודיות כדי לתת לתמונה תו לא ברור. זה שימושי עבור דיוקנאות או תמונות של חיות מחמד.

אתה יכול גם להשתמש בכמה מסננים עם עדשות מצלמה דיגיטלית. הגדל את הרוויה של צבע מסוים. עבור SLRs דיגיטליות ומצלמות DSLR, המסננים המוצעים הם ירוקים, אדומים וכחולים. כמה מצלמות דיגיטליות, כגון ניקון Coolpix P50 ו Canon Power ירה SD850 IS, מציעים רוויה שליטה על צבעים אלה, כמו גם אפשרויות צבע מותאם אישית.

Leave a Reply