יסודות של צילום דיגיטלי – סוגי עורכי צילום

admin

עבור כל מי שאוהב לצלם, כדאי להסתכל על תוכנת עריכת התמונות, כי הם יכולים להשפיע באופן משמעותי איך נראים התמונות שלך. תוכנת עריכת תמונות עבור צלם דיגיטלי היא מה סרט כהה עבור צלם סרט. היתרון הגדול של תוכנת עריכת התמונות היא שזה קל יותר לעשות מאשר להגדיר חדר חושך.

בנוסף, הודות לתוכנת עריכת התמונות, ניתן לבצע עריכת תמונות סטנדרטית, כגון חיתוך וצבע צבע, ועם התוכנה הנכונה, תוכל גם לנסות את כישוריך בעריכת תמונות.

עריכת התמונות חלה על כל השינויים שבוצעו בתמונה. מניפולציה צילום מתייחס מה נעלי בית הסרט מכנים "צילום מלאכותי" – החלפת רקע ואחרים. (לקבלת דוגמאות של כיף מניפולציה צילום, חיפוש "National Geographic Photo Foolery" הדף).

לפני שתבחר עורך תמונות, תחילה עליך להבין את סוג עריכת התמונות שברצונך לבצע. במאמר זה, נדון הסוגים הנפוצים ביותר של תוכנת עריכת תמונות, כך שתוכל להבין את ההבדלים ביניהם.

Picasa:

עורך תמונות חינם של Google. אם אתה רק מתחיל ללמוד את היסודות של צילום דיגיטלי, זה ישרת אותך היטב במשך זמן מה. זה תוכנן להיות יותר אלבום תמונות מקוון או מנהל תמונות, אבל זה יכול גם לתמוך בעריכת תמונות בסיסית. Picasa מציע כלי עריכה בסיסיים כגון ליטוש שעוזר להסיר פגמים, שריטות וכו '. כמו רוב העורכים, יש לו הסרת עיניים אדומות. כמו כן, יש יישומים מגניבים כגון יצירת שומרי מסך עם התמונות שלך ושילוב עם Google Earth.

אם אתה רוצה ללכת מן היסודות של צילום דיגיטלי ולעשות יותר עם התמונות שלך, שקול אחד העורכים צילום אחרים.

Adobe Photoshop אלמנטים:

מובילת השוק בעריכת תמונות ומניפולציה היא יותר ידידותית למשתמש ופחות יקרה (בסביבות 90 דולר) מאשר אחיה הבכור, פוטושופ CS4. זה טוב עבור חובבי צילום, ויש גרסת ניסיון ללא תשלום זמין.

Adobe Photoshop CS4:

יש לו כל מה שאתה צריך כצלם מקצועי או אמן גרפי. הוא נמכר עבור כ 700 דולר באתר האינטרנט שלה, אבל אתה יכול למצוא חצי זה מחיר על ידי כמה המוכרים או לחפש גירסת ניסיון ללא תשלום.

צבע חנות Pro:

זהו מתחרה קפדנית Photoshop אלמנטים, וגם עולה על 90 דולר. הם מציעים גם 30 יום ללא תשלום תקופת הניסיון.

GIMP:

שם שגוי של תוכנית כה חזקה, קיצור לתכנית מניפולציית התמונות של גנו. עורך תמונות זה הוא קוד פתוח (aka freeware) והוא עדיין משתפר ויש לו קהילת משתמשים טובה אם אתה זקוק לעזרה. זה זמין עבור מערכות Windows (NT4, 2000 / XP / Vista), Mac מערכות הפעלה (OS X), ואפילו יוניקס / פלטפורמות לינוקס. יש כל מה שאתה יכול לקבל באמצעות Adobe Photoshop CS4, אבל יש לו יותר פריטים או צבע חנות Pro והוא משמש על ידי כמה אנשי מקצוע.

לא משנה איזה עורך תמונות יש לך, לבדוק את המדריך או סעיפים לעזור להבין מה אתה יכול לעשות בקשר לזה. הלמידה לוקחת זמן, אבל אתה תהיה התרשמתי עם מה שאתה יכול לעשות עם הציורים שלך. לדוגמה, הנה כמה דברים שתוכל לעשות (הדף 5, אפילו עם Picasa):

  • יבול
  • שנה את הגודל
  • להבהיר או להכהות צללים, מדגיש ו midtones
  • תקן צבעים
  • הסרת פגמים, ענף תועה, לוגו או כל דבר שאתה לא רוצה בתמונה
  • טשטוש רקע (Photoshop אלמנטים, Paintshop Pro ו GIMP כל מציעים טשטוש רקע יישומים. Picasa לא יכול לעשות את זה.)

ניתן גם ליצור סוגים שונים של אפקטים מיוחדים באמצעות עורך התמונות. לדוגמה, תוכל להפוך את התמונה שלך לתמונה אימפרסיוניסטית. ניתן גם להמיר תמונה צבעונית לתמונה בשחור לבן כדי ללכוד טוב יותר צלילים ואורות. כדי לקבל מבט וינטג או עתיק יותר, אתה יכול לבחור ספיה.

גם אם לא אכפת לך אפקטים מיוחדים, להכיר את היסודות של עורך התמונות הבסיסי ביותר יאפשר לך לתקן טעויות שנעשו בעת צילום. חיתוך לבד יכול לעבוד פלאים אם אתה לא יכול לקבל ירייה גדולה מספיק או יש בלגן יותר מדי בתמונה. לכן עריכת תמונות היא חלק חשוב ללמוד את היסודות של צילום דיגיטלי ולכן חשוב לך ללמוד את זה. בקרוב תהיה עריכת ויצירת תמונות באיכות גבוהה כי אתה תהיה בגאווה לתלות על הקיר.

Leave a Reply