עריכת תמונות – מה יביא העתיד?

admin

יש שינוי באוויר בתוכנת עריכת התמונות. בפעם הראשונה זה יותר מעשור, תוכנית Photoshop, אשר שולט כל כך על עריכת תמונה כי השם שלה הוא שם נרדף לרטוש, עלול להיות מאוים על ידי המתחרים החדשים. איך זה אפשרי? פוטושופ שולטת בעריכה של תמונות באיכות גבוהה, כי זה תקן התעשייה שבו משתמשים, מורים גורואים לאסוף כדי ליצור רשת ענפה של ידע תוכנה. השקעות אינטלקטואליות אלה של מיליוני משתמשים מקשות על תוכניות אחרות להשיג נקודת תמיכה.

זה כל כך קשה שזה ידרוש דרך חדשה, הרבה יותר קל וטוב יותר לעשות דברים לפני תקן כגון פוטושופ יכול להיות לערער בכלל. Photoshop ו דומה תוכניות עריכת תמונה מסורתית, כגון Paint Shop Pro, התפתחו במשך שנים רבות להיות אוספים גדולים של כלים מורכבים. רק בגלל המורכבות הזו, כל תוכנית Photoshop, כולל "איך" מגזינים, אתרי אינטרנט עם טיפים, ספרים, וכו ', התפתח סביב התוכנה.

זהו כוח וחולשה של פוטושופ. ערכת הכלים היא רחבה ורבת עוצמה, ולכן כמעט כל אפקט אפשרי, אבל – וזה גדול מאוד, אבל רק אם למשתמש יש ידע, מיומנויות טכניות, והכי חשוב, את הזמן הדרוש כדי להשיג את התוצאות הרצויות. מה עוד, הרוב המכריע של Photoshop כלים הם למעשה גרסאות אלקטרוניות של תבניות מסורתיות, מברשות, וכו ', אשר אמנים השתמשו תמיד. כמו מברשת, זה חסר תועלת אלא אם הבעלים שלה יש כישורים טכניים כדי לדעת איך להשתמש בו, אז פוטושופ כלים הם חסרי תועלת ללא הכשרה טכנית אינטנסיבית.

אבל התוכנה לא צריכה להיות מסובכת וטיפשית. למעשה, כמו בעבר, לאמנים היו עוזרים אנושיים, כך שהתוכנה שאומנה כראוי יכולה גם לעזור לאמנים בעבודתם. לדוגמה, 'דיוקן מקצועי' מיועד לייפות פנים באופן אוטומטי בתמונות. כדי להשיג זאת, התוכנה הייתה למעשה "מאומן" ביופי האנושי, באמצעות מאות פורטרטים. התוכנה למדה סטטיסטית, מה שהופך את הפנים פחות או יותר יפה. זה שונה מ טיפוסי עריכת תמונה כלים שאין להם מובנית יופי מושג בכלל.

איך זה עובד בפועל? לאחר שהמשתמש בחר 5 נקודות מפתח על הפנים, התוכנה מנתחת את הפנים כדי להיות משופרת ומשווה אותו עם מודל היופי הסטטיסטי. בהתבסס על ההבדל בין הפנים לבין המודל, התוכנה יוצרת קבוצה מותאמת אישית של מחוונים כדי להתאים היבטים שונים של הפנים, בהתאם לצרכים. לדוגמה, יש מחוון להתאים את קו הלסת. האפקט של המחוון על הלסת ישתנה בהתאם ללסת הלסת: מלא אותו אם הוא חלש או מקטין אותו בסנטר כפול. במובן זה התוכנה "יודע" איך לעזור לאמנים איפור לשפר את המראה שלהם.

גישה זו של הצעת תוכנה אינטליגנטית שיוצרת "לא סטנדרטיים" כלים בהתאם לצרכים של אובייקטים בודדים הוא צעד שינוי התוכנה עריכת תמונה. כאשר התוכנה הופכת יותר אינטליגנטית, הביקוש למיומנויות טכניות טהורות יופחת והדגש יהיה רק ​​על חזון. זה, בתורו, יש השלכות על צילום וגרפיקה בכללותה. בדיוק כמו מצלמות דיגיטליות צמצמו את הצורך צלמים מיוחדים, יש להגדיל באופן משמעותי את מספר התמונות שצולמו, מה שהופך את תוכנת עריכת התמונות הופך להיות יותר אינטליגנטי וקל יותר לשימוש, צלמים יותר מעצבים יעשו תיקונים משלהם והצורך של אמנים מיוחדים העוסקים ליטוש תיפול .

וכל זה יהיה דבר טוב. אנחנו משתנים מעולם שבו מאסטרינג מיומנויות טכניות מורכבות היא תנאי מוקדם לעריכת תמונות לעולם שבו נושאים טכניים קל ואיפה איכות החזון של הצלם. וגם חופש אינסופית טכנית DIY ו Photoshop Tutorials יכול להיות רק טוב.

אז פעמים מעניינות עבור Adobe, Photoshop ו צילום עריכת הצמח. האם Photoshop מתפתחת או תמות? לא משנה מה העתיד מחזיקה, את הופעתה של קל לשימוש, חלופות זולות יותר Photoshop, כגון דיוקן מקצועי, יכול להיות חדשות טובות עבור צלמים ויוצרים ברחבי העולם.

Leave a Reply