מדיה חברתית המגדירה את הנוף CRM

admin

בשל הגידול בחלקו של השיווק בפלטפורמות מדיה חברתית, חלה עלייה בהוצאות הקשורות לטכנולוגיה על ידי מחלקות השיווק בארגון. חלק גדול מזה קשור ליישום מערכות ניהול קשרי לקוחות (CRM), הכוללות פלטפורמות מדיה חברתית שונות לתקשורת שיווקית. אתה יכול לקרוא לזה CRM חברתי.

זה נותן יתרונות גדולים לחברות קטנות וחברות החל פעולות עם תקציבי טכנולוגיה מוגבלת. CRM חברתי מיושם באופן פעיל על ידי כל הארגונים, גדולים וקטנים. הוא משמש לשקול אסטרטגיות שיווק כי הם הטובים ביותר, הנוכחי, זול ו רגישים שגיאות מוגבלות. זהו מעבר פרדיגמה ממערכות CRM רגילות (עם סדרה של שגיאות) שיושמו עד כה.

CRM מסורתית

מערכת ה- CRM המסורתית תרמה תרומה אדירה לפיתוח עסקי בדרכה. היא סייעה בניהול ופיתוח קשרי לקוחות, הפחתת עלויות, הגדלת הרווחיות, הצעת מוצרים ושירותים מותאמים אישית, טיפול בתלונות לקוחות, בירורים ושימוש בנתונים אנליטיים לנתוני לקוחות, כדי ליצור מצב שבו שני הצדדים יזכו בשתי החברות ולקוחות. עם זאת, היו חסרונות.

ההטבות הנ "ל מתייחסות לאסטרטגיית CRM המיושמת בקפידה. תוכנית CRM מיושמת בצורה גרועה היא תוכנית שמטרתה לתמרן את המחשבות של הלקוחות באמצעות התאמה אישית אישית. דוגמה נוספת היא CRM, שמטרתו לצמצם את עלויות התפעול על ידי הגבלת הקשר עם אנשים והחלפת אדם עם מזכירה אוטומטית שמעולם לא פותר תלונה. מקרים שבהם ניתוחי משתמשים ביחס להתנהגות של קניות (במקרה של אתר מסחר אלקטרוני) מוחלים באופן שגוי על הצעות בלתי הולמות ללקוחות או שיש להם רמה גבוהה של פעילויות קידום מכירות שמטרתן להמיר לקוחות, במקום לנהל את קשרי הלקוחות עם הרגשות המרגיזים את רמת היחסים.

המאפיין CRM השתנה

כיום, הלקוחות דורשים מערכת יחסים איטית, תובנה ותגובה. לקוחות מעריכים את היחסים שמתפתחת עם הזמן ומבוססת על אמון. ניתוח מידע צריך להיות בשימוש בתבונה. התמקדות יותר מדי על מה יש ללקוח קנה מונע להתמקד בצרכים האמיתיים של ביצוע רכישה. טיפול הלקוח כמקור נתונים מונע את המשווק מפני אמפתיה, תגובה ותפיסה של דרישות הלקוח בפועל – בעיה מאוד עם CRM שבוצעו באופן מסורתי.

CRM חברתי הוא תוספת נוספת לחבילות CRM מסורתיות. יותר מ -74% מהבוגרים האמריקאים משתמשים באתרי רשת חברתית (על פי פרויקט האינטרנט Pew מינואר 2014) כדי להחליף דעות על מותגים, שירות לקוחות וחוויות אישיות עם חברות. לפיכך, חלה עלייה בכוח הצרכנים ביחס לפעילותם. הטווח והעוצמה של המדיה החברתית הוסיפו אלמנט CRM מיוחד, הכולל לא רק לקוחות, אלא גם את החברה.

תקשורת דו כיוונית

כיצד יכולות חברות להשתמש זה נוכחות מוגברת של מדיה חברתית לטובתם? התשובה היא: הסתמכות על כוחה של תקשורת דו-כיוונית ובריאה הכוללת את הלקוח והחברה. תקשורת היא דווקא מקשיב מאשר מדבר. תקשיב ללקוחות שלך יותר להגיב בעדינות, במקום להתמקד אך ורק על התנדנדות. שימוש בכלים חברתיים CRM יכול לפתוח שערי תקשורת דו כיוונית. ככל שהארגון משתמש בכלים חברתיים CRM לאסטרטגיית ה- CRM הקיימת, כך האסטרטגיה היעילה יותר של קשרי הלקוחות הופכת להיות יעילה יותר.

יישום

הודות לנוף השתנה ב- CRM עם כיסוי מורחב וכיסוי של מדיה חברתית כפלטפורמה לתקשורת בין שווקים, אזורי זמן וגבולות מדינה, CRM לא יכול להיות חד צדדי. חברות יכולות לנהל מערכות יחסים עם לקוחות קיימים, חדשים ואף בלתי מנוצלים הודות לכלי CRM מתקדמים בחברה. CRM יכול להעלות את רמת האמון ולהתמקד אסטרטגיות מיתוג יעיל בשוק. איזון קטן של מערכות יחסים ניתן לשחזר ולהמציא מחדש באמצעות CRM חברתי. חברות שאינן יוזמות להבין שאם הם מתמקדים במאזן של מערכות יחסים, לקוחות למעשה לנהל את עצמם.

Leave a Reply