5 עצות לשיטות מומלצות בניהול נתונים בפתרון CRM

admin

נתונים באיכות נמוכה מופיעים לעתים במסך המכ"ם של CRM. מופיע ואז נעלם. לא משום שהיא הופכת באורח פלא לנתונים טובים, אלא משום שאי אפשר למצוא ולמות למוות מוות עצוב ובודד בממלכות החיצוניות של ה- CRM. שם מלא, רישום חברה שגוי או שיא עופרת ללא כל פרטי קשר. כל אלה מתים למעשה. הם לא יופיעו בתוצאות החיפוש ובדרך כלל יגרמו לשכפול כאשר מישהו נכנס שוב לרישום, שנראה כי הוא נעדר. שני אנשים העובדים באותה חברה יוקצו לשתי חברות נפרדות כאשר אחד מהם כתוב באופן שגוי. ללא ספק, שני משתמשי CRM נפרדים יבלו את זמנם בעבודה באותו חשבון. המערכת לא רק מסתיים עם הרבה נתונים חסרי תועלת, אלא גם מבזבז משאבים יקרים על ידי רדיפה אלה רשומות מת.

הזנת נתונים נכונה היא כל כך בסיסית; אולי משום שזה נראה כל כך ברור כי הוא התעלם. כדי לתקן זאת ולהכניס נתונים בזהירות, יש כמה צעדים פשוטים והנחיות שניתן לבצע על מנת לצמצם את הסיכויים לקבל נתונים באיכות ירודה. שיטות עבודה מומלצות אלה כוללות:

  1. ביטול כפילויות – הפעלת מניעת כפילויות לפני ייבוא ​​נתונים מבטיחה שכל רשומה תישלח פעם אחת בלבד ב- CRM – פעולה זו תמנע הוספת ישויות אחרות לרשומה "הלא נכונה".
  2. מיון וסינון – שימוש במידע כגון סוג הרשומה ומקור הייבוא ​​אומר שניתן למיין רשומות בדרכים שונות וניתן לסנן אותן לקבוצות שונות. כמו כן, אם עליך למחוק את הייבוא ​​- ייתכן שהשתמשת בסוג השדה הלא נכון – תוכל למצוא בקלות קבוצת רשומות זו על-ידי מיון לפי מקור.
  3. קבצים ותיקיות – בדיוק כמו המקור לייבא המאפשר לך לקטלג נתונים וישנן דרכים רבות להקליט רשומות. קטגוריות כגון סוג החברה, המקור, סוג התעשייה ותואר התפקיד הם דרכים פשוטות לפרק קבוצות גדולות יותר של נתונים למקטעים מעשיים.
  4. בקרת הזנת נתונים – חלק מהשדות שישמשו עשויים להכיל תשובות סטנדרטיות כן / לא בתיבת הסימון או ברשימות בחירה פשוטות. כדאי לבדוק את נתוני המקור כדי לוודא כי פורמטים אלה הם אחריו. פשוט "למצוא ולהחליף" בנתוני המקור יכול להבטיח שכל הרשומות להתאים את ההגדרות שנבחרו רשימת הבחירה ולהסיר את כל הערכים מחוץ לטווח.
  5. אכיפת שדות חובה – אתה יכול לוודא כי הנתונים עונה על הקריטריונים המינימליים להתקבל ב- CRM שלך, זה יכול להיות פשוט כמו בסיסי ולוודא כי כל רשומות החברה מכילים את שם החברה. אתה יכול גם להפוך את תקנה זה מתוחכם כמו שאתה רוצה, למשל על ידי וודא כי כל רשומות להוביל שלך מכילים כתובת דוא"ל או כי כל אנשי הקשר המיובאים יש מספר טלפון.

באמצעות האמצעים הנ"ל הוא תחילת המסע שלך בדרך לבניית מסד נתונים שיא גדול.

Leave a Reply