אינטרנט שידור עמית לעמית

admin

בניגוד לשידורי הטלוויזיה הרגילים, יש מספר מצומצם של צופים שיכולים להתאים לתחנת טלוויזיה באינטרנט. הגבלות אלה תלויות ברוחב הפס הזמין דרך שרת התקשורת ברשת. טלוויזיה באינטרנט פופולרי ידרוש הרבה רוחב פס כדי להבטיח שידור לקהל הצפייה רחב.

השידור Peer to Peer (הידוע בכינויו P2P) מאפשר לצופים להשתמש בתוכנה מיוחדת להפצת הודעות מדיה. זה מבטל את הצורך להשתמש שרתי מדיה מרכזיים יקרים להפיץ פליטות ותוצאות חיסכון בצריכת רוחב הפס.

חברה או קבוצה בכל גודל יכול להקים נוכחות אפקטיבית בתקשורת ללא עלויות ענק הקשורות בדרך כלל עם שידור באינטרנט. באמצעות שיטה זו, רק כמה זרמי נתונים נדרשים להפצה הגלובלית של שידור באינטרנט.

שידור האינטרנט P2P מספק קישור מאוד ידידותי למשתמש והוא יכול לתמוך במספר בלתי מוגבל של משתמשים. שיטה זו מספקת גם הגנה יעילה מפני מניעת שירות (DOS) התקפות שיכולים להשבית ארכיטקטורת שרת מרכזית ברשת.

הן מסחרי ולא מסחרי אפשרויות זמינות כי מציעים את האפשרות של P2P שידור טלוויזיה באינטרנט.

מאמר זה חל על תוכנות קוד פתוח.

קוד פתוח הוא יוזמה המאפשרת לאנשים לגשת לקוד המקור של התוכנה. זהו ברגים ואומים בפועל המאפשרים את הפעולה של התוכנה. יוזמה זו גם מאפשרת לאנשים להפיץ מחדש את קוד המקור ולשנות אותו, ובכך לאפשר שדרוגי תוכנה והתאמות.

PeerCast

Peercast הוא שידור מדיה P2P היישום, זמין עבור Windows, יוניקס ו- Mac מערכות הפעלה. זה תואם את Shoutcast, Icecast ו- Windows Media הזרמת פרוטוקולים.

התוכנה תוכננה במקור להשתמש Gnutella כבסיס להפצה שידור. התוכנה משתמשת כעת בטופולוגיה ההיררכית של הפצת המדיה. שיטה חדשה זו מספקת יכולת הרחבה גדולה יותר וארגון נתונים גדול יותר.

נתוני תחנת ההעברה מאוחסנים בספריית YP. נתונים אלה מעודכנים כל הזמן על ידי שולחים בודדים. מאזינים / צופים (תוכנת לקוח) מספקים נקודות חיבור בינם לבין עצמם, שולחים ואחרים.

לכל שולח יש אפשרות לכלול חתימה דיגיטלית כדי לאפשר אימות שידור מולטימדיה. הודות לכך לא ייקחו את השידורים ויוחלפו בחומרים חלופיים.

FreeCast

FreeCast הוא יישום עבור שידור P2P Java. על המשתמשים להתקין את Java Runtime Environment הזמין עבור מערכות ההפעלה Windows, Unix ו- Mac. זה תואם את הזרמת Icecast פרוטוקול.

התוכנה כוללת יישומון פנימי של נגן אודיו ווידאו שיכול לשחק קוד פתוח Codec אודיו Ogg Vorbis עם קוד פתוח של Theora. זה יכול גם להיות מוגדר להשתמש בפונקציה Java Web Start עבור טעינה אוטומטית ואתחול. זה מאפשר את הגישה "קליק אחד" עבור משתמשי הקצה באינטרנט.

לכל שולח יש אפשרות לכלול חתימה דיגיטלית כדי לאפשר אימות שידור מולטימדיה. הודות לכך לא ייקחו את השידורים ויוחלפו בחומרים חלופיים.

FreeCast משתמש בשיטה היררכית של הפצת שידור מדיה. כל שולח פועל כצומת מרכזית, ומאזינים / צופים מקבלים נתונים מהם ומעבירים אותם למאזינים / צופים אחרים.

את Icecast ו JRoar מדיה הזרמת התוכנה ניתן להשתמש עם FreeCast. בנוסף, Ezstream ניתן להשתמש גם עם JRoar ו Icecast כדי להוריד הן Ogg Vorbis וקבצי Theora. תוכנה זו היא כלי שורת פקודה זמין עבור Windows ו- Unix מערכות הפעלה.

FreeCast ממשיכה לפתח תוכנה שתאפשר לה לפרוס ברשתות המפעילות פעולה הדדית עם נתבי רשת המשתמשים ב- Network Address Translation (NAT). העברת Port נדרש כעת כדי להתאים אישית נתבים NAT.

ספריית התחנות בזמן אמת אינה זמינה כעת או לא נתמכת.

Leave a Reply