עש לאגים, באגים לווירוסים, מה הלאה? וירוסי מחשב והגנה מפני וירוסים

admin

ציר הזמן ההיסטורי של וירוסי מחשב

[1945OdkrytożemolauwięzionegomiędzyprzekaźnikamiwkomputerzemorskimjestprzyczynąproblemówkomputeraDowódcamarynarkiukułtermin"טעות"abyodnieśćsiędoproblemówzurządzeniamielektrycznymii"באגים"abyopisaćwysiłkizmierzającedorozwiązaniaproblemówzkomputerem[1945OdkrytożemolauwięzionegomiędzyprzekaźnikamiwkomputerzemorskimjestprzyczynąproblemówkomputeraDowódcamarynarkiukułtermin”błąd”abyodnieśćsiędoproblemówzurządzeniamielektrycznymii”debugowania”abyopisaćwysiłkizmierzającedorozwiązaniaproblemówzkomputerem

1949 מדען הונגרי פיתח תיאוריה של תוכניות שכפול עצמי.

1950-1970 סיבוכים שונים הקשורים לחשמל ולמחשבים הובילו להתפתחות וירוסים, כולל טפסי טלפון לא חוקיים של "תחמוצות כחולות" על מנת ליירט שיחות ומספרי טלפון.

כמו כן, בשלב זה, את המחשב "תולעת" תוכנן על ידי Xerox פאלו אלטו מרכז המחקר כדי לחפש מערכות שאינן פועלות. מיועד ליצור מחשוב יעיל יותר להשתמש, את "תולעת" הפך את האב הקדמון של הדור הנוכחי של וירוסים המחשב ההרסני.

1983 אחד המקרים המפורסמים ביותר של פריצה למחשב, האקרים המחשב הצעיר פרצו לתוך מערכות המחשב הממשלתי של ארה"ב עם מחשב אפל ומודם.

באותה שנה, מועמד לתואר דוקטור מאוניברסיטת דרום קליפורניה התקשר לתוכנית מחשב שמשפיעה על תוכניות אחרות, משנה את עצמו או תוכנית אם בדרך כלשהי כ"ווירוס מחשב ".

1986 תחילת זיהומים בעולם המודרני על ידי וירוסי מחשב.

דוגמאות: מתכנתים מפקיסטן משחררים את וירוס המחשב הראשון, שכותרתו "המוח".

1988 תולעת שעוצבה על ידי מתכנת בן 23 תקפה את מחשבי ARPANET (סניף של משרד ההגנה האמריקאי), למעט 6000 מחשבים.

1991 PGP (פרטיות טובה למדי) הוא כלי הצפנה נתונים חינם.

1991-2001 וירוסים ידועים רבים שוחררו, כגון "מליסה", אשר באופן אוטומטי ובמהירות שלחה את העותקים שלה לכתובות דואר אלקטרוני הכלולות ב- Microsoft Outlook, "I Love You", ששלח עותקים של סיסמאות ושמות משתמש המאוחסנים במחשבים אישיים בחזרה מעצב פיליפינית של תוכנית זו; וירוס Kournikova אנה, שהיה מדאיג במיוחד עבור משתמשי מחשב ומתכנתים, כי זה היה תחילת השימוש בתוכנה "Toolkit", אשר יכול לעזור כמעט לכל אחד ליצור וירוס מחשב.

2001 קוד תולעת אדום (עבור מערכות המשתמשות ב- Microsoft Windows NT ו- Windows 2000); "וירוס Nimda" ותולעת "Klez", אשר נועדה להשבית תוכנות אנטי-וירוס רבות בשוק, נפוץ באותה עת.

שרתי "שורש" משנת 2002, המשמשים לתקשורת אינטרנטית, נדבקו בנגיף שגורם להגנה רבה יותר על תשתית האינטרנט.

2003 "תולעת" Slammer גרמה נזק לחברות ברחבי העולם.

2004 תולעת "MyDoom" הוצגה כוירוס המנסה לגרום לאנשים לפתוח קבצים מצורפים של הודעות דואר אלקטרוני המכילות וירוס, באמצעות הצהרות בהודעה או בטופס.

תוכנת אנטי וירוס

חברות רבות ומדינות טוענים כי פיתחו ושחררו את תוכנית האנטי וירוס הראשונה.

1987 Bernt Fix טוענת כי יצרה תוכנת אנטי-וירוס

1988 תוכנת אנטי וירוס כלי אנטי וירוס מוגדר סולומון שוחרר על ידי אלן סולומון מבריטניה הגדולה.

בשנות ה -90 באותה תקופה היו כ -19 תוכנות אנטי-וירוס, כולל נורטון האנטי וירוס הידוע מסימנטק, ה- ViruScan מ- McAfee; ו אנטי וירוס מ IBM.

1994 סימנטק השתלטה, מה שאיפשר לה לרכוש חברות קטנות יותר העוסקות בהגנה על תוכנות אנטי-וירוס, מה שהופך אותה לאחת משירותי האנטי-וירוס הגדולים ביותר הזמינים כיום.

בשנות ה -90 נוצרו תאגידים גדולים, שפיתחו ויצרו תוכנות אנטי-וירוס. באותו זמן, חברה משמעותית, Kaspersky Labs, נוצר ואת האנטי וירוס סורק Antiviral Toolkit Pro (AVP) פותחה. הפצה בינלאומית ושירות של מוצרים הפך להיות החשוב ביותר במאבק על וירוסי מחשב על ידי העברת מידע ברחבי העולם, כמו גם באמצעות האינטרנט. עוד פרויקט אנטי וירוס גדול באותו זמן היה הסכם רישיון AVP ו- F Secure Anti Virus.

כתוצאה מכך, כמה יצרני אנטי וירוס ידועים כבר פיתחו והם עדיין קיימים: תוכנות AVW, תוכנות אנטי וירוס, Anti-VirusScan, אנטי וירוס אנטי וירוס, אנטי וירוס, ו טרנד PC-Cillin.

יחד עם התפתחות, צמיחה ותחרות, אלה תוכניות אנטי וירוס פופולרי רבים לבחירה, כל אחד מהם ניסה לפתח פונקציות מיוחדות פונקציות, כגון התאמת סריקה שולטת, חסימה, בקרת הורים וטכנולוגיה מתקדמת כדי לבלוט מן התחרות. קהל.

כדי ללמוד כמה שיותר על וירוסים ולפתח את ההגנה הטובה ביותר האפשרית אנטי וירוס, מתכנתים ללמוד וירוסי מחשב מחפש דפוסים בתכנות כדי לזהות טוב יותר תבניות תכנות ידועים המשמשים וירוסים וירוסים רבים, כולל תוכנות ריגול. תוכניות האנטי-וירוס האפקטיביות ביותר פעילות באיסוף מידע ובאיומים לפני הופעתן במחשב, כמו גם בהבטחת עדכונים שוטפים לזיהוי וירוסים. חשוב שתוכנית האנטי-וירוס שנבחרה כוללת גם הגנה מפני איומים המוטבעים בתמונות ובדואר אלקטרוני על פני כל התקשורת שאנו מבצעים באמצעות האינטרנט והמחשב.

הצרכנים צריכים בזהירות לנתח את המוצרים הזמינים ולבחור שילוב של שירותים ותכונות כי יהיה מועיל ביותר להם ולמשפחותיהם. מתכנתי מחשבים הם בין המוחות היצירתיים והחדשניים ביותר בעולם. לכן, לעולם לא נוכל למצוא "תרופה" לוירוסי מחשב, אבל אולי נוכל למצוא את ה"רפואה "המתאימה בצורה של תוכנת אנטי-וירוס יעילה, חסכונית וקלה לשימוש שתבטיח את אבטחת המחשבים האישיים שלנו.

Leave a Reply