מטפס הראשון אנטי וירוס התוכנית

admin

הוא האמין נרחב כי וירוס המחשב הראשון ששוחרר על מחשבים פגיעים היה וירוס Creeper. הווירוס Creeper הדביק את מבשר עם האינטרנט, רשת מחשבים בשם ARPANET. זה היה בתחילת שנות השבעים. הנגיף לא היה זדוני משום שהוא לא פגע במחשבים שבהם השפיע, אלא במחשבים נגועים הוא הציג את ההודעה "אני כותב את CREEPER: תופס אותי אם תוכל".

המטפס נתפס כראוי על ידי מה הוא ללא ספק החלק הראשון של תוכנת אנטי וירוס שנוצרו אי פעם. תוכנית זו נקראה Reaper (כמו Grim Reaper) וחיפשו מחשבים נגועים Creeper והרס אותם כדין. תוכנית ריפר לא דמתה לתוכניות האנטי וירוס שאנו מכירים כיום, אבל במציאות זה היה הווירוס עצמו, משום שהוא משכפל את עצמו ומתפשט באינטרנט. (לפני כשנה גילינו וירוסים ביולוגיים שיכולים להדביק וירוסים ביולוגיים אחרים).

יש שמועות רבות על המחברים של שניהם מטפס ואת ריפר, ורבים חושדים כי הוא אותו אדם. המניעים שלו (או שלה) נותחו, ככל הנראה, בדיחה, ניסוי מדעי שיצא מכלל שליטה ואפילו סחיטה. מי שהצליח להתרחק מהציבור, שהוא יוצא דופן בפני עצמו.

אפשרות חלופית היא שאדם אחד לא עשה זאת. הייתה מעורבות צבאית ניכרת ברשת ARPANET, ואחד ההיבטים של המחקר של ARPANET היה לבחון האם המערכת חזקה מספיק כדי לעמוד במלחמה גרעינית ולהמשיך לספק רשת תקשורת. הן המטפס והן הקוצר יכולים להיות ניסויים צבאיים לבדיקת פגיעות הרשת והגנה עליה. זה בהחלט יסביר מדוע הזהות של היוצר לא דלפה.

מן הקרב הראשון בין הנגיף לבין משחתת הנגיף, יש מלחמה מתמדת בין צבא הולך וגדל של וירוסים ותוכנות אנטי וירוס מתוחכמות יותר ויותר. בפינות נסתרות של האינטרנט, יש כל כך הרבה וירוסים ותוכנות זדוניות אחרות, כי פועל במחשב ללא הגנה נאותה יהיה מסוכן.

Leave a Reply