כיצד לבחור פתרון אנטי וירוס בפועל

admin

בחירת הגנה אנטי וירוס יכול להיות מאוד קשה. השוק הוא מאוד תחרותי ומוצרים נמצאים בחוד החנית של טכנולוגיית המידע.

ספקי אנטי וירוס יש ידע (שנרכשו במלחמה היומיומית נגד עברייני אינטרנט) וכסף על ניהול מאבק אפית בתחום אבטחת המחשב. יש מוכרים רבים, וכל אחד מהם שולח עשרות פונקציות המוצר שלהם. איך אתם באמת בוחרים ביניהם? תן לי לנסות להתעמק בנושא זה במאמר זה.

האבטחה היא משעממת

הביטחון הוא תמיד בסכסוך עם השימושיות. לא משנה אם אתה עובד על מסמכים, משחק במשחקי וידאו או צפייה בסרט, לא אמצעי אבטחה או נהלים למעשה לעזור לך בעסק שלך. להיפך, הם לעטוף – הם להאט את המחשב, לבקש סיסמאות שונות, לאלץ אותך לבחור את התיקייה הנכונה כדי לשמור קבצים וכן הלאה.

כן, אני מבין את הצורך; דמי הבטיחות הם מחיר הבטיחות שלך, אבל זה לא כיף בכלל. שיווק מודרני מנסה לעודד אנשים לשחק, כדי לקבל קצת סגירה בעזרת המוצר. איזה סוג של סגר ניתן לצפות מתוכנת האנטי וירוס?

הדבר היחיד שאתה צריך מתוך פתרון אנטי וירוס הוא לסגור ולהסיר את הווירוסים. לכן ספקי אנטי וירוס מעולם לא יש בסיס מעריצים ענק. LOST יש 7.5 מיליון אוהדים בפייסבוק, סימנטק יש 35 אלף.

כדי להחמיר את המצב, כמעט שום אמצעי ביטחון אינו מבטיח כל סוג של סגר פסיכולוגי. אתה זוכר את הסרט "משימה בלתי אפשרית"? הוא היה מחשב מוגן היטב, וטום קרוז בא וחטף אותו. עם כל מוצר אנטי וירוס, תמיד יש את האפשרות כי וירוסים ימשיך לחדור ההגנה שלך. זה פשוט עצוב.

מרוץ בלי סוף

היוצרים של תוכנת האנטי-וירוס מנהלים כל הזמן מלחמה עם עברייני אינטרנט ואחד עם השני.

ישנן דרכים רבות להרוויח כסף באינטרנט – דואר זבל, מכירה של תרופות מרשם, פורנוגרפיה, הימורים, גניבת זהות, הונאה בכרטיס אשראי וכן הלאה. ואיפה הכסף הוא, ברור (אבל ערמומי) מוחות להשתמש בידע שלהם כדי לקבל את זה. כל יום, פושעים מנסים למצוא דרך חדשה להדביק מחשבים.

כאשר וירוס חדש נוצר, הוא נבדק על בסיס ההגנה האנטי וירוס החשוב ביותר; הם לא יכולים לזהות את זה. ואז הוא נדחף "בטבע" ומתחיל לעשות את העבודה המלוכלכת שלו. מעבדות אנטי וירוס ברחבי העולם עבודה 24 שעות ביממה, 7 ימים בשנה 365, מנסה לזהות וירוסים חדשים באמצעות "סירים דבש" וטכניקות שונות אחרות. בדרך כלל, כאשר הם מקבלים דוגמה, זה לא קשה ליצור תרופה. בתוך כמה שעות (לפעמים דקות) לאחר איתור, התוכנה של ספק מסוים זה יכול ו יגן מפני וירוס זה. (המותגים הטובים ביותר אנטי וירוס יש גם הגנה פעילה נגד וירוסים עדיין לא ידוע, לנסות לנתח את ההתנהגות של כל תוכנית חדשה ולקבוע אם זה וירוס או לא, אבל האינטליגנציה של תוכניות כאלה עדיין לא טוב).

בדרך כלל, כל המעבדות האנטי וירוס הגדולות בעולם חילופי מידע על וירוסים האחרונה. לכן אנו מניחים שכל מוצרי האנטי-וירוס טובים מאוד במציאת וירוסים חדשים. הבעיה היא כי מאות וירוסים חדשים נוצרים מדי יום. לעולם אינך יודע מתי מישהו יעשה טעות וישחרר אותו.

זה נראה כמו מרוץ פורמולה 1. אנחנו יודעים שכל המכוניות טובות. למעשה, הם 99.99% קרוב אידיאלי, ונהגים הם גאונים. עם זאת, הם חייבים להתחרות אחד עם השני. מישהו יעשה טעות והפעם זה יהיה "לא כל כך מושלם".

ספקי אנטי וירוס חייבים מרוץ 24/7 על פורמולה אחת מדי יום כדי להוכיח את הביצועים שלהם.

ענייני גודל

המחשבה ההגיונית הראשונה היא למצוא מנהיגי שוק. מי מוכר יותר מוצרים אנטי וירוס בעולם? אולי הם טובים יותר במה שהם עושים, ו"היד הבלתי נראית "של השוק כבר בחרה את המועדפים.

לדברי Softwaretop100, החברות הגדולות הן:

 • Symantec
 • McAfee
 • מגמה
 • (קספרסקי מגיע באגרסיביות למקום השלישי)

השאר הוא הרבה יותר קטן.

עם זאת, זה אינו חל על מה שנקרא "אנטי וירוס חינם" התוכנה. משמעות הדבר היא כי המוכר מספק גרסה חופשית לחלוטין של תוכנת האבטחה מרוויח על מוצרים או שירותים מורחבת. חינם היא מילת קסם, ועל פי כמה מקורות, הגנה אנטי וירוס חינם מותקן על 50% עד 60% מכלל המחשבים בעולם! ראשי תעשיית האנטי-וירוס החופשית הם:

 • avast!
 • AVG
 • Avira

כולם מתחילים עם A, וכולם אירופיים (Avira הוא גרמני, avast! ו AVG מגיע צ 'כית)

בדיקות עצמאיות

יש מעבדות עצמאיות המנסות לבדוק מוצרי אנטי-וירוס כדי לראות עד כמה הם עושים במירוץ אינסופי. בואו לראות איזו תוכנית אנטי וירוס הוא הטוב ביותר

AV-Test

בדיקות AV-Test מעל 20 מוצרים ומפרסמת דוח בכל רבעון. הם נותנים ציון מ 0 עד 6 בשלוש קטגוריות (הגנה, תיקון, שימושיות), ואת המוצרים הגרועים ביותר לא מקבלים "אישור".

בואו נראה מי קיבל את הדירוג הגבוה ביותר בהגנה:

 • 2010 Q2: ממוצע, G נתונים, סימנטק, פנדה
 • 2010 Q3: קספרסקי, כלי מחשב
 • 2010 Q4: BitDefender, BullGuard, קספרסקי, פנדה
 • 2011 ש 1: BitDefender

אני לא רואה כאן מנהיג מסוים. כמה חודשים כמה מוכרים הם הטובים ביותר, עוד חודש הוא אחר.

בואו נראה מה עושים 3 מובילי שוק ברור (סימנטק, McAfee, Trend Micro) במבחן זה:

 • סימנטק: 5.5,5.0.5.0.5.5 (כמעט את התוצאות הטובות ביותר)
 • מקאפי: 5.0, 3, 3, 5, 3, 0 (לא טוב)
 • Trend Micro: 2,5,4, 4,0, 3,5, 5 (לא טוב בכלל)

-Comparatives AV

AV-Comparatives בדיקות על 20 מוצרים כמעט בכל חודש ויש לו סדרה של בדיקות כדי להראות ביצועים הגנה אנטי וירוס.

כמעט כל המנהיגים לזהות מעל 90% של וירוסים, אבל יש גם מי לזהות קרוב ל 100%. בואו נראה מי הוא הטוב ביותר בזיהוי לפי דרישה:

 • פברואר 2010: G נתונים, Avira, פנדה
 • אוגוסט 2010: G נתונים, TrustPort, McAfee
 • פברואר 2011: G נתונים, TrustPort, avast!

G נתונים, כמובן, היא עושה טוב מאוד. מוזר כי זה לא תמיד הכי טוב על פי AV-Test.

אנו עוקבים אחר מובילי השוק לפי עמדתם בעשרים הראשונים:

 • סימנטק: 76,12 (פריטים בינוניים)
 • מקאפי: 53,10 (ליד הדף)
 • Trend Micro: 18.13,13 (כמעט תמיד קרוב לתחתית)

"למטה" במקרה זה פירושו> זיהוי של 90%; אנחנו מדברים על 90% מאיומי הווירוסים האחרונים והמסוכנים ביותר, לכן אני חושב שזה מספיק טוב בכל מקרה.

עלון וירוסים

עלון הווירוסים הוא האתר המתקדם ביותר, המודד את מגוון המוצרים הספקים הרחב ביותר ומספק את התוצאות הרחב ביותר. יש להם הרבה נתונים היסטוריים על הביצועים של מוצרי אנטי וירוס. בואו ניקח את מבחן RAP שלהם (תגובתי ויזום) מאוקטובר 2010 ועד אפריל 2011.

הספקים הטובים ביותר היו: Trustport, Coranti, Avira, G נתונים, Kaspersky.

כיצד מנהלים?

 • סימנטק: ~ 90% -80% (ללא ספק הרבע הגבוה ביותר)
 • מקאפי: ~ 75% -75% (ממוצע תוצאות)
 • טרנד מיקרו החרימה את המבחן הזה במשך 3 שנים (הממ)

מה אתה יכול להגיד על הגנה אנטי וירוס אם זה נבדק על ידי מקורות עצמאיים?

– התוצאות אינן תואמות. ספקים שונים לחלוטין להגיע לשיאם וליפול ללב מבלי לציין מדוע

– המכירות הטובות ביותר המוכרים בממוצע או מתחת לממוצע ברמת ההגנה שלהם, ואת המקומות הטובים ביותר מוענק לעסקים קטנים

– אותו המוכר יכול להראות תוצאה מצוינת על אותו מבחן בשנת 2010 לרדת שנה מאוחר יותר

– אתרי אינטרנט של ספקי אנטי וירוס מלאים באישורים המתקבלים מאחת משלושת המעבדות הללו. לכל אחד מ -52 הספקים יש לפחות אחד. אני לא יודע איך להשוות אותם על בסיס מידע זה.

כוחו של הנכס הרביעי

יש הרבה מחשבים מגזינים. והם מונפקים מדי חודש. מחקר השיווק אומר כי ייעוץ ממקורות חדשות המחשב הוא אחד הגורמים החשובים ביותר בעת קבלת החלטות על ידי לקוחות של מוצרים אנטי וירוס.

אספתי מידע מתוך מגזינים PC רבים, הן באופן מקוון ולא מקוון. בוא נראה אילו מוצרי אנטי-וירוס הם הטובים ביותר:

דניס טכנולוגיה מעבדות, "PC סה"כ הגנה סוויטות 2011", פברואר 2011

האפשרויות הטובות ביותר: סימנטק, Trend Micro, Webroot

PassMark תוכנה "בדיקות ביצועים של מוצרי בטיחות הצרכן (בעיה 3 פבואר 2011)", פברואר 2011.

הטוב ביותר Choises: סימנטק, ESET, G-Data

ConsumerSearch

האפשרויות הטובות ביותר: סימנטק, Avast!, Sophos

TopTenREVIEWS

האפשרויות הטובות ביותר: BitDefender, קספרסקי, Webroot

השוואה אנטי וירוס

הטוב ביותר Choises: ESET, סימנטק, מקאפי

PCMab

האפשרויות הטובות ביותר: K7, סימנטק, קספרסקי

CNet

האפשרויות הטובות ביותר: קספרסקי, מקאפי,

אני יכול להמשיך לפרסם עשרות דוגמאות, אבל אני חושב שהצגתי את המקרה שלי. בחר אחד מתוך 52 ספקים, ומגזין IT יופיע, אשר ידרג אותו כמספר 1.

מה אומרים המפיקים על עצמם?

משווקים מספרים סיפורים. בתוך ספקי אנטי וירוס רבים יש כלי שיווקי בשם "Battlecard". זוהי רשימה של המאפיינים של המוצרים שלהם והשוואה עם התחרות.

כמובן, זה לא מידע ציבורי, אבל הוא פחות או יותר פתוח שותפים מכירות תוכנה – מפיצים ומוכרים. אתה יכול לקרוא ולמצוא דוגמאות של בדיקות טבלאות השוואתיות שהונפקו על ידי המוכרים עצמם.

(כתב ויתור: מידע זה ניתן בצורה בלתי משתנה והאופן שבו השגתי אותו – באמצעות Google – כפוף לביקורת).

לקבלת דוגמאות של "כרטיסים" כאלה, הזן Google את שם המוכר + "Battlecard" ואתה בהחלט לקבל תוצאות מעניינות.

מה לעשות?

בחירת מוצר אנטי וירוס היא כמו בחירת מכונית. לכל אחד יש העדפות משלו, והמכונות המוכרות בשוק מבלות מיליונים כדי לשנות את דעותינו. אבל אין פרארי או פורשה בין מוצרי אנטי וירוס, רק שורה ענקית של בגודל בינוני סדאן.

אתה צריך אותה בוודאות.

אבל אם אתה רוצה לבחור תוכנות אנטי וירוס – לא עושים את זה! בחר את אחד אתה משתמש היום או את מהנדס אוהב. או מומלץ על ידי מחלקת ה- IT של החברה שלך. אם כל אחד מהמוצרים גורם לבעיות בביצועים, בחר מוצר אחר. אם יש לך 5 מחשבים בבית שלך ואת המנוי הופך יקר, בחר זול יותר.

שאלה הרבה יותר מעניינת היא: איך לקנות תוכנות אנטי וירוס. מה אתה צריך לדעת כדי לקנות את התוכנה בבטחה, במהירות ובמחיר הטוב ביותר? למרבה הצער, זה מחוץ לתחום של מאמר זה.

Leave a Reply