הגנה אנטי וירוס חינם – האם יש דבר כזה ארוחת צהריים חינם?

admin

לפני מספר שנים פרסמה מיקרוסופט מוצר אנטי וירוס חדש ללא תשלום – Microsoft Security Essentials.

אנשים רבים בתעשיית האנטי וירוס חששו שמיקרוסופט התכוונה להרוג את שוק האנטי-וירוס. זה עדיין לא קרה, אם כי מיקרוסופט מבצעת אישור בדיקות אנטי וירוס עצמאית.

אבל מיקרוסופט היא רק מוצר אחד חינם אנטי וירוס; יש גם מותגים רבים אחרים. מה הם מוצרי אנטי וירוס בחינם ואנחנו יכולים לבטוח בהם?

בתחילה, תוכנה חופשית תמיד נקשרה עם תוכנת קוד פתוח: כלים שנוצרו על ידי חכמים חכמים; לא יפה מאוד, אבל זה עובד טוב. עם זאת, כוחו של מוצר האנטי-וירוס נמצא בעדכונים שלו. החלק החשוב ביותר של כל חברה אנטי וירוס היא המעבדה שלהם. 24 שעות ביממה, 365 ימים בשנה, מהנדסים העובדים במעבדה אנטי וירוס עובדים על שינויים וניתוח האיומים הנוכחיים באינטרנט. איך יכול פרויקט חופשי לתמוך בתהליך כזה?

נכון לעכשיו, מוצרי אנטי וירוס חינם הם לא רק קוד פתוח פרויקטים שנוצרו על ידי חובבי קוד פתוח כדי להפוך את העולם למקום טוב יותר. חברות גדולות ורציניות מייצרות מוצרים אלה ומפיצות מיליוני עותקים.

הם ספקי התוכנה האנטי וירוס הגדול ביותר המציע פתרונות חינם:

avast! – avast! אנטי וירוס חינם 6

ממוצע – ממוצע אנטי וירוס חינם Edition 2011

Avira – Avira AntiVir אישי – אנטי וירוס חינם

BitDefender – סורק מקוון

מיקרוסופט – יסודות האבטחה של מיקרוסופט

קומודו – אנטי וירוס קומודו

Lavasoft – מודעות אינטרנט חינם אבטחה

Digital Defender – אנטי וירוס דיגיטלי חינם

Emsisoft – Anti-Malware 5.1 להורדה בחינם

PCTools – אנטי וירוס חינם 2011

Preventon – אנטי וירוס – גרסה חופשית

12 חינם

היזהר אם אתה רואה מוצר אנטי-וירוס שאינו מופיע ברשימה זו. זה יכול להיות אנטי וירוס מזויף תוכנה, חתיכת לא נעים של תוכנות זדוניות כי יכול לקנות או לגנוב את הכסף שלך. אם זה לא שלם, אתה תמיד יכול לבדוק את הרשימה הרשמית של עלוני וירוסים.

נתח השוק של מוצרי האנטי-וירוס החופשיים הללו הוא עצום (אם כי קשה מאוד למדוד אותם, ורוב הטכנולוגיות למדוד נתח שוק מדדים מוצרים שנרכשו ונמכרים). הם עשירים מאוד בתוצאות Google אורגניות עבור מילות המפתח הטובות ביותר, כגון "אנטי וירוס". הם גם מוציאים מאות אלפי מסעות פרסום בתשלום של Google ואוספים מקורות באמצעות רשתות שותפים. למה כל זה? רק כדי לתת לך מתנה יפה?

כמובן שלא. המודל העסקי שלהם מורכב מהעובדה כי חלק גדול של השוק רווחי הכרה גבוהה מאוד בקרב משתמשים ביתיים מרחבי העולם. ואז למכור להם משהו.

אתה יכול לבקר באתרי האינטרנט שלהם ולראות מודלים עסקיים שלהם. זה בעיקר מכירות מקוונות, אז הכל פתוח, אין הסכם הפצה מוסתרים או חוזים האיגוד. הוא אמר כי "רק תוכנית אנטי וירוס לא מספיק" כדי להגן על המחשב, ולאחר מכן לבקש לקנות "גרסה מלאה של Internet Security", אשר בדרך כלל יכול למצוא חומת אש, אנטי ספאם פונקציות ורבים רכיבים שונים.

האם זה אומר כי זה פתרון אנטי וירוס חינם פגום? כנראה לא; זה עדיין יכול להגן עליך מפני וירוסים. האם פתרון Internet Security Security מספק הגנה טובה יותר? סביר להניח, כן; יש עוד רכיבי אבטחה. איך בדיוק רמה אחת של הגנה חזקה יותר מהשנייה? זה באמת קשה לומר כי אף אחד לא יודע מה התקפות תראה בעתיד.

בכל מקרה, אלה פתרונות אנטי וירוס חינם הן הזדמנות אמיתית מכובד חברות. אני מצפה מהם שיעשו עבודה טובה.

Leave a Reply