אנטומיה בסיסית של תוכנת אנטי וירוס חומת אש

admin

ספקי תוכנות אנטי-וירוס העבירו את הצלב השיווקי למשרדים קטנים ולמשתמשים ביתיים (SOHO), המספקים להם הגנה חלופית מפני האקרים, וירוסים ותוכניות זדוניות אחרות שמדביקות טכנולוגיות מידע. מפתחים של תוכנות אנטי וירוס וחומות אש מציעים חלופה מוגבלת לרכישת התקני חומת אש יקרים וחומרה כדי לזהות חדירות, המשמשות חברות גדולות. בתור משתמש SOHO, אתה צריך לפחות לדעת את היסודות של חומת אש אנטי וירוס ומה וכיצד הם פועלים. בטווח הארוך, ידע זה יסייע למשתמש כדי למקסם את יעילות ההשקעה בתוכנה שלו.

תוכנת האנטי וירוס וירוס מורכב משלושה חלקים עיקריים. חלקים אלה פועלים בשיתוף אחד עם השני, ובכך להגדיל את יכולות ההגנה שלהם שלוש פעמים לעומת פעולה עצמאית.

החלק הראשון הוא תוכנת אנטי וירוס, אשר אחראי בעיקר על איתור וירוסים סוסים טרויאניים, דואר אלקטרוני ותולעים. היא מבצעת סריקה תקופתית של מערכת המחשב עבור קוד זדוני שיכול היה נגוע בו. מנקה קבצים נגועים. זה גם quarantines את משאבי המערכת נגוע ושולח אותם לספק או מתכנת לבדיקת פתרונות אפשריים.

התוכנית אנטי וירוס גם סורק את התנועה מגיע דואר אלקטרוני, גלישה, הורדה, העברת קבצים תעבורת הרשת עבור כל הסימנים של הפרת אבטחה. הוא עושה את כל זה בזמן אמת. מנוע תוכנה אנטי וירוס מתאים גם מעדכן את בסיס התוכנית ואת מסד הנתונים וירוס משרת מרכזי מעת לעת, כי וירוסים הם מקורר על ידי מאות בכל יום.

החלק השני הוא תוכנת חומת אש. ניטור של כל סוגי התנועה במערכת מבוסס על תוכנה זו. כל מערכות המחשב מתקשרות זו עם זו באמצעות האינטרנט, רשת תקשורת מקומית, VPN או רשת אלחוטית באמצעות חבילות נתונים. תוכנת חומת האש מנתחת נתונים אלה עבור חבילות פגומות ומשתנות. הוא דוחה חבילות אלה אם הוא רואה את זה כדי להיות איום מבוסס על המשתמש מוגדר או סריקות היוריסטי או קבוצה של כללים. וירוסים טרויאניים יכולים לפעמים לא להיות מזוהים על ידי תוכנת אנטי וירוס, אבל תוכנת האנטי וירוס חומת האש יכולה לזהות את פעילותה ולהנחות את תוכנית האנטי וירוס כדי להסגר את המקור.

החלק השלישי הוא אנטי ריגול. תוכנות ריגול הן וירוסים מרככים אשר מסתתרים במערכת המחשב כדי לא להרוס אותו, אלא כדי לאסוף נתונים. אפילו חברות לגיטימיות ליישם אסטרטגיות אלה במסעות השיווק שלהם. כמה תוכנות ריגול גם לאסוף מידע כרטיס אשראי ומידע סודי אחרים שיכולים לשמש עבור סחיטה תוכניות מזויפות אחרות. תוכנות נגד תוכנות ריגול מונעות קוד זדוני משליחת מידע ממערכת המחשב באמצעות תוכנית אנטי וירוס וחומת אש.

Leave a Reply