המורכבות של למידה ממוחשבת במדעי הנתונים

admin

לימוד מכונה שימש ממשק API

למידה ממוחשבת כבר לא רק עבור מטורפים. כיום, כל מתכנת יכול לקרוא כמה ממשקי API ולכלול אותם כחלק מעבודתם. עם ענן אמזון, פלטפורמת Google Cloud (GCP) ופלטפורמות רבות אחרות, בימים ובשנים הקרובים נוכל לראות בקלות שמודלי הלמידה של מכונה יהיו זמינים כעת בטופסי API. אז כל מה שאתה צריך לעשות זה לעבוד על הנתונים שלך, לנקות את זה ולעשות את זה בפורמט שיכול בסופו של דבר להיות נכנסו לתוך אלגוריתם הלמידה מכונה כי הוא לא יותר מאשר API. אז זה הופך לחבר ולשחק. הנתונים מחוברים לשיחת ה- API, ממשק ה- API חוזר למחשבים, חוזר עם תוצאות חזוי ולאחר מכן מבצע פעולה בהתאם.

למידה ממוחשבת – שימוש במקרים מסוימים

דברים כמו זיהוי פנים, זיהוי דיבור, זיהוי קובץ וירוס או חיזוי מה מזג האוויר יהיה כמו היום ומחר, כל השימושים האלה אפשריים במנגנון זה. אבל כמובן שיש מישהו שעשה הרבה עבודה כדי לוודא כי אלה APIs זמינים. לדוגמה, אם זיהוי הפנים נעשה, יש הרבה עבודה באזור עיבוד התמונה שבו אתה יכול לקחת תמונה, הרכבת המודל בתמונה, ולבסוף לקבל מודל כללי מאוד שיכול לעבוד על איזה סוג חדש של נתונים לבוא בעתיד כי לא השתמשת כדי לאמן את המודל שלך. וזה אופייני של איך מודלים למידה מכונה בנויים.

במקרה של תוכנת אנטי וירוס

כל התוכנות האנטי וירוס שלך, בדרך כלל כאשר אתה מזהה קובץ שאמור להיות זדוני או טוב, קבצים קלים או מאובטח ביותר אנטי וירוסים עבר עכשיו זיהוי של וירוסים סטטיים כדי זיהוי דינמי מבוסס על למידה מכונה לזהות וירוסים. לכן, לעתים קרובות יותר ויותר, כאשר אתה משתמש בתוכנת אנטי-וירוס, אתה יודע שרוב תוכניות האנטי-וירוס מספקות עדכונים, והעדכונים האלה בימים קודמים שימשו כדי לחתום על וירוסים. אבל עכשיו חתימות אלה הופכים מודלים למידה מכונה. וכאשר מתרחש עדכון חדש של וירוסים, עליך לשנות לחלוטין את המודל שכבר היה ברשותך. אתה צריך לשנות את המצב שלך כדי לגלות כי זה וירוס חדש בשוק ובמחשב. איך מכונת למידה יכולה לעשות זאת היא כי כל קובץ תוכנה זדונית או וירוס יש מאפיינים מסוימים הקשורים אליו. לדוגמה, סוס טרויאני עשוי להופיע במחשב שלך. הדבר הראשון שהוא עושה הוא ליצור תיקייה מוסתרת. הדבר השני שהוא עושה הוא העתקת כמה קבצי DLL. ברגע שבו תוכנית זדונית מתחיל לקחת פעולות מסוימות במחשב שלך, זה משאיר עקבות ומסייע להשיג גישה אליהם.

Leave a Reply