למה טים ברנרס-לי מגיע לאותו כבוד כמו ניוטון?

admin

גם היום של חמש שנים סוג "www" בשורת הכתובת של הדפדפן להסתכל על מסך המחשב בחיפוש אחר המידע הדרוש; כזו היתה ההשפעה העצומה של רשת האינטרנט העולמית על הנפש האנושית, שבלי זה אנחנו לא יכולים אפילו לתאר את חיינו.

מעל 40% מכלל האוכלוסייה האנושית על הפלנטה הזו בתום השימוש ברשת באופן קבוע במידה מסוימת. זו הפופולריות חסרת תקדים של הרשת ניתן להשוות רק עם יישום של חוק ההצעה המוצע על ידי סר אייזיק ניוטון. כל הנוחיות הבסיסית של חיינו הן יישום ישיר או עקיף של זכויות אלה, והאינטרנט מתקרב מדי יום.

צבא ארה"ב פיתח ARPANET לפרויקטים הפנימיים שלה, אשר הורחבו אז לאוניברסיטאות ולתאגידים כדי להקל על חילופי מידע. רבים מאיתנו מבלבלים את האינטרנט עם World Wide Web, אבל מבחינה טכנית זה לא. האינטרנט הוא שירות המשתמש בתשתית המסופקת על ידי האינטרנט.

מעניין, הרשת פותחה כפרויקט לא רשמי בגביע הקדוש של פיסיקת החלקיקים היסודיים – במעבדות CERN. סר טים ברנרס-לי היה מהנדס תוכנה בריטי צעיר שעבד ב- CERN וניסה לפתור את הבעיה של הקמת פרוטוקול תקשורת סטנדרטי, מאתר משאבים אוניברסלי או כתובת URL ושפת סימון היפר-טקסט עבור מחשבים שונים במרכז מחקר גדול. הפרויקט הוכר על ידי לי בשנת 1989 כ "בלתי מוגדר אבל מרגש", אבל איכשהו שרדו ופותחה על ידי לי כמעט באופן עצמאי בתחילת שנות ה -90.

מאוחר יותר, ההצלחה של הפרויקט התבטאה בהתפוצצות כאשר לי וקבלני מפתח אחרים יעצו כי הטכנולוגיה צריכה להיות חופשית ולא מוגנת, ו- CERN תאפשר לכל אחד להשתמש בה ולפתח אותה. ראייה יוצאת דופן זו של סר לי אפשרה את ההתפתחות הבלתי נתפסת של הרשת לאורך כל השנים הללו, שלא לדבר על כך שהעולם חגג את יום ההולדת ה -25 של הרשת ב -2014.

סר לי יהפוך לאדם העשיר ביותר בעולם אם יחליט לפטנט את הטכנולוגיה ולשמור על זכויות היוצרים שלו. בעולם של היום, הרשת פועלת כמציאות פיזית, מישושית ומישושית. כמעט הכל הוא חלק מהרשת. קח את שם חברות הטכנולוגיה הגדולות בעולם, הידועות והמוערכות ביותר, שיצרו מיליארדי מקומות עבודה ברחבי העולם, ומייסדיהן עשו הון – כל זאת הודות לתרומתו של סר טים ברנרס-לי. אבל במקרה זה, איפה את החדשנות של המוח האנושי להיות אם סר לי לא נלחם למען שחרורו של נטו!

לא רק עבור חברות וחברות, אתרי אינטרנט הם הרחבה של האישיות של הפרט נחשבים נרחב כאחד הדרכים הכי מגניב לבטא את עצמם. מיליארדי המשרות שאנו מדברים עליהן הן תוצאה ישירה של כלכלה פשוטה זו של ביקושים ואספקה. ישנם מיליוני חברות המציעות עלות נמוכה פיתוח אינטרנט ועכשיו, בעזרת כלי קוד פתוח, כמעט כל מי שיש לו ידע טכני קטן או לא צריך את זה בכלל פותח חברה עיצובים אתרי אינטרנט. הרשת הופכת למערכת אקולוגית אוטונומית – היא מוציאה ידע ממנה, מפתחת ותורמת לה! כל זה היה אפשרי רק בגלל גודלו של סר לי, כפי שסוכם במפורש במילים שלו: "אם הטכנולוגיה היתה קניינית, ותחת שליטתי המלאה זה כנראה לא היה יורד". אתה לא יכול להציע משהו הוא שטח אוניברסלי באותו זמן לשמור על שליטה על זה. "

Leave a Reply