ראיון עם ג 'א לירי, מחברם של צייד המלאך

admin

ג 'יי לירי היה משכיל כמו מתמטיקאי ומדען המחשב. הוא בוגר אוניברסיטת מרכז פלורידה (BS) ובוסטון קולג '(MS).

התשוקה שלו לכתיבת סיפורת התפתחה לאחר קריירה ארוכה כמהנדס תוכנה, מקצוע שאיפשר לו את הזכות לעבוד על תוכנית החלל האמריקאית במרכז החלל קנדי ​​בנאס"א.

הוא מודה בגלוי על התאהבותה של אשתו אנט, שאותה נשא לאישה ב -1987. היא הייתה המוטיבציה הראשונה שלו לכתוב ולעורר ויקטוריה האנטר. ג'יי א ואנט גרה באורלנדו, פלורידה ויש לה ארבעה ילדים.

טיילר: ברוך הבא, ג '. אני נרגש לדבר על הרומן החדש שלך ועל הנושאים ההיסטוריים והמקראיים שארגנת בו. בתור התחלה, לספר לנו בקצרה על הדמות הראשית, ויקטוריה האנטר, ומה המצב שלה כאשר הרומן מתחיל?

ג 'א .: תודה לך על שיש לי. וכן, בואו נגיע לזה. ויקטוריה האנטר הוא נדיר, נדיר מאוד. היא הצטרפה לשורות החברה והפכה למנכ"לית בגיל עשרים ושמונה. עם מוח מבריק ורגישות לאנשים, העולם שלה נראה מושלם, עבור כמה פסקאות. ואז אנו מגלים שבעלה מת ומרים את התאומים לבדה.

טיילר: מה מצבה הנפשי של ויקטוריה כשילדיה נחטפים?

עכשיו הנסיבות שבהן נעלמו ילדיה הן מוזרות ומפחידות. הוא סובל ממתח פוסט-טראומטי, כבד דיו כדי למחוק את זכר ילדיו.

טיילר: האם תספר לנו על החטיפה הזאת? איך זה קרה?

ז'.א .: תארו לעצמכם את הצעירה המדהימה הזאת, היפהפייה, הבהירה, שבניה התאומים הם עכשיו מרכז עולמה, לאחר מותה הטרגי של בן-זוגה. ואז שני גברים מופיעים בביתה ומדברים על גורלם של נעריהם ומבטאים גרמניים עבים. אבל לפני שהם יכולים לשכנע אותה על תפקידה כאם הרייך החדש, הבית רועד והרוח עוברת בחדר הילדים לעד. פולשים רצים בבהלה. ויקטוריה עומדת בקצה גרם המדרגות הגדול בביתה ושומעת את הילדים בוכים מהחדר בקומה העליונה. הוא רץ במעלה המדרגות, קורא בשמותיהם בכאב.

טיילר: מה עושה ויקטוריה כדי לברר מה קרה לילדיה?

א .: בצע את השביל. זה מוביל אותה לדחות את ההיגיון, לשאול את ההסתברות ולשקול את הבלתי מתקבל על הדעת.

טיילר: למה רק הפסיכיאטר שלה מאמין שהיא מספרת את האמת?

ג'.א .: ובכן, זה פסק דין מצדו. היא עובדת בפסיכיאטריה כבר יותר מעשרים וחמש שנים, ווויקטוריה פשוט לא מתאימה לפרופיל הנפשי של אישה הסובלת מפסיכוזה שלאחר הלידה, ואין לה היסטוריה של מחלת נפש. בנוסף, ישנם כמה כדורים מעוקלים כי ויקטוריה זורק עליו, מה שאילץ אותו לחשוב מחדש על אבחנה פסיכיאטרית סטנדרטית.

טיילר: הזכרתי במבוא שאשתך, אנט, היתה ההשראה לוויקטוריה האנטר. איך היא הרגישה כשאתה משתמש בה כדי לתאר את הגיבורה שלך?

ג'.א .: היא אהבה את זה. והיא אוהבת את הספר הזה.

טיילר: למה נקרא הספר "האנטר אנגלר"? מה משמעות המלאכים למזימה?

ג'.א .: זה משחק מלים. שמה של ויקטוריה הוא האנטר. במוחו של הקורא, מתעוררת שאלה כאשר הם פותחים ספר וקוראים את שמו. כשמדובר מלאכים, יש כמה נסיבות טראגיות שבו ויקטוריה צריך קצת עזרה.

טיילר: אתה יכול לספר לנו על גורל בניו של ויקטוריה או שהם ייתנו לך קונספירציה?

י"א: נניח שהגורל שלהם הרבה מעבר לגיבור הסטריאוטיפי שיציל את העולם יום אחד.

טיילר: מה היתה הסיבה שלך ליצור בנים תאומים לוויקטוריה? למה לא רק ילד אחד שהוא גיבור?

י"א: זה יוסבר בספר עתידי. כרגע, אני רואה את סדרת האנטר מלאך כמו ארבעה ספרים. בניה יהיו חלק בלתי נפרד.

טיילר: ספר לי עוד על סן-לנקה. מה האגדה וההיסטוריה שלו, ומדוע חשוב ב"הצייד המלאך "?

א .: שאלה גדולה. חנית הגורל היתה אובססיה של אנשי כיבוש רבי עוצמה במשך אלפיים שנה. מצ'רלס הגדול לאדולף היטלר. האגדה אומרת שזה החנית של לונגינוס. הוא הצנטוריון שפילח את ישו לאחר מותו.

כל מי שיש לו חנית מפעיל את כוחו, בתנאי שהוא יודע איך: עכשיו ויקטוריה? קרא את הספר ותגלה.

טיילר: מהו כוחו של החנית? מה הם קיוו להשיג את קרל הגדול ואת היטלר, שיש להם חנית, והם מצאו אותה אי פעם, או שמא זה מיתולוגי לחלוטין?

א .: כן. היטלר וקרל הגדול היו פעם חנית קדושה. האם זה החנית האמיתית שפילחה את ישו? אין לנו שום דרך לדעת.

טיילר: באתר שלך יש קישור לדף אחר על "ספר חנוך". עבור הקוראים שלנו שאינם כל כך מכיר את התנ"ך, מי היה חנוך ומדוע זה חשוב לרומן?

ת: בסדר. זה נושא מרתק. ראשית, "ספר חנוך" אינו ספר קנוני של הברית הישנה, ​​אף שהיה פעם. חנוך היה נביא של הברית הישנה אשר "הלך עם אלוהים". כתביו דיברו על גזע מלאכים שנפלו, שאותו תיאר כמשקיפים. גזע זה של יצורים התעניין ביופי ובנשיות של נשים תמותה. ועם אלה "בנות אנושיות" יחסים נלהבים היו מחוברים. צאצאיהם נקראו ניפילים. הניפילום הזה – כפי שטוענים תיאולוגים רבים – הביא לשחיתות לגזע האנושי: לא לאכול תפוח בגן עדן. עכשיו, במונחים של הרומן, בעלה של ויקטוריה כבר מת במשך שנה כאשר הספר נפתח. עם זאת, יש לו שלושה חודשים תאומים בנים. הזמן הוא הכל.

טיילר: מעניין, ג '. האם ויקטוריה מבינה מה קרה לה כשהיתה בהריון או שהיא מופתעת בדיוק מהולדת ילדיה?

ג'.א .: היא חושבת שהבנים הם עזיבתו של בעלה בשבילה.

טיילר: ג'יי.איי אתה צריך לקרוא בחנות ספרים באוניברסיטת נוטרדאם, אבל אני מבין שזה בוטל. האם תספר לנו מה קרה שם? האם יש בספר שלך חיבור לאוניברסיטת נוטרדאם?

ג'.א .: כן, התאכזבתי. נוטר דאם הוא מקום ייחודי ומיסטי שבו אין לי דבר מלבד הכבוד הגבוה ביותר. ויקטוריה היא בוגרת נוטרדאם ורומן טוב מתפתח בקמפוס נוטרדאם. עם זאת, הסברתי לאוצר כי ללא תככים, מתחים ודרמות, אין לי היסטוריה. תככים, דרמה ומתח היו גדולים מדי עבור הממשל. בנוסף, ישנם קישורים בדף האחרון, אחד מהם במיוחד משמח דיפאק צ 'ופרה אקהרט טולה על עבודתם: זה לא היה טוב.

טיילר: בספר יש סצינות במערה בנוטרדאם. האם הם מחו? אתה יכול לספר לנו משהו על הסצנה הזאת?

א ': ישנם מספר סצינות הקשורות למערה. ההתנגדות למה שאני מבינה היא הפגנה של דרמה אנושית המתרחשת בבזיליקה ובמערה.

טיילר: איזו תגובה קיבלת עד כה מאנשים שקראו את הספר שלך?

א ': אני המום מהתשובה. אנשים אוהבים את ויקטוריה, הם אוהבים את הסיפור הזה. כמה קוראים אפילו אומרים כי ויקטוריה עזר להם להסתכל לתוך עצמם, מערכות האמונה שלהם וכיצד הם תופסים את העולם הסובב אותם. במילים אחרות, הם מתעוררים יותר במהלך המסע הבדיוני הזה. התודעה לא אכפת מה הולך לקרות שם עד שתגיע לשם.

טיילר: "צייד המלאך" יש רשימה של קריאה מומלץ בסוף, וזה יוצא דופן בעבודה פיקטיבית. מדוע החלטת להצטרף לרשימה זו?

א ': רציתי שהקוראים ידעו דברים מסוימים. ראשית, לא עשיתי את כל זה על חנוך, משה וארון הברית. יש היסטוריונים אמינים שעושים מחקר פנטסטי באמת על ההיסטוריה המודרנית והעתיקה שלנו ומייצרים מסקנות שסותרות את הדתות המקובלות והאמונות בחברה היהודית-נוצרית. זה לא רע. שנית, עליית הרייך השלישי התרחשה בקרב האנושות המתורבתת המודרנית. זה לא היה הפיכה או מהפכה. אנשים רצו את היטלר ואת הינדנבורג. אסור לנו לשכוח זאת. כשאנשים נשללים מפרנסתם, מפוחדים ורעבים, כאשר המנהיג, לא משנה כמה משוגע הרעיונות שלו, מדבר על עבודה ומזון לכולנו, אנשים מקשיבים.

טיילר: מה אתה חושב שמבדיל בין צייד המלאך לבין ספרים אחרים המציעים סיפורים דתיים חלופיים, כגון "קוד דה וינצ'י"?

ובכן, קודם אני אגיד משהו על דן בראון. האיש הזה מבריק. ב "דה וינצ'י קוד" אופיו קובע כי כילד הוא נפל לתוך הבאר. הוא מודה כי זה היה ישוע שנתן לו כוח ללכת על המים כל הלילה עד שהוא נמצא. אמונתו הצילה אותו. אנשים המבקרים את דן בראון לא מבינים את כל העניין. כל שאר הדברים משוטטים. האם אמונתך נותנת לך כוח כאשר מצבים קשים פוגעים בך? הוא עשה את זה עבור רוברט ב "דה וינצ 'י קוד". מה עוד חשוב?

עכשיו "האנטר האנטר" לא באמת מציע גרסה חלופית של דת בקול. אבל ויקטוריה מציגה כמה עובדות ונסיבות שגורמות לה להפיל את הדוגמות והדיוקרטיות הישנות. אחרת לילדיה אין סיכוי. והיא אמא לפני כל דבר אחר.

טיילר: איזה מסר אתה מקווה לקחת איתך כאשר תסיים לקרוא "Angler Hunter"?

ג'.א .: אני מקווה. ראשית, הם נהנים מההיסטוריה של מה שהיא: ספר מהיר, אינטנסיבי, שמושך רבים מדלקו מהמדע, התיאולוגיה, ההיסטוריה והתנאים הכלכליים-חברתיים. שנית, אני מקווה – הודות ויקטוריה האנטר – עבור ניצוץ של נדודי שינה. התחושה שתודעה אמיתית נמצאת בהישג יד של כולנו. זוהי מתנה מן היוצר שקיים במצב זה להעיר והוא פשוט כל כך קל.

טיילר: ג'יי.איי אני מבין שאתה מתכנן את המשך "צייד המלאך"? האם תספר לנו על הספר הזה ומתי נוכל לצפות שהוא יפורסם?

מי: הכותרת היא "מפתח הטנטלום" ובספר זה נראה כי ויקטוריה מתחילה לגלות את האמיתות הנסתרות על מקור האנושות ומדוע אירועים מסוימים חייבים לקרות בהיסטוריה: במקרה אחד, מדוע מיכלאנג'לו, פסל ממסחר, היה צריך לצייר את הקפלה הסיסטינית. מדוע האפיפיור ג'וליוס השני, שיש לו את רפאל ואת דה וינצ'י העומד לרשותו, בוחר בפסל שהיה בעל ניסיון מועט או חסר ניסיון כצייר של ציורי קיר? אנו נגלה את זה ועוד.

טיילר: ג'יי.איי, לפני שנלך, האם תספרו לקוראים שלנו על האתר שלכם ואיזה מידע נוסף תוכלו למצוא שם על "צייד המלאך"?

ת: תודה. http://www.jaleary.com. אתה יכול לשלוח לי דוא"ל אל jaleary@jaleary.com

טיילר ר 'טיצ'לאר של רידר צפיות שמחתי להיות הצטרף JA. לירי לדבר על הרומן החדש שלה "צייד המלאך", ABISVC (2007), ISBN 9781595072160.

Leave a Reply