מחשבים ניידים עם לינוקס

admin

מערכת ההפעלה לינוקס היא מערכת הפעלה חופשית הזמינה להורדה או לרכישה מהחברה עצמה. מהנדס תוכנה צעיר מהלסינקי, פינלנד, פיתח את מערכת ההפעלה לפני כעשר שנים. לינוס טורוולדס וקבוצה של מתכנתים מוכשרים החלו לעבוד על תוכנה לפני כ -11 שנה. בתחילה, זה היה פשוט מערכת ההפעלה UNIX. היא התפתחה בהדרגה לתוכנת מערכת הפעלה שהתמודדה עם מערכות ההפעלה המפורסמות של Microsoft Windows. פיתוח לינוקס הוא פרוגרסיבי משנה לשנה. מערכות מחשב בינלאומיות גדולות, כגון IBM ו- HP, תומכות במערכת ההפעלה. מספר רב של מחשבים ניידים תואמים למערכת ההפעלה לינוקס והם זמינים בקלות בשוק.

מחשבים ניידים עם לינוקס מותקנים מראש עם מערכת ההפעלה. הוא משולב במלואו עם מערכת ההפעלה כדי להבטיח תאימות עם התקנים שונים, חריצי PCI, כוננים אופטיים, מערכות אחסון וחיבורי רשת. מחשבים ניידים מודרניים עם לינוקס גם תמיכה בפונקציות כגון קישוריות אלחוטית, העברת Bluetooth אינפרא אדום. מחשבים ניידים לינוקס מכילים גם תוכנה לטיפול במדפסות מחוברות, סורקים, מכשירי פקס וכונני USB. מחשבים ניידים מספקים ממשק רב לשוני שבו משתמשים יכולים לעבוד. כמה מחשבים ניידים לינוקס גם לאפשר את השימוש של שתי מערכות הפעלה. מחשבים ניידים אלה יכולים להפעיל לינוקס יחד עם מערכות הפעלה אחרות, כגון Microsoft Windows.

מחשבים נישאים הפועלים בלינוקס עומדים בפני תחרות קשה מצד ענקי מערכת ההפעלה, כגון מיקרוסופט. עם זאת, מחשבים ניידים הפועלים בלינוקס עדיין פופולריים משום שהם מציעים כמה תכונות ייחודיות ופתרונות רשת שאינם זמינים במערכות הפעלה אחרות. מחשבים ניידים עם לינוקס זמינים חנויות מחשבים שקעים ברחבי הארץ. כמה אתרי אינטרנט, כגון e-Bay ו אמזון, גם למכור מחשבים ניידים פועל לינוקס עם תשלומים בכרטיס אשראי ומתקנים אחרים כגון Pay Pal.

יצרני מחשבים ניידים כגון טושיבה, Dell, Compaq, Acer, Advent, Apple, IBM, Cannon, Sharp, Sony, סימנס ו- Asus מציעים מחשבים ניידים המבוססים על לינוקס. חברות מסוימות מייצרות גם מחשבים ניידים לא סטנדרטיים עם לינוקס לתעשיות ולארגונים משרדיים. מידע מפורט על מחשבים ניידים עם לינוקס ביקורות הלקוח ניתן למצוא באינטרנט באתרי אינטרנט רבים.

Leave a Reply