היתרונות של פיתוח תוכנה לא סטנדרטית

admin

תוכנה מקצועית היא חלק חשוב של תהליך העבודה עבור רוב החברות כמעט בכל ענף. כל חברה זקוקה לניהול תוכנה חשבונאית, כמו גם איזה סוג של תוכנה עבור נוכחות באינטרנט. חברות גדולות יותר מיישמות מערכות שירות לקוחות, תוכנות לניהול משאבי אנוש, תוכנות מסחר אלקטרוני מתוחכמות או פורטלי אינטרנט עם תכונות נרחבות המתאימות לתעשייה שלהם. כל המערכות הללו פותחו בעיקר על ידי חברות אחרות, מה שנקרא ספקי תוכנה, פריסה ונתמכת על-ידי המפיץ או על-ידי צוות IT פנימי.

קיימות שתי גישות עיקריות לרכישת מערכות תוכנה לשימוש החברה. הדרך הקלה ביותר להפוך תהליכים עסקיים לאוטומטיים על ידי חברה מחוץ ל- IT היא לקנות חבילת תוכנה מוכנה ולהזמין מהנדסי תוכנה מחברת הספק ליישם. גישה זו פועלת עבור פתרונות בסיסיים לקניות מקוונות, תוכנה להזמנת מלונות או מערכות קוד פתוח לניהול פרויקטים. זה נוח עבור ארגונים קטנים ובינוניים עם מודלים עסקיים מסורתיים, אם כי חברות גדולות יותר יכול לשלב פתרונות מוכנות במערכות שלהם, התאמת פונקציות מסוימות, אם אפשר. עם זאת, פתרונות תוכנה סטנדרטיים בעלות נמוכה אינם אמינים מספיק עבור תוכנות בנקאיות, בריאות או תכנות סלולרי.

תוכנות מוגמרות לעתים קרובות אינו עונה על הציפיות של ארגונים גדולים וחברות מוכווני חדשנות במהירות. החיסרון העיקרי שלהם הוא חוסר מדרגיות. התוכנה "מדף" הוא מוצר מוגמר עם אפשרויות מוגבלות לשיפור ושיפור. זה יכול להיות בעיות שילוב התוכנה או שזה עשוי להיות תואם רק עם מערכות תוכנה של אותו ספק תוכנה. זה לא יכול להתפתח עם החברה, במוקדם או במאוחר זה צריך להיות מוחלף על ידי תוכנות אחרות, יעיל יותר יקר יותר. פיתוח תוכנה מותאמת אישית יכול בדרך כלל להוביל את ההוצאות אותו בטווח הארוך כמו קניית מוצרים חדשים, כי הם יכולים להיות מותאמים לאתגרים העסקיים המתעוררים וצרכים.

מערכות תוכנה מותאמות אישית מותאמות תמיד לדרישות העסקיות הספציפיות של הלקוח ומתאימות למודל העסקי הייחודי שלו. הם ניתנים להרחבה ובדרך כלל נתמכים על ידי חוזי שירות ארוכי טווח, ועזרה זמינה מיידית אם נדרש עדכון. כמובן, הלקוח חייב להגדיר את המטרות העסקיות העיקריות שלו בבירור ככל האפשר מההתחלה, אם כי זה מותר, ובכמה מודלים של פיתוח תוכנה רצוי לספק משוב למתכנתים כדי שיוכלו לבצע תיקונים לתוכנית במהלך תהליך הפיתוח. המטרה היא לספק את ההיגיון העסקי הנכון מאחורי כל האלמנטים של התוכנה מיושם ולהפוך אותו לעבוד בתנאים אמיתיים.

החלטה מתפשרת יכולה להתבצע אם כספי החברה מוגבלים. חלקים מסוימים של חברת תוכנה ניתן לרכוש בצורה של פתרונות מוכנים, ומערכות מפתח ניתן לפתח על הביקוש בשילוב עם שילוב תוכנה. לדוגמה, פתרון CRM אופייני ומסד נתונים סטנדרטי יכול להיות משולב בפורטל קניות מקוון מותאם אישית, כמה תוכניות ניתוח עסקי מותאמות אישית, ואפילו יישום סלולרי עסקי שיכול לספק נתונים עסקיים מלאים מכל המערכות הללו. אינטגרציה חלקה היא סוג מקצועי מאוד של שירות הדורש ידע עמוק בתחומים רבים, אבל זה יהיה זול יותר מאשר לפתח את המערכת כולה מאפס.

פיתוח תוכנה מותאמת אישית יכול להוביל לעלויות ניכרות. אבל אם הלקוח מחזיקה את המוצר המתקבל, הוא יכול למכור אותו לחברות אחרות. ישנן אפשרויות רבות, כגון תוכניות שותפים עם חברות אחרות הפועלות באותו ענף או הפצה של "תווית לבנה". חברות טכנולוגיה יכולות לפתח באופן עצמאי פתרונות שהן צריכות לעבוד, אך במקרים רבים הן יכולות אפילו לנהל מסמכים אלקטרוניים או לרכוש תוכנות עבור ארגונים בשל רמת ההתמחות הגבוהה האופיינית לתעשיית ה- IT.

Leave a Reply