אלקטרוניקה דיגיטלית ואת היתרונות והחסרונות שלה

admin

אלקטרוניקה דיגיטאלית הן מערכות המשתמשות באותות דיגיטליים במקום באות אנלוגי. מעגלים אלקטרוניים דיגיטליים הם אלה שעובדים עם אותות דיגיטליים. אלה הם אותות נפרדים שנדגמו מן האות האנלוגי. מעגלים דיגיטליים משתמשים בסימון בינארי עבור שידור אותות. המעגל הדיגיטלי בנוי מעגלים אלקטרוניים קטנים הנקראים שערי לוגיקה המשמשים ליצירת לוגיקה משולבת. כל שער לוגי בנוי כדי לבצע את הפונקציה של ההיגיון הבוליאני, הפועל על אותות לוגיים.

למה מהנדסי IT צריכים לדעת על Digital System אלקטרוניקה

טכנולוגיית המידע והנדסה יש כמה שדות של הנדסת חשמל יש צורך ליצור חומרת מחשב ותוכנה. מהנדסי IT מאומנים בהנדסת אלקטרוניקה, תכנון תוכנה ושילוב תוכנות חומרה במקום הנדסת תוכנה או הנדסת אלקטרוניקה בלבד. החל מהתכנון של מיקרו-בקרים בודדים, מיקרו-מעבדים, מחשבים אישיים ומחשבי-על, מהנדסי מעגל-הנדסה משתתפים בחישובי חומרה ותוכנה רבים.

האלקטרוניקה הדיגיטלית משתמשת בטכנולוגיית VLSI, אשר הפחיתה באופן משמעותי את הגודל ואת פני השטח של מעגלים מודפסים והגדילה את הדיוק ואת הביצועים של מערכות. בעיקר מערכות דיגיטליות יש את היתרון של הצפנת נתונים למטרות תקשורת. העברת הנתונים מאובטחת. כל הגורמים הללו מראים בבירור כי זרם אלקטרוני דיגיטלי יש מגוון רחב בעתיד בעידן המודרני.

היתרונות של האלקטרוניקה הדיגיטלית

מעגלים אלקטרוניים דיגיטליים הם יחסית קל לעצב.

יש דיוק רב יותר מבחינת הדיוק.

אותות משודרים לא הולכים לאיבוד על פני מרחקים ארוכים.

אותות דיגיטליים ניתן לאחסן בקלות.

האלקטרוניקה הדיגיטלית עמיד יותר ל "שגיאה" ו "רעש" מאשר אנלוגי. אבל במקרה של פרויקטים במהירות גבוהה, רעש קטן עלול לגרום לשגיאת אות.

המתח בכל נקודה במעגל הדיגיטלי עשוי להיות גבוה או נמוך; לכן, יש פחות סבירות לבלבול.

מעגלים דיגיטליים יש את הגמישות שיכולה לשנות את הפונקציונליות של מעגלים דיגיטליים, ביצוע שינויים בתוכנה במקום לשנות את המעגל בפועל.

חסרונות של אלקטרוניקה דיגיטלית

העולם האמיתי הוא אנלוגי, כל הגדלים כגון אור, טמפרטורה, צליל, וכו 'מערכות דיגיטליות נדרשים לתרגם אות רציף לתוך בדידה, מה שמוביל שגיאות קוונטיזציה קטנות. כדי להקטין שגיאות קוונטיזציה, יש לאחסן כמות גדולה של נתונים במעגל הדיגיטלי.

מעגלים דיגיטליים פועלים רק עם אותות דיגיטליים, ולכן נדרשים מקודדים ומפענחים לתהליך זה. זה מגדיל את העלות של הציוד.

Leave a Reply