איזו תוכנה אתה צריך להפעיל חוט חם CNC מכונת חיתוך?

admin

חוט חוט חם CNC הוא מחשב נשלט מחשב, המשמש בעיקר לחיתוך קצף פוליסטירן וחומרים דומים כגון פוליפרופילן ופוליאתילן. המכונה מורכבת מחוט רץ בין 2 מגדלים, אשר מחומם באמצעות חוט חם, ובכך נמס וחיתוך הקצף לצורה הרצויה. המגדלים יכולים לנוע בציר ה- X (מימין לשמאל) וציר ה- Y (למעלה ולמטה).

קצף קצף מתרחשת בשלושה צעדים בסיסיים:

1. משוך את הצורה הרצויה עבור זמירה.

2. המרת הצורה לקוד G

3. הפעל את המכונה באמצעות תוכנה כדי להשיג את הצורה הרצויה.

ניתן להשתמש בכל כלי CAD, כגון Auto Cad או Corel Draw, כדי לצייר צורה, כל עוד הקובץ ניתן לשמור בפורמט DXF. CAD פירושו תכנון בעזרת מחשב. זהו כלי דוגמנות המשמש לעיצוב עקומות דמויות במרחב דו מימדי (2D) או עקומות, משטחים וחפצים בחלל תלת ממדי (3D). קבצי CAD שונים זמינים בשוק. המומלץ ביותר הוא מהנדס מיידי 14, אשר ניתן לרכוש באינטרנט עבור כמה דולרים, DesignCAD, AutoCAD ו TurboCAD. כלי התוכנה הבא של Cad הוא DevFoam, המשלב הן את הציור ואת הדור של G-Code. זהו יישום ידידותי למשתמש לחיתוך קצף באמצעות 4-CNC מכונת CNC.

השלב הבא הוא להפוך את הצורה לקוד G. G-Code הוא שם אחר של כלי ממוחשב שאומר למכונה מה לחתוך ואיך לחתוך אותו. אתה יכול להשתמש בתוכנה כגון DeskCNC, DevCad או FoamWorks להמרה.

DeskCNC תוכנן במקור עבור מכונות CNC עם 3 צירים. זה היה מאוחר יותר כדי לאפשר את 4 צירים קצף ציר לעבוד.

FoamWorks ידועה בפשטותה והיא תוכנה ידידותית למשתמש. זה נועד לנהוג חותך 4 ציר קצף דרך יציאה מקבילית של כל מחשב שבו פועל Windows. זה יכול לחתוך כל צורה, אבל זה עובד הכי טוב בעת חיתוך כנפיים RC.

תוכנת מחשב כגון Mach3 ו DeskCNC ניתן להשתמש לשלב הסופי של פעולת המכונה. תוכנית Mach3 הוא קורא קוד G. מאפשר לך להפוך את המחשב לתוך בקר CNC 4 ציר עבור עיבוד וחיתוך. זוהי מערכת הפעלה להפעלת מחתך עם חוט CNC חם. במקור הוא פותח עבור תחביבים ביתיים מאוחר יותר שונה לשימוש בכל מכונת CNC לשימוש תעשייתי.

Leave a Reply