ניהול מידע ורמת הקריירה

admin

ניהול מידע (IM) הופך לאט לאט מונח משותף דומה לכל משמעת ניהול אחרים. הייחודיות של IM היא שהיא מאפשרת לאדם לנהל את המשאב החשוב ביותר שלו – מידע. אם אתה מסתכל אחורה על פני מאות שנים, שליחים מיידיות מחוברים עם הקיום האנושי להישאר על כדור הארץ, מן האבן עד עידן הנוכחי של microcomputers חללית. בדרך זו או אחרת הוא תמיד מתמודד עם האתגרים של אחסון, עיבוד וניתוח נתונים למידע שימושי. לאדם הקדמון היו החושים שדרכו הוא חש נתונים ועיבד אותו במידע שימושי שכתב על אבנים וחפצי אמנות אחרים, משום שהאינטליגנציה האנושית הבסיסית היא לעבד נתונים אל תוך המידע ואחר כך אל הידע.

כשהחיים נתמכו בטכנולוגיה מתוחכמת יותר, כמות הנתונים שצריכה להיות מעובדת גדלה אף היא, וכאן מופיעה המשמעות של IM. הגענו למצב שבו לכל דבר ולכל מה שאנחנו עושים יש משהו לעשות עם ניהול מידע יעיל.

ניהול מידע (IM) מתייחס לכל הפעילויות המובילות לאיסוף יעיל, אחסון, אחזור וניתוח מידע על ידי התמקדות באסטרטגיה העסקית ושיפור מתמיד של התחרותיות והסתגלות. המטרה הסופית של כל משימה IM היא לסכם את המאמצים המשולבים כדי לענות על האסטרטגיה העסקית הנדרשת. אסטרטגיה עסקית יכולה להיות, למשל, "להפוך את הממשלה לנגישה ושקופה יותר לאזרחים". כדי להשיג מטרה זו, על הממשלה הפדראלית ליישם פתרונות מדרגיים לניהול מידע שיאפשרו שימוש אסטרטגי ב- IT כאמצעי עזר. זהו מצב טיפוסי שבו אנו דורשים ידע מקצועי ומיומנויות בתחום ההודעות המיידיות. בהתאם לאופי העסק ומורכבות הפרויקט, ישנם תחומי ידע מקצועיים שונים בתחום התקשורת הבינלאומית. השדה IM הוא מגוון מאוד וקשה לכסות את כל עמדות המיומנות. מפה טיפוסית ומדריכה על שדה השליח ניתן לדמיין כאשר האסטרטגיה העסקית הופכת לפתרון מיידיות. ישנן ארבע רמות עיקריות של מיומנות ענן מיפוי זה. כל מיומנות מגדירה עבודה סינרגיסטית לקראת מטרה עסקית משותפת. אני מתאר בקצרה כל פריט מיומנות.

רמה 4: רמה 4 היא רמת המנהלים, בהם האסטרטגיה העסקית ממופה לאסטרטגיית IT וארכיטקטורה. יש לנו למעלה

4.1 מנהל מידע ראשי או מנהל מידע ראשי האחראי על מתן טכנולוגיית חזון ומנהיגות לפיתוח, בנייה ויישום של פרויקטי IT רבים בזמן ובתקציב. מנהל IT צריך כישורים טכניים וכישורים עסקיים כדי להבין ביעילות את החזון של החברה, ולאחר מכן להשתמש בו בתבונה וכלכלית כדי ליישם את החזון. CIO הוא אסטרטג וטכנולוג.

4.2 CTO או מנהל טכנולוגיה ראשי הוא עבודה מוכוונת טכנולוגיה הדורשת ידיעה של טכנולוגיות קיימות ומתפתחות, ובכך ייעוץ על יישום הטכנולוגיה. המנהל הטכני צריך להיות מסוגל ליצור חזון ארגוני של טכנולוגיות חדשות ולפקח ולנהל את הפעילות הטכנולוגית והתשתית של החברה.

רמה 3: רמה 3 מורכבת ממנהלי IT, אדריכלים ומומחים שעובדים על בניית ארכיטקטורות מעשיות, פירוט מתודולוגיות ניהול פרויקטים.

3.1 מנהל ה- IT אחראי על ניהול אנשים המעורבים בפעילויות הקשורות לפיתוח, תכנון, איתור באגים, התקנה, שינוי, בדיקה, ניתוח או תחזוקה של תוכניות יישום ומערכות IT אחרות. מנהל ה- IT מבטיח תיאום יעיל ותמיכה טכנית בין מתכנתים, מתכנתים, בודקים, קבוצות מערכת ומשתמשי קצה, כמו גם עמידה בתקני איכות. תפקיד זה דורש הרבה ניסיון בניהול פרויקטים ומערכות IT.

3.1.1 מנהל הפרויקט מיישם או מבטיח יישום של מתודולוגיה סטנדרטית ומוגדרת לפרויקט ומספק מיומנויות מנהיגות הנדרשות כדי לשלוט על ביצוע משימות הפרויקט, כפי שהוגדרו במתודולוגיה.

3.2 יועצים / מומחי IT הם outsourced או מועסקים בבית שיש להם כישורים מיוחדים בהיבטים שונים של פיתוח של ארכיטקטורת המערכת ושיפור תהליכים עסקיים. עמדות עבודה ידועות של יועץ IT הן –

3.2.1 יועץ ERP

3.2.2 יועץ לתהליכים עסקיים

3.2.3 יועץ אבטחה

מומחה 3.2.4QA

3.2.5 מומחה חומרה

3.3 Enterprise Architect הוא אדם אסטרטגי אשר נלהב לספק תוצאות IT מוכוונת עסקים על ידי אימוץ גישה אדריכלית. עמדה זו דורשת את היכולת לגבש אסטרטגיות, רעיונות, עמדות והמלצות בצורה כתובה, חזותית ומילולית, כגון מסגרות של Enterprise Architect, UML / Object Oriented Design and Architecture Tools.

3.4 חניך מוביל אדריכל הוא מומחה בעל כשירות גבוהה שמשימותיו העיקריות כוללות פיתוח ויישום של תקנים ונהלים הקשורים לנתונים, מודלים של נתונים, ארכיטקטורת נתונים ויישומים. פריט זה מתכנן, מנתח ומפתח דרישות לפיתוח יישומים ושיפור כל היישומים הקריטיים.

רמה 2: רמה 2 מורכבת מראשי צוותים ומנהלים אשר למעשה לבצע משימות מעשיות בתפקידים שונים הקשורים לפיתוח מערכת וניהול, כגון הבאות.

2.1 ראש צוות הוא בדרך כלל חבר בכיר בצוות תכנות המבצעת פרויקטי מערכת / db ברמה גבוהה, בדיקות תוכנה וכמות מסוימת של הבטחת איכות. הוא צריך להיות מיומנויות תקשורת מעולה ומיומנויות ניהול צוות.

2.2 אנליסט בכיר משמש כקשר בין אנשי עסקים שיש להם בעיה עסקית וטכנולוגיה, אנשים שיודעים כיצד ליצור פתרונות. בדרך זו הוא מנהל את התיעוד של הארגון בנוגע לדרישות העסקיות, כולל מקרי שימוש ומסמכי ניתוח מערכת אחרים, כדי להבטיח שצוות הפרויקט יפתח פתרונות העונים על המטרה העסקית.

2.3 מנהלים מנהלים ומתחזקים תחומים ספציפיים של תשתיות IT, כגון שרתים וחומרה אחרים, מסד נתונים ורשת. עבודות ידועות הן מנהל מערכת, DBA מנהל רשת.

רמה 1: רמה 1 מורכבת מצוות מהנדסים ואנליסטים המבצעים משימות בסיסיות יומיומיות הקשורות בפיתוח המערכת. ברמה זו, לכל האסטרטגיה העסקית יש צורה של מפרטים ברורים של המערכת, כגון DFD, ERD, זרימות מערכת, תזרימי לוגיקה של תוכניות ותצורות מפורטות של חומרה / רשת. עבודה ברמה זו דורשת ידע של שיטות בסיסיות של הנדסת תוכנה, חומרה / רשת הטכנולוגיה, תצורה ופתרון בעיות. זה הכרחי כדי להיות כישורים בתחום ניתוח המערכת וטכניקות של תכנון, תכנות, בדיקות תוכנה תצורה ותחזוקה של ציוד / רשתות. כותרות ידועות הן כדלקמן.

1.1 מהנדס הציוד אחראי לתצורה, פתרון בעיות ושירות חומרה / רשת. כותרות ידועות הן:

1.1.1 מהנדס שירות חומרה

1.1.2 מהנדס רשת

1.2 מהנדס התוכנה אחראי על יצירת תוכנה המבוססת על מפרט המערכת וטכניקות תכנות מקובלות וסטנדרטים, כך שפתרון ההודעות המיידיות שפותח תואם את המטרה העסקית. משרות התפקיד החשובות ביותר –

1.2.1 מהנדס / מתכנת תוכנה

1.2.2 מתכנת אינטרנט

1.2.3 מעצב אתרים

1.2.4 בודק תוכנה

Leave a Reply