מהו מחשוב ענן?

admin

רעיון

כששמעתי את המונח "מחשוב ענן" ממהנדס תוכנה לפני כמה חודשים, תהיתי מה זה. מחשוב ענן הוא אחד מהסיווגים הרבים של פתרונות מחשוב בהם השירות או הטכנולוגיה מאפשרים למשתמש לגשת למשאבי המחשב בהתאם לדרישתו או לרצונו. משאבים אלה זמינים לו ללא קשר אם הם אמיתיים או וירטואליים, או אם הם משותפים או ייעודי.

הוא אינו משפיע על האופן שבו הנתונים זמינים למשתמש – בין אם על ידי יצירת חיבור אינטרנט ישיר באמצעות האינטרנט, רשת מקומית או רשת אזור רחבה. "ענן" מנוהל על ידי ממשק המשתמש בשירות עצמי המאפשר למשתמש לרכוש משאבים כאשר הוא זקוק להם כל עוד הוא רוצה. הענן יכול גם להיות מוגדר כמושג של גישה לשירותי IT, אשר עושה שימוש טוב יותר את ההשפעה הגוברת של שרתים וטכנולוגיות וירטואליזציה.

את החשיבות של טכנולוגיית מחשוב ענן ניתן להסביר על ידי פרספקטיבה שאין כמוהו של שמירת עלויות ההשקעה והתשתית. זה גם מאפשר לחברות לבצע חיסכון משמעותי הנדסת יישומים ויישום. כתוצאה מכך, זה יעזור לארגונים לשמור על הקצאת משאבים.

עננים פרטיים וציבוריים

במונחים של הדיוט, ענן חיצוני או ציבורי הוא הגדרה וירטואלית העולה מחוץ להישג ידם של חומת האש אותה משתמשת החברה. לרוב, חברות קונות שירות זה מספקים חיצוניים. זוהי תשתית וירטואלית משותפת המנוהלת ומופעלת על ידי פורטל שירות עצמי.

ענן פרטי, הידוע גם בשם ענן פנימי, משתמש באותם דגמים המשמשים את הענן הציבורי למסירה. עם זאת, ההבדל העיקרי בין ענן פרטי לענן הציבורי הוא כי הראשון עובד עבור חומת אש שנקבעה על ידי הארגון. זה מבטיח כי זה עובד באופן בלעדי עבור הארגון ולקוחותיו. ממשק המשתמש של הענן הפרטי בשירות עצמי עובר בירושה מעננים ציבוריים, אך אוסף המשאבים בתשתית ה- IT הוא עניין פנימי.

דמיון ל- SaaS, IaaS ו- PaaS

יותר ויותר משתמשים בתעשייה העסקית מאמינים כי יישומים הנשלחים דרך האינטרנט הם תת סיווג או אבולוציה של מחשוב ענן. זה אולי אכן נכון, כי יש להם דמיון מדהים מאוד שקשה לפספס.

עם זאת, מכיוון שהאמונה אינה מבוססת על הנחת יסוד תיאורטית, אין להסיק מסקנות. כך ניתן לומר גם עבור IaaS ו PaaS, הראשון שבהם מאפשר למשתמש לגשת מרחוק התקשורת אחסון שרתים, ואילו האחרון מאפשר למפתחים ומהנדסים ליצור יישומי אינטרנט ולפרוס אותם על התשתית מתארח.

תמיכה ביישומים

מחשוב ענן הוא מטרה מצוינת עבור יישומים הקשורים לניהול מידע IT, פיתוח תוכנה ויישום תוכנה. כמו כן, יש פוטנציאל רב במונחים של תוכנות עסקיות וניטור ביצועים. תוכנה המסייעת למשתמשים בענן, להיות זמינה אליהם בקלות כמו יישומים תושב במחשב שלהם, היא טובה יותר מאשר המקומיים. במקרה של עננים ציבוריים, חברות צריכות להבטיח שהן לא מפרסמות מידע רגיש על הלקוחות כדי לקבל השקפה ציבורית.

Leave a Reply