Dagstuhl סמינר סוף – הנדסת תוכנה למשתמש

admin

קראתי חומר זה לסיכום של Dagstuhl סמינר משתמשי קצה תוכנה הנדסה ויש לו הרבה נקודות מעניינות לעשות.

הדו"ח של הסמינר Dagstuhl (Burnett et al) קובע כי "מספר משתמשי הקצה ליצור תוכנה הוא הרבה יותר גדול מאשר מספר מתכנתים מקצועיים המשתמשים שפות תכנות שונות ומערכות כדי ליצור תוכנה בטפסים כגון גיליונות אלקטרוניים, יישומי אינטרנט דינמיים סימולציות מדעיות .תוכנה זו חייבת להיות אמינה דיה, אך ראיות משמעותיות מצביעות על כך שלא. "נקודה זו מתייחסת לכך (Ko) (אוניברסיטת קרנגי מלון), אשר מסבירה כי מטרות משתמש הקצה עשוי להיות קשור לייצור קוד, אבל במקום זאת הם מעוניינים בבעיה של התחום שלהם, מה שאומר שהם תופסים מחסומי תכנות כמו גורמים המסיחים. Ko מסביר כי מפתחי הקצה חייבים להיות מסוגלים להתמקד במטרות שלהם, וחלק חשוב של הפתרון הוא לדמיין את יישום התוכנית כולה, לא רק את התוצאות שלה. בעיה נוספת שתוארה על ידי קו היא כי תוכניות שהיו אמורים להיות זמניים ושייכים לאדם להיות מכריע עבור החברה, לעתים קרובות עם גיליונות אלקטרוניים.

(הנרי ליברמן) ממעבדת המדיה MIT שואל, "למה זה כל כך קשה לתכנת מחשב ולא רק להשתמש ביישום מחשב? אני לא יכול לחשוב על סיבה טובה למה זה, יש לנו רק מסורת של שפות תכנות arcane ו מיסטית מסובך טכניקות פיתוח תוכנה. כדי לעשות הרבה יותר טוב ". הוא טוען כי המדענים צריכים להשתמש שינוי תוכנית להדמיה כדי להפוך את תהליך הקצה למשתמש תכנות אוטומטי ככל האפשר. אנשים יכולים להפוך למהנדסי תוכנה למשתמשי קצה, גם אם הם לא מבינים את זה. זה חייב לכלול מחקר בינתחומי לשלב גישות מחקר שונות. (Blackwell) גם טוען לצורך במחקר בין תחומי לתוך תכנות משתמש הקצה כדי לזהות טכניקות הנדסת תוכנה שיכולים לעזור לפתור בעיה זו.

(Coutaz) מסביר כיצד מודל הנדסה מונע ושירות מונחה שירות יכול להיות משולב. Coutaz גם מסביר כי "המערכת האינטראקטיבית היא גרף של מודלים הקשורים מיפויים ו טרנספורמציות". זה יהיה מתאים היטב למבנה RDF (Resource Description Framework) של תקן הרשת הסמנטית, שהוא גם מבנה גרפי. אלכסנדר רפנינג מאוניברסיטת לוגאנו מסביר את הצורך בשיפורים ב- UML (שפת דוגמנות מאוחדת) כדי לסייע למפתחי קצה. (אנגלס) מאוניברסיטת פדרבורן גם מסביר כי UML צריך להיות המורחבת כדי לאפשר את הפיתוח של ממשקי משתמש כדי לסייע למשתמשי הקצה בתכנות. (Repenning) טוען גם כי "שפות תכנות חזותיות המשתמשות במנגנוני גרירה ושחרור כשיטות תכנות הופכות את זה כמעט בלתי אפשרי ליצור שגיאות תחביר". אז "בגלל האתגר תחביר הוא – פחות או יותר – בלתי אפשרי, אנחנו יכולים להתמקד ברמה הסמנטית של תכנות משתמש הקצה." (רוסון) של אוניברסיטת מדינת פנסילבניה גם מסביר את יצירת ממשק גרור ושחרר באינטרנט. אברהם ו (Erwig) מאוניברסיטת אורגון סטייט משלבים מודלים של גיליונות אלקטרוניים עם תהליך הדוגמנות של UML. (Gerhard Fischer) מאוניברסיטת קולורדו מסביר את הרעיון של meta-project כמטרה ליצירת תשתית לתכנון משותף, בהנחה יישומים עתידיים, ואת הבעיות לא ניתן לחזות לחלוטין במהלך הפיתוח של המערכת. (Dittrich) מאוניברסיטת קופנהגן אומר כי יש צורך במחקר נוסף על מחזור החיים של התוכנה ואת השיטות ואת הכלים הדרושים על ידי מפתחי סוף, במיוחד כאשר הם עובדים יחד. משתמשי הקצה לעיתים קרובות צריך להתאים את התוכנה הישנה למטרות חדשות. (Costabile ו Piccinno) גם להסביר כי מתודולוגיות חדשות וסביבות נדרשים לתמוך בפיתוח של שיתוף פעולה עם משתמשי הקצה

(דה סוזה) טוען כי המטרה של אינטראקציה בין אדם למחשב (HCI) תתפתח מהפיכת מערכות קלות לשימוש ליצירת מערכות שקל לפתחן. ליברמן טוען גם כי מומחי HCI התמקדו בקלות השימוש ועליו לחקור את קלות התכנות. (Begel) ב- Microsoft Research מסביר כי אם התכנות נשארת רק למתכנתים ואינה מאפשרת מומחי תחום, התוכנית הופכת לקופסה שחורה, ומומחה בתחום אינו יכול לסמוך על התוצאות או לאמת אותן. הוא מסביר כי שפות מחשב טקסטואלי לעיתים קרובות מדי מעורפל עבור מפתחי סוף. Begel גם מסביר כי משתמשי הקצה לא יכול להיות חשיבה הנדסית ליצור מודלים מנטליים על איך לעשות מחשב עבודה כצפוי. סגל מאוניברסיטת האוניברסיטה הפתוחה טוענת שלמהנדסים מקצועיים יש היסטוריה תכנותית, כך שתוכל להבחין בה מתכנתים אחרים של משתמשי קצה שיש להם פחות בעיות קידוד. (פישר) מסביר כי זהו אי התאמה בין צורכי משתמש הקצה לבין תמיכת תוכנה המאפשרת הבנה חדשה. פישר טוען גם כי פיתוח תוכנה לא ניתן להאציל לחלוטין מומחים תוכנה כי מומחים בתחום הם האנשים היחידים להבין את תחום ספציפי משימות שיש לבצע. הוא גם טוען לגישה המאפשרת תכנות משתמש קצה, מה שעושה את זה מעניין עבור משתמשי הקצה. הוא מסביר כי הבעיה היא לעתים קרובות כי משתמשי הקצה לשקול תכנות משעמם, לא קשה מדי. (Spahn et al.) הוא מסביר כי משתמשי הקצה של ERP (Enterprise Resource Planning) מערכות הם מומחים בתחום, לא מומחי IT, וזה מאלץ אותם לתקשר את הצרכים שלהם למתכנתים. Spahn ואחרים לטובת העצמת משתמשים כדי להתאים את התוכנה על ידי מתן שכבת הפשטה כדי להסתיר פרטים טכניים ולאפשר התמקדות בצרכים העסקיים.

(Clarke) מיקרוסופט מנתחת את המאפיינים של מפתחי משתמשי קצה כדי לסייע בצרכים שלהם. (Fischer) משער כי הדגש על פיתוח משתמשי הקצה גם משנה את הדגש על בדיקות "בדיקות תוכנה מתרחשת במגוון דרכים כי מפתחי תחום עצמם הם המשתמשים העיקריים, בדיקה מלאה אינה חשובה כמו במקרה, כאשר היזמים אינם משתמשים ".

התייחסות

הנדסת תוכנה למשתמשי קצה – סמינר Dagstuhl – סיכום – http://www.dagstuhl.de/he/program/calendar/semhp/?semnr=2007081 – סיכומי PDF וקישורים למאמרים – http://eusesconsortium.org/docs / dagstuhl_2007.pdf – מרגרט מ 'ברנט, גרגור אנגלס, בראד א. מאיירס וגרג רוטרמל – מ 18/01/07 עד 23/02/07 סמינר Dagstuhl 07081 הנדסת תוכנה למשתמשי קצה התקיימה במרכז הכנסים והמחקר הבינלאומי (IBFI), Schloss Dagstuhl. במהלך הסמינר הציגו מספר משתתפים את המחקר הנוכחי, דנו בעבודה השוטפת ובבעיות פתוחות.

אברהם, R., Erwig, M., 2007. שימוש במבנים ספציפיים לדומיין עבור כלי התמיכה של משתמשי הקצה. ב: משתמש סוף הנדסת תוכנה Dagstuhl סמינר.

Begel, A., 2007. תכנות משתמש קצה למדענים: מודלים של מערכות מורכבות. ב: משתמש סוף הנדסת תוכנה Dagstuhl סמינר.

בלקוול, א., 2007. לימודי עיצוב אינטרדיסיפלינרי להנדסת תוכנה למשתמש קצה. ב: משתמש סוף הנדסת תוכנה Dagstuhl סמינר.

ברנט, מ 'מ', אנגלס, G, Myers, B.A, Rothermel, G., 2007. תיאום של תוכנת משתמש הקצה Dagstuhl סמינר.

Clarke, S., 2007. מהו מהנדס תוכנה למשתמשי קצה? ב: משתמש סוף הנדסת תוכנה Dagstuhl סמינר.

Costabile, מ 'פ, Piccinno, A., 2007. תכנות סביבות לתמוך בפיתוח של משתמשי הקצה. ב: משתמש סוף הנדסת תוכנה Dagstuhl סמינר.

Coutaz, J., 2007. ממשקי מטא נתונים לחיצים חיצוניים: ניתן לסייע במודל בסיוע טכני? ב: משתמש סוף הנדסת תוכנה Dagstuhl סמינר.

De Souza, C., 2007. מעצבים זקוקים להנדסת תוכנה למשתמשי קצה. ב: משתמש סוף הנדסת תוכנה Dagstuhl סמינר.

Dittrich, Y., 2007. בחינה מחדש של מחזור חיי התוכנה: שילוב בין פעילויות שונות הקשורות לתכנון ופיתוח. ב: משתמש סוף הנדסת תוכנה Dagstuhl סמינר.

אנגלס, G., 2007. פיתוח המבוסס על מודלים גם עבור משתמשי הקצה! ב: משתמש סוף הנדסת תוכנה Dagstuhl סמינר.

Fischer, G., 2007. Meta-Design: מסגרת מושגית להנדסת תוכנה למשתמשי קצה. ב: משתמש סוף הנדסת תוכנה Dagstuhl סמינר.

Gross, M., 2007. המעצבים זקוקים להנדסת תוכנה למשתמשי קצה. ב: משתמש סוף הנדסת תוכנה Dagstuhl סמינר.

Ko, A.J., 2007. מכשולים תכנות יעיל עבור משתמשי הקצה. ב: משתמש סוף הנדסת תוכנה Dagstuhl סמינר.

ליברמן, ח ', 2007. אבטחה עבור מהנדסי תוכנה למשתמש הקצה. ב: משתמש סוף הנדסת תוכנה Dagstuhl סמינר.

Repenning, A., 2007. פרויקט משתמש קצה. ב: משתמש סוף הנדסת תוכנה Dagstuhl סמינר.

רוסון, מ 'ב, 2007. מסמך של המיקום עבור EUSE 2007 ב Dagstuhl. ב: משתמש סוף הנדסת תוכנה Dagstuhl סמינר.

סגל, י ', 2007. הנדסת תוכנה למשתמש קצה ומפתחים מקצועיים. ב: משתמש סוף הנדסת תוכנה Dagstuhl סמינר.

Spahn, M., Scheidl, S., Stoitsev, T., 2007. טכניקות לפיתוח טכנולוגיות עבור משתמשי קצה למערכות תוכנה לתכנון משאבים ארגוניים. ב: משתמש סוף הנדסת תוכנה Dagstuhl סמינר.

Leave a Reply