גיל הזהב לבדיקת תוכנה בסין

admin

דו"ח על תחזיות שוק המחשבים בסין בשנת 2008 שוחרר לאחרונה. הוכח כי בשלושת הרבעונים הראשונים של שנת 2007 רשמה תעשיית התכנות בסין הכנסות ממכירות של 50 מיליארד דולר, גידול של 23.6% במחשבים שולחניים, המהווה 10.95% מההכנסות ממכירת ענף האלקטרוניקה כולו. ו- IT. ככל שוק התוכנה מתבגר, אנשים יש ציפיות גוברת על תכונות תוכנה, איכות ואמינות. באוקטובר 2005, משרד העבודה והביטחון הלאומי החליף רשמית את בודק תוכנת המחשב (מהנדס בדיקות תוכנה) כאחד המקצועות החדשים. בתוך שנתיים בלבד, בדיקות תוכנה הפך סוס שחור חזק בתעשיית התוכנה.

עלייה הדרגתית במעמד

"בשנות ה -90 המוקדמות של המאה העשרים, תעשיית התכנות היתה עדיין בשלב הפיתוח של תינוקות בסין, רוב פרויקטי התוכנה היו פשוטים מאוד, כל התהליך של כתיבת קוד ותהליך פיתוח יכול להיות מופעל על ידי אדם אחד, ועם התחרות הגוברת בענף, חברות מתכנתים התפתחו בהדרגה מאחד לשני צוותים קטנים לשתף פעולה עם הנדסת תוכנה למרות חלוקת העבודה יכול לשפר את היעילות של פיתוח תוכנה ווריאציות פונקציונליות, זה גם מוביל לעלייה במספר השגיאות בין המודולים ואת איכות מתדרדרת "- אמר וואנג Yazhi מ מידע קונספט טכנולוגיה בע"מ, חברה חשובה לפיתוח תוכנה בבייג'ינג. הרעה באיכות עשויה לא רק לפגוע בתחרותיות של חברת תוכנה, אלא גם לגרום להפסדים כלכליים עצומים עבור משתמשי תוכנה ואפילו לפציעות אישיות כגון תאונות רפואיות.

בגלל שחברות התוכנה הסיניות מתפתחות כל הזמן, החשיבות של בדיקות תוכנה מוערכת יותר ויותר על ידי חברות פיתוח תוכנה. חברות גדולות ובינוניות רבות בתעשיית התוכנה החלו לגייס צוות מקצועי המעורב בבדיקות תוכנה. גב 'רן צ'ונג' ואן, לשעבר מנהלת המבחנים ב ווהאן Superidea טכנולוגיה בע"מ, אמר כי "ב Superidea יחס של בודקי תוכנה למפתחים הוא 1: 4. למרות שזה עדיין הרבה מאחורי הנוהג הבינלאומי הטוב ביותר של 1: 1, זה עדיין שיפור גדול מ 1: 8 לפני כמה שנים. "

ניסיון בתעשייה מוערך

בנוסף להעלאת מספר צוות בדיקות תוכנה, חברות רבות דורשים איכות גבוהה יותר של צוות, במיוחד בתחומי ניסיון מקצועי ניסיון ומיומנויות חשיבה. "בודק ללא הכשרה מקצועית עדיין יכול לפתח 3-5 שיטות בדיקה, אבל לא בהכרח לזהות שגיאות, גם אם שגיאות מזוהים, לא יכול להיות מסוגל להביע בעיות בשפות הנכונות, אשר יכול להגביר את הנטל על מתכנתים. בודקי מאומן יכול לפתח 10-20 שיטות בדיקה, כגון ניתוח ערך הגבול, בכיתה שקילות ו דיאגרמות סיבה סיבה, כדי לזהות שגיאות אפשריות ככל האפשר בודקי מקצועי יכול גם להחליף מסמכים הבדיקה בשפות סטנדרטיות, ובכך לשפר את שיעורי שחזור תוכנה ", אמר ליו פיי, מנהל לשעבר עבור בדיקות ב Qualcomm. חברות רבות בסין יש כעת להקים מחלקות בדיקה עצמאית, בשיתוף פעולה עם מחלקות מו"פ.

עם העמקת הידע של בדיקות תוכנה עבור חברות, היקף העבודה לבדיקת כוח האדם מתרחב משלב הבדיקה של המערכת לבחינת היחידה ובדיקות האינטגרציה. "זה דורש בדיקות תוכנה יש ידע מעמיק של החברות שבהן המוצר מעורב", אמר מנהל הבדיקה של מייסד הקבוצה, אחת מחברות התוכנה הגדולות ביותר בסין, "למשל, כאשר אנו בודקים תוכנה עבור יישומים בנקאיים, עלינו להבין תחילה משתמשים מסויימים בבנק מפעילים מסוימים משתמשים רק במקלדות במשרד, אך אם לא נדע על כך ונעצב אותה כשליטה ידידותית לעכבר, הבנקים לא יקנו, לא משנה כמה התוכנה עובדת היטב ". לכן, ניתן לצפות כי מצב של בודקי תוכנה בעלי ניסיון טכני וידע על דרישות הלקוח יהיה שיפור נוסף.

שוק המוכרים

"תעשיית בדיקות תוכנה היא בשלב הפיתוח", אמר פרופ '. ג 'נג Renjie, מומחה בדיקות תוכנה. השוק החם הנוכחי לבודקי תוכנה נובע בעיקר מהתפתחות מהירה של התוכנה עצמה ", חברות דורשות איכות תוכנה טובה יותר, אשר בתורו עוררה את הביקוש לבודקי תוכנה, אבל כישרון האספקה ​​והכשרון האימונים מפגרים אחרי השינויים הדרמטיים בתוכנה. מחסור של טלט ".

כרגע, המחסור של כשרונות תוכנה בסין עלה על 200,000 והוא עולה לסף של 300,000. על פי הסטטיסטיקה, סך אספקת של בודקי תוכנה ממוסדות IT IT לאומי הוא פחות מ -10,000 בשנה, כך ניתן לחזות כי המחסור של כישורי הבדיקה עשוי האחרון 5 10 שנים. יחד עם זאת, המחסור בכשרונות הגביר את ההשפעה על שכר הבודקים. על פי דו"ח התגמול 51Job.com בסין, השכר הראשוני עבור מהנדסי בדיקות תוכנה נע בין 400 דולר ל 650 דולר לחודש, ועשויים להגדיל ל 1,200 – 1,650 עבור מהנדסים עם ניסיון של 2 עד 3 שנים, גבוה יותר מאשר גמול עבור מפתחים רבים עם דומה שנים של שירות. בשל היעדר כישרון בשנת 2008, השכר של בודקי תוכנה מגדיל את הרווחים.

חינוך והכשרה

המחסור של בודקי תוכנה בסין לא רק הגדילה את רמת השכר, אך גם לא תרם להחייאת מוסדות חינוך והכשרה. לפני שנתיים, מספר מקצועי בולט IT הכשרה מוסדות הבינו את החשיבות של עמדות בדיקות תוכנה מאורגנת מספר מומחים בינלאומיים ובינלאומיים בדיקות תוכנה כדי ליצור שיתוף קורסים הכשרה כי תרמו בהצלחה בפיתוח של כישורי בדיקות תוכנה רבות בשנתיים האחרונות שנים. שנים. כיום בסין, בנוסף לגיוס לחו"ל והכשרה פנימית של חברות, ההכשרה המקצועית החיצונית היא גם ערוץ חשוב לייצור בודקי תוכנה, והיוו 12% מכלל אספקת הכשרונות. בגלל חברות לשים יותר תשומת לב לשליטה על עלויות העבודה, צפוי כי כישרונות מקצועיים יותר יבואו מוסדות הכשרה חיצוניים.

בעוד הכשרה מקצועית IT מתפתחות, מוסדות להשכלה גבוהה החלו גם בדיקות מים. בחודש אוגוסט 2007, שאנגחאי אירח את פורום בדיקות תוכנה הראשון המנוהל על ידי משרדי ממשלה שונים ואוניברסיטאות, בבירור המציין כי "בדיקות תוכנה" הוא האזור העיקרי של קורסי הנדסת תוכנה בסין. אבל ד"ר צ'ן הונג-ג'נג, שהיה מעורב בפיתוח ובבדיקה של פרויקטים כמו Windows95, Internet Explorer 4.0 / 5.0 ו- SQL Server 2000, ציין כי למרות האוניברסיטאות יכול להפחית את הלחץ על כישורי תוכנה בדיקות, בהתבסס על ניסיון זר, הכשרה מקצועית עדיין יהיה הראשי ערוץ למתן כשרונות לבדיקות תוכנה.

Leave a Reply