בהתחשב באפשרויות בענף ההנדסה

admin

ישנם ענפים רבים של הנדסה, וכמה, כגון אזרחית, מכנית, כימית, חשמל ותעופה פופולריים מאוד. ללא קשר לתעשייה אתה עשוי להיות מעוניין, להיות מהנדס דורש הרבה מסירות ועבודה קשה. אם אתה מעוניין בהנדסה כקריירה, תחילה עליך לחקור את האפשרויות השונות הזמינות. חלק מהתמחויות הנדסיות שונות כי אתה יכול לעבוד הם:

• הנדסת תעופה

העיצוב, הייצור והבדיקות של כלי רכב ומכונות טיסה הוא הבסיס להנדסת תעופה. בתור מהנדס המתמחה בהתמחות זו, יהיה עליך לתכנן חלקים ללוויינים, רקטות, רקטות ומטוסים, ולאחר מכן לבדוק את כלי הרכב האוויריים בתנאים ספורים.

• הנדסה אדריכלית

המשימה של מהנדס אדריכלי היא לסייע אדריכלים בעיצוב של מבנים. בעוד שהאדריכל אחראי על האסתטיקה והתפקוד של הבניין, מהנדסים אחראים על תכנון יעיל של הפרויקט במונחים של שימושיות וקול פיזי. מבנים ירוקים שרוצים לקבל הסמכה LEED תלויים במידה רבה על מהנדסים אדריכלות.

• הנדסה ביו-הנדסית

שילוב של רפואה, ביולוגיה והנדסה להגדלת הידע ושיפור בריאות האדם הוא הנדסה ביולוגית. מכשירים רפואיים אשר ניתן להשתמש בהם לטיפול במחלות עוצבו על ידי מהנדסים. דוגמה מושלמת של הנדסה זו היא prosthetics המותאמים לצרכים של כל חולה.

• הנדסה כימית

תכנון ויצירת כימיקלים המשרתים מטרות של לקוחות ותעשייה כפופים להנדסה כימית. המאפיינים של כימיקלים חייבים להיחקר על ידי מהנדס כימי כדי למצוא את היישום שלה. היבטים שונים של החיים מושפעים בצורה זו של הנדסה, כמו מזון, רפואה, בנייה ותעשייה.

• הנדסה אזרחית

תכנון פרויקטים גדולים העונים על צרכי הקהילה כפוף למנהל ההנדסה האזרחית. חלק מהפרויקטים הללו, כגון גשרים, סכרים, מערכות תחבורה וכבישים, מחייבים מהנדסים ללמוד את השימוש וההשפעה של פרויקטים ציבוריים על הבטחת הפרויקט הטוב ביותר התואם את צרכי הקהילה.

מהנדס מחשבים ותוכנה

הפיתוח של טכנולוגיית המחשב כדי לענות על הצרכים של המשתמש היא המשימה של מהנדס מחשבים ומתכנת. שרתים, מחשבים ומערכות תקשורת בין המשתמשים מתוכננים על ידי מהנדס חומרה, בעוד הנדסת תוכנה כרוכה ביצירת תוכניות ויישומים כדי לבוא עם דרכים חדשות להשתמש בציוד כדי לענות על הצרכים המעשיים של המשתמשים.

מהנדסים סביבתיים

השילוב בין כימיה לביולוגיה לפיתוח פתרונות לבעיות סביבתיות שונות מוגדר כהנדסה סביבתית. בעיות כגון זיהום מים וזיהום אוויר נפתרות על ידי מהנדסי איכות הסביבה ומפתחות מערכות שיכולות לשרש ולמנוע מקורות זיהום. תחום ההנדסה הסביבתית גדל במהירות הודות למודעות סביבתית ופיתוח של תעשיות ירוקות.

• הנדסת תעשייה והנדסה

מפעלים יכול להיות מובנה טוב יותר בעזרת מהנדסים תעשייתיים הייצור, כמו גם כדי לשפר את הייצור. הם מעצבים התקנים ומערכות לבניית פרויקטים. משימתם היא לקבוע כיצד המפעלים צריכים להיות ממוקמים ואילו מכונות יש להשתמש כדי להגביר את היעילות.

• הנדסת חשמל

כפי שהשם מרמז, מהנדסי חשמל מפתחים מוצרים שמשתמשים בחשמל ובמערכות חשמל אחרות. מהנדסי חשמל עובדים על פיתוח מגוון מוצרי היי-טק. כאשר אתה הופך להיות מהנדס חשמל, ייתכן שיהיה עליך לעבוד עם מהנדסים בתחומים אחרים של עיצוב גם כן.

• הנדסת חומרים

הפיתוח של חומרים חדשים לצרכים של התעשייה והעסקים נקרא הנדסת חומרים. החומרים עשויים לכלול טקסטיל, פלסטיק, קרמיקה ומתכת. עבודות מהנדס החומר נמצאות בענפי הטכנולוגיה, הייצור והבנייה. מהנדסים אלה משלבים פיסיקה, מדע החומרים וכימיה.

• הנדסת מכונות

יצירת מכשירים ומכונות היא המשימה של מהנדסים מכניים והוא השדה הוותיק והרחב ביותר של ההנדסה. מהנדסים אלה מעצבים מוצרים המיוצרים, המשלבים כימיה, פיסיקה, ביולוגיה, מתמטיקה ותחומי מדע אחרים כדי ליצור מכונות שפועלות למען האנושות.

• הנדסה גרעינית

עבודה ופיתוח התקנים ומערכות המשתמשות בקרינה גרעינית ובאנרגיה לביצוע משימות הוא באחריות מהנדסי הגרעין. מהנדסים אלה נדרשים בהמוני תעשיות כגון נסיעות בחלל, צבא, בריאות, אנרגיה ומחקר מתקדם.

לפני שתבחר אחד שדות הנדסה, עליך להחליט אם אתה צריך להיות מהנדס. כדי להפוך למקצוען, עליך להשלים לימודי הנדסה. אתה תמיד צריך להגיש בקשות לבתי ספר שיש להם תוכניות הנדסיות חזקה בתחום שמעניין אותך. זכור כי הסביבה היא תחרותית מאוד המקומות מוגבלים למדי. לאחר שנרשמת לתוכנית הנדסה, אתה צריך לקבל ציונים טובים. השנים הראשונות והשנייה הן די קשות, ולכן התעסוקה בחוץ מיואשת כרגע, משום שהמחקר חייב להיות המטרה העיקרית.

קואופרטיבים יוצעו בשנה השלישית, הרביעית או החמישית של תוכניות הנדסיות. רובם משלמים, אבל הם יכולים להיות משולם. חשוב לקבל תארים גבוהים כדי להגיע לשיתוף פעולה. זה יכול לתרום באופן משמעותי להשגת ניסיון מקצועי רלוונטי וחשוב צורך להיכנס לשוק העבודה והוא יכול לעזור לך למצוא עבודה לאחר סיום הלימודים. כאשר אתה מתקרב לסוף התוכנית, אתה יכול לבקש עזרה מהמרכז לפיתוח הקריירה של האוניברסיטה שלך. הם יוכלו לעזור לך לעצב קורות חיים טובים לכוון אותך התמחויות קואופרטיבים. זה בסופו של דבר מסייע בהגשת בקשה להנדסה לאחר קבלת ההסמכה.

אתה יכול גם להצטרף איגוד מקצועי הנדסה או עמותה אשר עונה על האינטרסים המיוחדים שלך. ארגונים מקצועיים מציעים הזדמנויות רבות ליצור קשרים המושלמים עבורך, בין אם אתה מחפש עבודה או רוצה להמשיך לפתח את הקריירה שלך בהנדסה. אתה יכול להיות מהנדס טוב כל עוד אתה משתמש ידע מעשי, מדע ומתמטיקה כדי לפתור בעיות.

Leave a Reply