פיראטיות מחשב

admin


תוכנות פירטיותאנו שומעים באופן קבוע דוחות עלות תוכנה עבור פיראטיות תוכנה, אך הם טענות טעונות בעלות ערך נקוב? הסטטיסטיקה ידועה לשמצה ביחס למה שהסופר מנסה לומר.

סוגי תוכנות:ישנם שלושה סוגים בסיסיים של תוכנה, אם כי יש להם סעיפים משלהם, אשר יידונו מאוחר יותר:

1. תוכנה מסחרית שנרכשה עם רישיון למחשב אחד או יותר. זה בדרך כלל כרוך צורה כלשהי של תמיכה עדכונים שוטפים של תיקוני באגים, וכו 'לפעמים גרסה חדשה של התוכנה מוצע במחיר מוזל כמו "עדכון". סוג זה של התוכנה הוא בדרך כלל יקר יחסית, והוא נועד לעתים קרובות כדי לעמוד ביעדים תעשייתיים ספציפיים. החריג הגדול הוא חבילות התוכנה "המשרדיות" השונות המיועדות לשימוש בסביבה מסחרית, אך כמובן שהן יכולות לשמש גם למשימות שונות בבית. היישום הנפוץ ביותר בקטגוריה זו הוא, כמובן, עריכת טקסט. רוב יישומים קלאסיים אחרים "המשרד", כגון חישובים ומסדי נתונים, מוגבלים לשימוש ביתי, אם כי הם ישמשו במקרים מסוימים, במיוחד עכשיו, כי מספר דורות עם החינוך המחשב גדל.

2. גרסאות פשוטות או "לייט" של תוכנות מסחריות. הם מיועדים בעיקר לעסקים קטנים ולארגונים שאינם זקוקים ליכולות מלאות, כגון מערכת דוגמנות תלת-ממד, אך חייבים להיות מסוגלים להציג תיעוד כזה ולהכין רישומים תואמים. שוב, הסביבה "המשרד" נעדרת מזה זמן רב במגזר זה, אך לאחרונה הפכה לזמינה. הם גם יימסר עם אחד או כמה, אך מוגבל רישיונות, ועכשיו הם יהיו בעיקר רשום עם היצרן.

3. חינם או "תוכנה פתוחה". היא מיועדת להפצה כללית ואין מגבלות מיוחדות שהיא יכולה להשתמש בה, פרט לכך שאי אפשר לשנות אותה בשום אופן. כמובן, תוכנות כאלה יש מגבלות שלה, אבל זה יכול לשמש טוב מאוד למטרות רבות. כמעט כל סוגי התוכנה נמצאים בקטגוריה זו. יישום אחד ראוי לציון מפיצה תוכנה לקרוא את המסמכים שלה באופן חופשי, אך גובה דמי עבור יצירת תוכנה המסמך. עיקרון זה הוא כנראה הכוח המניע מאחורי תקן התעשייה, כי אתה תמיד יכול להיות בטוח כי המקלט יכול לפענח מה שנשלח ללא דיונים ארוכים על תאימות וגרסה. כמובן, לא יכול להיות פיראטיות של מוצרים בקטגוריה השלישית, למעט שינוי הקוד או שימוש חוזר בקוד למטרות אחרות, אבל כרגע זה לא נראה בעיה משמעותית, ולכן נתמקד בשני הקטגוריות הראשונות.

שתי הקטגוריות הללו מכילות תוכנה המועתקת ומופצת ללא תשלום או בתשלום נומינלי. כמובן, גרסאות תוכנה מלאה הם העדיפו, אבל אתה יכול גם למצוא גרסאות פשוטות, בהתאם מה זמין.

סוגי תוכנות פירטיותבדרך זו, פיראטים תוכנה נופלים לשתי קטגוריות:

1. מי במודע להשתמש עותקים של תוכנה "לווה" מעבודה או מסופק על ידי חברים שכנראה רכשו אותו באותו אופן.

2. אנשים שמכינים עותקים של התוכנה מהמקור ומוכרים אותם במחיר נמוך באמצעות מכירות פומביות באינטרנט או בעמדות סחר הוגן. הלקוחות שלהם עשויים במקרים רבים לא יודע כי התוכנה כבר פיראטי ופשוט להיות מרוצה עם רכישת חבילת תוכנה במחיר מציאה. חלקם יהיו מודעים לחלוטין למקור בפועל, אך עדיין מוכנים לחסוך כסף.

הרכב הקבוצה:אז מי אתה יכול למצוא בשתי הקבוצות האלה?

1. קבוצה זו נפוצה מאוד וכוללת ילדים בגיל בית ספר, אנשים המתרגלים בבית עם תוכנת החברה, אנשים פרטיים שונים המעוניינים במחשבים שינסו כל מה שהם חופשיים ואולי גם קטנים מאוד. בתי ספר רבים יספקו לתלמידיהם עותקים של התוכנה המורשית של בית הספר כדי לאפשר להם לסיים את שיעורי הבית שלהם או ללמוד להשתמש בהם עבור נושאים טכניים. סטודנט המסיים בית ספר טכני עם מעט או ללא ידע של התוכנה הטכנית המשמשים בתעשייה שלהם לא יהיה קל למצוא עבודה, כך בתי ספר רבים להעלים עין בפועל זה. כיום זה נדרש לעתים קרובות לכתוב על המחשב בבית הספר, וזה באמת אפשרי רק כאשר צורה כלשהי של תוכנת טקסט זמין. אלה המשתמשים בתוכנות קנייניות בבית כדי לשחק עם ילדים או עם ילדיהם כדי להשלים שיעורי בית הם גם קבוצה גדולה. המחשב הפך לחלק מאורח החיים שלנו בחצי הכדור המערבי, ואנשים רבים מתעניינים בהזדמנויות שנפתחו על ידי הדור המודרני של פושעים רבי-עוצמה. הזמנים של mainframes, אשר עלות מאות אלפי דולרים, לא נעלמו, אבל המחשב הקטן ברשת השתלטו על תחומים רבים, כך תוכנה מקצועית, כי בעבר נדרש חיבור מחשבי מיינפריים ואת כל המרתף המלא של הציוד יפעל עכשיו בשמחה על המחשב הביתי. אולי יש אובדן מהירות, אבל למי אכפת? הרוב המכריע של האנשים האלה יודעים היטב כי מה שהם עושים אינו מותר, אבל הוא חושב שזה עניין קטין מאוד היה לצחוק על כל הצעה כי הם צריכים לרכוש את התוכנה באופן רשמי. כמה חברות שעושות זאת גם לחסוך כסף, וזה כנראה לא שם, למרות המודעות לסיכון.

2. קבוצה של אנשים להעתיק תוכנה ולהפיץ אותו למכירה כמקור, עובד פשוט למטרות רווח, תוך שימוש בפשטות של התהליך ואת המחירים הגבוהים של התוכנה המקורית. דעת הקהל אינה מודעת לעונשים על סוג זה של פעולה, ולעתים קרובות אינה בטוחה אם היא מכירה בכתבה המקורית. מוצרים אחרים על השוק הצרכני זמינים מיצרנים רבים כמו מוצרים זהים במהותם, אז למה זה לא צריך להיות המקרה של התוכנה? רבים מהם פשוט מרומה לקנות מה שהם רואים כחלופה זולה למוצר ממותג.

עלויות פיראטיות מחשב:אז מה הן עלויות אמיתי עבור חברות תוכנה?

ברוב המקרים, התלמידים לא יוכלו לכסות את העלות של תוכנות מסחריות יקרות שהם משתמשים בהם בנושאים טכניים, ובתי הספר והמכללות אינם מסוגלים לספק אותם בחינם. ברוב בתי הספר יש רשיונות תוכנה בשימוש מקומי, אבל זה לא זמין לסטודנטים בבית. תיאורטית, הם ישתמשו במחשבים בבית הספר כדי להשלים עבודה ותרגילים, אבל בדרך כלל זה לא אפשרי בגלל המחסור במשאבים או בכיתות סגורות עקב ונדליזם. הדרך היחידה לפתור את הבעיה היא שבתי ספר פשוט מפיצים תוכנה לתלמידיהם על בסיס השימוש בהם. אין רישיון או עדכון ישיר. באופן כללי, למרות שזה לא חוקי, מערכת זו פועלת די טוב. בתי הספר מנסים להעתיק עדכונים ותיקונים עבור התלמידים שלהם, בעיקר בהצלחה. הבעיה היא שאנחנו מלמדים אנשים שזה נוהג מקובל לחלוטין, למרות שזה לא חוקי. אף אחד לא היה חושב על התעקשות או אפילו לבדוק אם נטישת תלמידים למחוק את התוכנה ולא להשתמש בו, אבל זה כנראה הבטיח היטב על ידי העובדה שהם נטשו אותו מלכתחילה!

פתרונות לפירטיות מחשב:


תוכנת סטודנטים:


תוכנות זולות:אחת מחברות התכנות הידועות ביותר החלה למכור גרסה פשוטה מעט של התוכנה שלה בחבילה סטודנט, וקבע כי זה לא שימוש מסחרי. כמובן, זה ניתן לכל אחד ללא קשר לסטודנט סטאטוס האמיתי שלהם או לא! עם זאת, זהו מהלך ברור בכיוון הנכון. מתן חלופה סבירה היא הצעד הראשון לפתרון בעיה זו. האיכות טובה וכוללת את כל התכונות האופייניות הנחוצות.

חברות אחרות מציעות גם תוכנה חופשית לשימוש סטודנטים, אבל ברוב המקרים זה מספיק לא מספיק ופשוט אינו מתאים לעבודה ואינו הכנה לפרקטיקות מסחריות מאוחרות יותר. זה נשאר לראות עד כמה הזמינות של התוכנה סטודנט במחיר סביר ישפיע על מכירת מוצר מסחרי. אחד הגורמים לכאורה מאחורי תנועה זו היא הגישה הכללית כי התוכנה הנוכחית היא מתאימה לחלוטין וניתן להשתמש בו במשך זמן רב ללא תחליף. מאחר שבתי תוכנה רבים נטשו את הרעיון של שדרוג תוכנה לגירסאות ישנות יותר במחיר מוזל, גישה זו עלולה להביא למכירת תוכנות מסחריות מלאות למערכות חדשות ולא לשדרוג למערכות מדור קודם.

גל חדש של תוכניות סטודנטים עשוי להקטין את הפער על ידי מתן הכנסה נוספת. לא משנה אם חששות של אחרים כי הייצור של גרסת התלמיד במחיר מופחת באופן משמעותי יוגבל למכירת הגרסה המסחרית המלאה, הוא יתברר כנכון, או שהשקפה חלופית כי מוצרים משלימים אלה תהיה גלויה. .

יתרונות השימוש בסטודנטים:אין ספק, שמישהו שהתאמן בסוג תוכנה אחד יהיה נאמן לו, אם כללי החברה יאפשרו זאת, וזו מניע חזק לרכוש תוכנות, ולכן מדיניות בית הספר אינה סבירה. להיות לערער או המפורטים בפומבי. עם זאת, אין סיבה לכפות על בני הנוער שלנו פעילות פלילית! מתן פתרון שיאפשר לאזרחים להשתמש ביישומים אלה במהלך הכשרה משפטית צריך להיות בראש סדר העדיפויות של בתי תוכנה שיניבו כמה הכנסות בטווח הקצר, ואולי אפילו לטווח ארוך. אחת הבעיות בענף המחשבים היתה תמיד הדגש על תוצאות לטווח קצר ועל רווחים מהירים, אבל יחס זה יצטרך להשתנות בקרוב לקחת בחשבון את הגורמים הללו.

"כיף" השתמש:שוב, אנשים שמשתמשים בתוכנה בבית בשביל הכיף, לא יכולים להיחשב כסיכון לרווחים של חברת תוכנה. הם פשוט בילו את זמנם אחרת בערב, אם לא היתה להם הזדמנות! המקרה רק הופך להיות בעייתי כאשר הם מתחילים לעבוד באופן פרטי עבור חברות אחרות. זה בהחלט יהיה מקור לדאגה עבור מפתחי תוכנה וגם חברות אחרות באותו ענף אשר צריך לחשב עלויות תוכנה במחירים שלהם.

גורמים גיאוגרפיים:הבעיה גם שונה מבחינה גיאוגרפית. רוב חבילות התוכנה לבוא, לפחות על הנייר, מארצות הברית. המחירים באירופה גבוהים פי 1.5 עד פי שניים, למעט מס מכירה מכל סוג שהוא, שהוא בדרך כלל גבוה יותר ברוב מדינות אירופה. אמנם זה לא יכול להיות רלוונטי עבור בעלות נמוכה תוכנה, זה הבדל משמעותי כאשר שוקלים עיצוב מורכבים או יישום טכני. הפרש מחיר זה מוסבר לעתים קרובות על ידי עלויות תמיכה גבוהות יותר או עלויות תרגום, אך גורמים אלה לבדם אינם יכולים להיות סיבה כוללת. שינוי במדיניות זו עשוי, ככל הנראה, לתרום לצמצום רמת השימוש בהעתקה, לפחות בתחום המסחרי. חלוקת חבילות תוכנה לתוך רכיבי קל לשדרג תאפשר גם לעסקים קטנים לרכוש מיד את הפריטים שהם צריכים, ולאחר מכן להוסיף תכונות נוספות בזמן הנכון ובזמן.

סיבות לפיראטיות מחשב:פיראטיות מחשב היא פשע חוקי, אבל זה פשע שעדיין מקובל בחברה שלנו. מעט מאוד נעשה כדי להילחם בו מסיבות רבות. אחת הסיבות לכך היא שזה כמעט נפוץ בקרב משתמשי המחשב. אנשים רבים "צריך" את היישום פעם בשנה, לא רוצה לשלם לפעמים מפחיד עלויות רישיון מסחרי. עד כה, חברות לא עשו ניסיונות אמיתיים להילחם בתופעה זו, כי זה סוג של פרסום חינם, ואת היתרונות של שיתוף זה עם התלמידים הוזכרו לעיל. רק עכשיו, כאשר עקומת ההכנסה מתחילה להתהפך, היא נתפסת כאיום על קיומה של החברה. למעשה, זה יחסית קל לעשות משהו מאוד קשה להעתיק. חוסר אפשרות הוא חלום בעולם המחשב של היום!

הערות אחרונות:פעילות פלילית זו צריכה להיות קשה, ו פיראטיות המחשב הוא, באופן כללי, גניבה, נכון מאוד, אבל הפתרון הוא לא רק כדי לחפש ולהעניש את העוולות, אבל כדי למצוא פתרון עבור כל אותם קבוצות של אנשים, מסיבה זו או אחרת, רוצה להשתמש בתוכנה, אבל לא יכול או לא יוכל למצוא כספים כדי לכסות את עלויות השוק הנוכחי. פתרון גאוני לבעיה זו יכול להיות פריצת דרך שחברה חייבת לחשוף בכל בית, בתנאי שהמוצר נכון.

Leave a Reply