מה מכסה הנדסת תוכנה?

admin

הנקודה הראשונה המוקדשת להנדסת תוכנה קשורה להיקף פעילותה. הנדסת תוכנה היא ניהול של תהליך המחשב כולו תהליך הפיתוח כדי לפתור בעיות.

בגלל מערכות תוכנה הפכו מתוחכמים יותר ומורכבים, מפתחי תוכנה כבר מחפשים דרכים חדשות לפתח אותם. הנדסת תוכנה היא התשובה לצורך זה. הנדסת תוכנה משתנה ומשתנה במהירות.

בדרך כלל, כאשר מישהו צריך לכתוב תוכנית, מישהו אחר אמר לו מה התוכנית צריכה לעשות ולמה; המתכנת מעוניין רק איך לכתוב את זה. כמו מהנדסי תוכנה, עם זאת, נעסוק במה ולמה. הנדסת תוכנה מכסה מגוון רחב של פעילויות לפתרון בעיות – החל מלקוחותיה להגדיר בעיה או הזדמנות, על מנת להעריך את שביעות רצון הלקוחות עם פתרון.

פיתוח מערכת תוכנה עשוי לדרוש כתיבת סדרה שלמה של תוכניות לספר למכונות מה לעשות, לכתוב נהלים כדי לספר לאנשים מה לעשות, ולספק הכשרה, כך שאנשים יודעים איך לעשות את זה. ייתכן שיהיה צורך להמיר נתונים מהמערכת הישנה, ​​כך שניתן יהיה להפעיל אותה על ידי המערכת החדשה, לשכור אנשים לרכוש מכונות להפעיל תוכניות ולקבל מקום שבו מכונות ואנשים יכולים לעשות את העבודה שלהם. מה שאנחנו בונים היא מערכת של חלקים רבים לשתף פעולה. מיזם כזה דורש סבלנות וגמישות. אנחנו נצטרך לתקן את המערכת כאשר היא לא עושה מה שאנחנו מצפים, או הלקוח עשוי לבקש מאיתנו לשנות את המערכת כי הוא או היא רוצה לעשות משהו אחר שלא היה מיועד לפני.

תכנות יכול להיות לא יותר מ 20% של סה"כ הנדסת תוכנה טווח, וחלק מאמצי התכנות יכול ליפול, כי שיטות משופרת משמשים ליצירת מערכות תוכנה. ככל שחולף הזמן, יותר מאמצינו יוקדשו לניהול התהליך כולו ופחות לתכנות.

Leave a Reply