האופי וההיקף של הנדסת תוכנה

admin

הנדסת תוכנה עוסקת בעיצוב ויישום של יישומים, כמו גם שינוי שלהם, כדי לענות טוב יותר על הדרישות של הלקוחות. זהו אחד ההיבטים החשובים ביותר של פיתוח תוכנה חייב להיות מיושם בכל ארגון אשר התחייבה פעילויות הקשורות בפיתוח תוכנה. למרות ההנדסה הבסיסית היא מספיק כדי לעבוד כמו מהנדס תוכנה, זה יהיה טוב יותר יש רישיון. בבריטניה, חברת התוכנה הבריטית רוכשת מהנדסי תוכנה. בקנדה, יש להם את השם של מהנדס מקצועי (P.Eng), אבל על פי החוק, אין צורך כישורים כאלה.

ישנן מספר subdivisions שניתן לחלק. אלה כוללים דרישות תוכנה, פיתוח תוכנה, פיתוח תוכנה, בדיקות תוכנה, ותחזוקת תוכנה וניהול תצורת תוכנה. הצורך בהנדסת תוכנה התעורר עקב ההיסטוריה של המחשבים. בעיות כגון "משבר התוכנה" ו"מכשול המורכבות "הקשו על התקדמות, שבמשך הזמן נפתרה על ידי טכניקות שונות שכללו את השלם.

בעוד מהנדס התוכנה גם מניח את התפקיד של מתכנת, המתכנת לא ייקח את התפקיד של מהנדס, אשר בעצם דורש להתמודד עם קונסטרוקציות תוכנה תיאורטית ופיתוח חומרה. ישנם תחומים רבים של עבודה, כולל מפתחים, מנהלי חומרה, מומחי רשת ובודקי מערכת. המטרה הכוללת של זה היא לפתח ולתחזק מערכות שעובדות בצורה אמינה ואשר יכולות לעמוד בציפיות הלקוח ולעבד מידע בצורה יעילה. יצוין, כי למרות שהוא כולל תכנות, הוא מנתח גם גורמים כגון הבנת דרישות הלקוח, עקרונות התכנון והבדיקות על מנת לוודא שהיישום עומד בסטנדרטים שנקבעו.

Leave a Reply