אישית ERP פיתוח תוכנה: האם זה שווה את זה?

admin

רוב הארגונים העסקיים של היום במהירות ליישם פתרונות ERP מותאמים אישית, כי בניגוד לשימוש הרגיל של נהלים ידניים ויישומים מדור קודם, תוכניות ה- ERP הם חסכוניים ויעילים. Enterprise Resource Planning היא מערכת של יישומים משולבים המיועדים להפוך את המחלקות השונות / פעולות משרדיות (תכנון מוצרים, פיתוח, ייצור, מכירות ושיווק) למסד נתונים אחד.

עם זאת, לא כל תוכניות ה- ERP יעמוד בכל הדרישות של הארגון שלך. לכן, כאשר מחליטים להשתמש בתוכנת ERP, עליך לבחור את הפתרון המהימן ביותר בכל הנוגע לצרכים עסקיים ותהליכים. בתורו, ישנם שני סוגים של מערכות ERP:

מהמדף

מערכות אלו קלות ליישום בשל העובדה שהן מפותחות על סמך הניסיון של ארגונים אחרים (קבוצות משתמשים), למעט שלך. מן הדיון על השימוש הטוב ביותר של המערכת על ידי כל אחת מהחברות הללו, אתה יכול לקבל מידע על איך להתאים את המערכת בצורה הטובה ביותר לצרכים של החברה.

תוכנת ERP מותאמת אישית

עם מערכת ERP לא סטנדרטית, המערכת מפותחת על בסיס הניסיון של החברה שלך. המתכנת מתכנת את מערכת ה- ERP על פי מה בדיוק צריך את התוכנה, ועדיף איך זה צריך להמשיך לבצע ולהקל על המבצע.

אתה רוצה לבחור תוכנה מותאמת אישית ERP

יש סיכוי גדול יותר כי החברה תעמוד בדרישות המשתמש כאשר מדובר תוכנת ERP אישית מלבד פתרון המערכת הכללית. זאת למרות העלויות ההתחלתיות הגבוהות והזמן הדרוש להפעלת המערכת. אתה תמיד יכול להתחיל מגודל קטן ולהוסיף את השכבות הדרושות במהלך המסע, ובסופו של דבר – היעד התוכנה עבור החברה שלך. מה עוד, היא גם דרך להפיץ את ההוצאות הראשונית.

תוכנת ה- ERP המותאמת אישית תוכננה כך שתתאים לתהליכים עסקיים, לא לחברות שמתאימות לה, מה שמביא בדרך כלשהי הקלה, כי כשמדובר בהכשרת אנשי החברה, זה יהיה פחות. כל מה שהם צריכים לעשות זה לבצע כמה התאמות קלות כדי לתאם עם המערכת.

דוגמה טובה לגישה כזו היא טסלה, אשר העריכו בזהירות את כל היתרונות, החסרונות והאיומים והחליטו לבנות פתרון ERP מותאם אישית, תוך התחשבות בהטבות הנ"ל. Tesla CIO ג'יי ויג'יאן חישב את העלות של יישום SAP ב"מיליוני דולרים "ושנה כדי להשלים את כל האינטגרציה הנדרשת. טסלה הצליח להשיג את אותה פונקציונליות בתוך 4 חודשים באופן משמעותי להקטין את התקציב תודה על תקן מערכת ה- ERP. כתוצאה מכך, הם זכו בעצמאות מספק חיצוני ומערכת תכנון משאבים ארגונית המותאמת לתהליכי העסק והתהליכים הפנימיים שלהם.

כיצד לבנות תוכנת ERP מותאמת אישית

ברור כי העלות של non-Standard ERP פיתוח תוכנה תלוי מה שאתה צריך, את מספר המשתמשים ואת המורכבות שלה. לדוגמה, אם אתה הולך על מערכת מתוחכמת, לא סטנדרטית ERP, אתה לא יכול למצוא פרויקטים מלאים העונה על הצרכים שלך. לכן, תצטרך לקחת עלויות נוספות עבור מוצרים ללא תשלום כדי להבטיח את הפונקציונליות המלאה של התוכנה.

עם זאת, העלות הכוללת של מערכת ERP תהיה בין 25,000 ל 75,000. עלויות נוספות עבור מודולים עתידיים או למעלה קופצים של שירותים וכלים יעמוד על 5,000. עד 25,000

סיכון של פיתוח תוכנה מותאמת אישית

פתרונות ושירותים אשר מספקים אישית פיתוח תוכנת ERP הם בדרך כלל לא זמין בתיבה, אז כדי ליזום את הפרויקט כי זה כרוך דמי הראשונית גבוהה, זה דורש הרבה זמן וכסף.

בגלל יצירת תוכנת ERP מותאמת אישית מבוססת על הדרישות שלך, כדי לקבל מערכת באיכות גבוהה כי בקלות לתמרן סביב שינויים עתידיים, למרות שזה פרוייקט בפעם הראשונה, אתה צריך מתכנת עם ניסיון. משאבים כאלה קשה להשיג במהלך מיקור חוץ.

בנוסף, הקשר עם המתכנת שאיתחל את המערכת חייב להיות עקבי. זאת משום שהם היו מבינים טוב יותר את המערכת במהלך מחזור התכנון: תכנון, בדיקה, בקרת איכות / בדיקות והדרכה. זה יכול להיות קשה, במיוחד אם המתכנת אינו אמין.

עם זאת, תוכנת ERP מותאמת אישית מסייע לך לחסוך כמות עצומה של כסף בטווח הארוך. אתה יכול לשאול איך זה אפשרי. כל חברה סומכת על צמיחה מתמשכת, כולל מספר העובדים, כוח השדה ומשרדים. במקרים רבים, מספר גדול יותר של משתמשים פירושו גידול מתמיד בהוצאות עבור פתרון ERP מורשה. חבילות תמיכה עסקית נמכרים לעתים קרובות כמו שירותים נוספים והם הרבה יותר יקר מאשר תמיכה של ספק תוכנה מותאמת אישית שתמיכתה נכללת לעתים קרובות בחוזה. ראוי גם להזכיר כי הארגון שלך יהיה רק ​​אחד נתמך עבור המוצר, כלומר תקשורת טובה יותר ומהירה יותר.

לפיכך, ההוצאות על רישיונות משתמש קיימים, רישיונות חדשים ותמיכה לפתרון מוכנות גדלים באופן אקספוננציאלי ומכסים לחלוטין את עלויות הפיתוח של תוכנת ERP תוך מספר שנים. בתורו, תוכנת ERP לא סטנדרטית מצדיקה עלויות ראשוניות גבוהות משום שהחברה לא תיחסם עבור הספק, תהיה הבעלים של הפתרון וכל הנתונים המאוחסנים בענן כתוצאה מכך, ולא תשלם עבור רשיונות כאשר יש צורך בחשבונות משתמשים חדשים.

פתרונות ERP מותאמים לתעשיות שונות

רוב החברות הבחינו בפיתוח של מערכת ERP לא סטנדרטית לנהל את הפעילות שלהם בשל קיומו של תוכנה שיכולה לעמוד בדרישות העסקיות ופתרונות. להלן כמה חברות כאלה:

חברות נפט וגז

חברות נפט וגז יש יתרון גדול בתחום של פיתוח תוכנה לא סטנדרטית ERP, אבל זה בדרך כלל טרגדיה אם המערכת אינה יעילה להתמודד עם המבצע. לכן, כאשר אנו מצליחים ליצור מערכת תפורים עבור חברה כה מסיבית, שיקולים יותר לשים במקום שאינו ברור; לספק את הצרכים של המשתמשים.

תוכנה לא סטנדרטית ERP עבור חברות נפט וגז צריך קודם כל יש יישומים לטיפול בבטיחות הסביבה. חברות האנרגיה ידועות כמסוכנות לסביבתן, ואם הן לא יטפלו בהן, הן יגרמו לנזק ובמידה מסוימת גם ייסגרו את הארגון. לכן, המערכת צריכה להיות מסוגלת להעביר נתונים על טכנאים כאזהרה במקרה של כל איום, כך שהם יכולים להפחית את הסיכון.

בנוסף, בנוסף לשיפור הפעילות של החברה, תוכנת ERP מותאמת אישית צריכה להיות מסוגלת לפתוח הזדמנויות השקעה עם רווח גבוה עבור העסק. זה אומר שאתה צריך להיות גם יישום לניהול עלויות.

לבסוף, שדות הנפט והגז ידועים כמסיבי באמת, וחלקם נמצאים בדרך כלל באזורים מרוחקים בצפיפות, אך מכיוון שמדובר בפעילות עסקית, יש לסלק כל נכס. מצד שני, תוכנת ERP מותאמת אישית עם רשת טובה יש צורך לשלב ולנהל את כל פעולות החברה, ללא קשר למיקום. קשיי מיקום כאלה מוגבלים על ידי כלי אופטימיזציה מתקדמים מבחינה טכנולוגית לניהול כל העבודה והמשאבים לאורך כל הטקסט.

חברות הפקה

במקרה של חברות ייצור, מערכת ERP מותאמת אישית היא חיסכון במונחים של חיסכון בעלויות, ביטול מסמכי Office, מעקב אחר ביצועים עסקיים ושיפור שביעות רצון הלקוחות. זה אפשרי הודות פלטפורמות משולבת של יישומים שאינם סטנדרטיים לנהל את פעילותה.

עם זאת, ניהול לאומי או במידה מסוימת עסקים בינלאומיים יכול להיות משימה קשה. תוכנת ERP מותאמת אישית יכולה, עם זאת, להביא אור לכל התהליכים העסקיים משום שהוא מאפשר ניהול פיתוח המוצר, שיווק המוצר להשתמש בכל נקודות מבוזרת של מכירה. בנוסף, הוא משלב את כל הנתונים, כולל זרימת עבודה אוטומטית ושליטה.

חינוך (בתי ספר)

בתי ספר אשר מתכוונים להשיג מחשוב מלא של הפונקציות שלהם ותהליכים יש בחירה לפתח מערכת ERP לא סטנדרטית. מספר עצום של בתי ספר הופנו בכיוון זה הודות לתוכניות ניהול מותאמות במיוחד, שידוע כי הן מצליחות.

בין אם מדובר בגן ילדים, בתיכון או מכללה, מערכות ERP לא סטנדרטיות הוכיחו כי הם מספקים ניהול מוסדי יעיל.

מה היתרונות ייקבע כדי להחליט לפתח ERP מותאם אישית

  • תוכנת ERP מותאמת אישית היא מערכת אב טיפוס יותר שבו אתה יכול להתחיל בעיצוב פונקציות ופונקציות בסיסיות וחשובות ביותר שיש לך לזכור, מאוחר יותר, במהלך בדיקה ותחזוקה, אתה יכול להוסיף אלמנטים חשובים אחרים שיובילו אותך לתוכנה יעילה מאוד.

  • בזכות מערכת מותאמת במיוחד אתה כנראה להשיג פתרונות או לקבל בקלות את השירותים שבהם אתה משתמש.

  • העובדים בדרך כלל יש את היתרון של ההבנה כיצד המערכת פועלת בקלות כי זה תוכנן על פי נהלים עסקיים ושפה. בתורם, יש להם מעט להסתגל בצד שלהם.

  • מערכות ERP מותאמות אישית הן בדרך כלל גמישות מבחינת שינויים טכנולוגיים ואפילו עסקיים עתידיים. תמיד ניתן לכלול את כל המגמות המתפתחות.

  • בניגוד למערכת offshore, יש לך מערכת משלך ERP אישית, ואת העיצוב שלה מותאם במיוחד לצרכים שלך. לכן, אתה לא צריך לחכות לבקשות והרחבות, כי יש לך שליטה מלאה על המערכת.

לסיכום, הדברים הבסיסיים שאתה צריך כאשר מתכננים לאמץ מערכת ERP מותאמת אישית היא התקציב עבור דמי גבוה מראש. אתה צריך צוות של מומחים טכניים מתכנתים, בקרי איכות, מהנדסי מסד נתונים למעצבים וכנראה יותר. אתה גם צריך סבלנות, פיתוח תוכנה שמתאים לעסק שלך בצורה מושלמת, בדיוק כמו רומא לא יכול להיבנות ביום אחד. זה ידרוש הרבה עבודה כי תצרוך חודשים ואפילו שנים.

בנוסף, עליך להיות מודע לחלוטין לחברה שבה יש לך את ההזדמנות לעבוד, כי זה יהיה החלטה טרגית, וכן ברכה, עוד לפני שתתחיל. ידע מומחה, כמו גם את היציבות של חברת תוכנה חשוב מאוד בעת בדיקת אותם. האם הם עשו את זה קודם? האם הם מבינים את הצרכים העסקיים שלך? האם סוג השאלות שעליך לענות עליהן לפני שתמשיך?

Leave a Reply