כיצד תוכנת ERP משפרת את ניהול המשאב האנושי

admin

בעוד ERP היא חבילת תוכנה מאוחדת בשימוש על ידי ארגונים המשלבים את כל פעולות לייעל משימות, היא ידועה גם מערכת חזקה המאפשרת ניהול משאבי אנוש עבור מודול HR ספציפי שלה. הם יכולים עכשיו לשמור על רשימה של עובדים (הנוכחי הנוכחי), לעקוב אחר התוצאות שלהם עם אינדיקטורים מתאימים, לנהל שכר, נוכחות, חופשה וכו 'בעוד ERP משלב את כל הפונקציות או תהליכים בזמן אמת, זה גם יוצר מסד נתונים קל לניהול ובטוחה. לכן, בהיבט של ניהול משאבי אנוש, הזמן הנדרש על ידי צוותי ניהול לביצוע משימות ניהול שוטף מקוצר ומסייע להם לנהל ערכות נתונים ענק.

במילים פשוטות, ראוי להזכיר את היתרונות של שימוש בתוכנת ERP, אשר מוקדש גם לניהול משאבי אנוש. תראה.

# 1 מתאים לצרכי ניהול ספציפיים

בעוד יישומי שכר ויישומי HR מותאמים במיוחד לצרכי הארגון, ERP מתפשר על מרכיבי שכר המוגדרים במתכוון כדי לאפשר סוגים שונים של חישובי שכר, הטבות לעובדים וכו '. לא משנה אם הארגון שלך הוא חברה ממשלתית, או חברה פרטית העוסקת במסחר או בייצור, מכון בריאות או חינוך, רכיבי HRMS של מערכת ה- ERP לענות על הצרכים של כל.

# 2 הוא מאחסן ומאחד את כל העובדים הקשורים בקובץ מקור אחד

כל נתוני העובד המתייחסים, החל ממועד ההצמדה לנתונים האישיים, פרטי הייעוד לשכר, מס שכר עבור הטבות שונות, מאוחסנים בקובץ אחד ב- HRMS. לא רק זה, נתונים אלה ניתן לאחזר על ידי מחלקת משאבי אנוש בכל עת כאשר הוא נדרש לקבלת החלטות מושכלות.

# 3 הופך את מחלקת משאבי אנוש ליעילה יותר

מערכת ניהול משאבי אנוש ייעודית תביא ללא ספק יעילות בארגון, ותנהל היטב אנשים שאחראים להצלחת החברה. מנהלי משאבי אנוש יוכלו ליישם אסטרטגיה ברורה באמצעות מודול תוכנה כדי להגדיל את אחריות העובד, אחריות, מוטיבציה, לשמור על קשר וקישוריות. זה עוזר להם להגיב במהירות כאשר הדברים משתבשים או כאשר משימות מסוימות צריך להיעשות במהירות עם מאמצים משותפים.

# 4 משפר את ההתנהגות של כישרון / עובדים

המודול HR ERP מציע אפשרויות אינסופיות של אחסון מידע מפורט ומובנה על העובדים מאוד מקלה על האינטראקציה של מחלקת משאבי אנוש עם עובדים. הוא מעניק למחלקת משאבי אנוש הזדמנות להכיר את צורכי העובדים, את דרישות ההכשרה שלהם, את ההערכות או את הסיכויים לקידום ולספק להם את אותו הדבר. בסך הכל, זה עוזר מחלקת משאבי אנוש כדי לשמור על העובדים עסוקים מאוד.

# 5 סיוע בכיוון של עובדים

מודול ה- ERP של מודול משאבי אנוש גורם למנהלי משאבי אנוש להקצות משימות, לפתח תוכנית אוריינטציה מיוחדת לעובדים חדשים ולסייע לעובדים המועברים או המקודמים לטפל בפריטים חדשים ובפונקציות חדשות.

בקיצור, מערכת ERP ERP משולבת מסייעת לחברות להגדיל את הפרודוקטיביות של העובדים, הופכת את מחלקת משאבי אנוש למקצועית יותר ומסייעת להתאים את העובדים לתרבות העבודה של הארגון. חוץ מזה, כמובן, זה עוזר לשפר את המשימות של מחלקת ניהול משאבים, מה שמקל על החברה להשיג מטרות הקשורות משאבי עבודה.

Leave a Reply