הנדסת תוכנה ומודיעין הקהילה – הקמת סטנדרטים בזמן אמת

admin

הנדסת תוכנה היא משמעת הכרחית בעת תכנון ויישום של ארגונים בעלי ביצועים גבוהים. למרות שמהנדסי תוכנה אינם מאושרים או מאושרים על ידי כל גופי תקינה, השימוש של מהנדסי תוכנה בעלי ניסיון בקהילת המודיעין מגדיל את סיכויי ההצלחה.

הנדסת תוכנה מוגדרת

הנדסת תוכנה היא יישום של גישה שיטתית, ממושמעת וניתנת למדידה לפיתוח, תפעול ותחזוקה של תוכנה וחקר גישות אלו; כלומר, יישום של הנדסת תוכנה. (מקור ויקיפדיה)

הידע של תכנות הוא התנאי העיקרי כדי לקבל את המעמד של מהנדס תוכנה, אבל זה לא מספיק. מהנדסי תוכנה רבים יש תארים במדעי המחשב או במתמטיקה ובפיזיקה בשל היעדר תוכניות הנדסת תוכנה בתחום ההשכלה הגבוהה. המוח המאורגן עניין בפתרון בעיות הם גם תנאים מוקדמים.

עם זאת, ככל שרשתות הנתונים נעשו מורכבות ונחוצות יותר בארגונים גדולים, ההשכלה הגבוהה החלה להשתנות עם הכנסתם לתארים מתקדמים של הנדסת תוכנה, במיוחד בחינוך לתואר ראשון.

הנדסת תוכנה כמו משמעת

הנדסת תוכנה כוללת מספר דיסציפלינות נפרדות, אך קשורות זו לזו.

* דרישות מערכת

* עיצוב תוכנה

* פיתוח תוכנה

* בדיקות תוכנה

* תחזוקת תוכנה

* ניהול תצורת תוכנה

* ניהול הנדסת תוכנה, ראה גם ניהול פרויקטים

* תהליך פיתוח התוכנה

* כלי הנדסת תוכנה והנדסת תוכנה בסיוע מחשב

* איכות תוכנה

* תוכנת הנדסה חברתית

לכל דיסציפלינה משנה יש דרישות ביצועים ותהליכים משלה על מנת להבטיח הצלחה.

עבודה בהנדסת תוכנה – שוק חזק

מאחר ותחום הנדסת התוכנה הוא רחב ומורכב יותר ויותר בשל החדרת טכנולוגיות ויישומים חדשים, פוטנציאל הצמיחה בתעסוקה הוא משמעותי גם במקרה של כלכלת ירושה.

על פי המחקר הממשלתי הפדרלי, הביקוש למהנדסי תוכנה מוסמכים הוא משמעותי,

  • מהנדסי תוכנה מחשבים הם אחד המקצועות כי הם לפתח מהר להוסיף משרות חדשות 2006-16.
  • סיכויי תעסוקה מעולים צפויים למועמדים בעלי תואר ראשון לפחות בהנדסת מחשבים או במדעי המחשב עם ניסיון מקצועי מעשי.
  • מהנדסי תוכנה צריכים תמיד לשאוף לרכוש מיומנויות חדשות בשילוב עם שינויים מהירים בטכנולוגיית המחשב.

בגלל רשתות מחשבים וחומרה ותוכנה יש יותר ויותר כוח ומורכבות, הביקוש מהנדסים תוכנה מתאימה גבוהה. ככל שארצות הברית היא עדיין חברה המבוססת על מידע, משרות חדשות בעלות שכר גבוה עם חבילות טיפול באיכות גבוהה זמינות בכלכלה.

זה נכון במיוחד משום שהכלכלה מגיעה ממצב של דיכאון.

ההערכה היא כי העסקתם של מהנדסי תוכנה המחשב יגדל ב -38 אחוזים בתקופה 2006-2006. זה הרבה יותר מהר מאשר הממוצע עבור כל המקצועות. עיסוק זה יפיק כ -324 אלף מקומות עבודה חדשים, על פני עשרות שנים של תחזיות, אחד העליות הגדולות ביותר בתעסוקה בכל עיסוק.

גורמים משמעותיים לצמיחה בביקוש למהנדסי תוכנה כוללים אימוץ טכנולוגיות חדשות בתחום יעילות המידע בסביבה תחרותית. זה חשוב במיוחד כאשר רשתות מידע לפתח בצורה מתקדמת הקישוריות.

בנוסף, חששות לגבי אבטחת מידע ואיומים מקוונים יצרו דרישות תוכנה חדשות.

חששות לגבי "ביטחון סייבר" יגרמו לארגונים ולממשלה להמשיך ולהשקיע בתוכנות המגנות על הרשתות שלהם ועל התשתית האלקטרונית מפני התקפות. Cybersecurity הפך את תחום העניין העיקרי של U, S, משרד ההגנה ואת קהילת המודיעין.

ארגונים מעטים מאוד מוכנים לסמוך על האבטחה של הרשתות שלהם בעלות נמוכה חברות offshore הנדסת תוכנה.

לבסוף, מבחינה כלכלית ותחרותית, עלות נמוכה של מיקור חוץ offshore אינו איום ממשי, כי הנדסת תוכנה דורשת חדשנות מחקר אינטנסיבי ופיתוח. (מקור: לשכת העבודה לסטטיסטיקה)

תחום אחד של תיאבון גדול עבור מהנדסי תוכנה היא הממשלה הפדרלית. הממשלה הפדרלית עדיין בפיתוח, ועם המגמה הנוכחית בהוצאות הממשלה, ביקוש גדול יותר עבור מומחים בתחום ה- IT ואת האבטחה הקיברנטית גם לייצר ביקוש לעבודה.

הבטחת תקני איכות – בעיה

אמנם יש ביקוש עצום למהנדסים, מערכות ורשתות שתוכננו ויושמו על ידי מהנדסי תוכנה הם לעתים קרובות הלב של כל חברה ממשלתית גדולה. איכות וביצועים לא ניתן להקריב על ידי פעולה לא סטנדרטית.

רבים מאלה הקוראים לעצמם "מהנדסי תוכנה" אין להם הכשרה מלאה ולעתים קרובות לייצר עבודות באיכות נמוכה.

מקצועות רבים אוכפים דבקות בתקני איכות עם שימוש לוחות הסמכה מקצועיים, אבל הסמכה מקצועית של מהנדסי תוכנה מטעה ולמרות רבים רואים את זה כלי לשיפור בפועל מקצועי, אחרים רואים בו נטל מיותר.

בארה"ב, רוב תוכניות ההסמכה בתעשיית ה- IT מתמקדות בטכנולוגיות ספציפיות ומנוהלות על-ידי הספקים של טכנולוגיות אלה.

לא משנה כיצד יתקיים הדיון, הסמכה מלאה לא תשמש הגנה סטנדרטית עבור מהנדסי תוכנה בעתיד הנראה לעין, ולכן יש להשתמש בתקני עבודה אחרים כדי להבטיח איכות טכנית.

תיעוד עד כה ביצועים כי הוא מועיל או את ההיסטוריה של פיתוח תוכנה בתעשייה בדרישה הפך הגורם הקובע העיקרי להצלחה בעתיד.

הנדסת תוכנה קהילת המודיעין – הסמכה בזמן אמת

בהעדר תוכניות הסמכה סטנדרטיות, מעסיקים וקבלנים ממשלתיים חייבים לנקוט זהירות רבה בעת שימוש מהנדסי תוכנה. כדי לעצב או לשחזר תוכנה קריטית ברשת או בתוכנה ארגונית.

מאחר שהרשתות והתוכנות התומכות בהן הופכות יותר ויותר קריטיות לפעולות העסקיות ומורכבות יותר, הסיכון גדל כי מהנדס תוכנה לא מנוסה או לא מיומן מפגע ללא תקנה ברשת כולה או בחלק ממנה.

טעות חמורה אחת שנעשתה על ידי מהנדס בלתי מוסמך יכולה להרוס את כל חברת הרשת ולהוביל לקריסת הארגון. זה חל בעיקר על ממשלות גדולות שתפקידן לאסוף ולעבד נתונים רגישים.

אתה יכול להגיש תלונה על קהילת המודיעין מכל סוכנויות ממשלתיות פדרליות [http://www.intelligence.gov/1-members.shtml] הוא התובעני ביותר וייחודי כשמדובר בהנדסת תוכנה. רמה זו של דרישות מצוינות נובעת מהגודל של רשת הנתונים ודרישות המשימה כדי להבטיח את הביטחון הלאומי.

בנוסף לדרישות הקריטיות של כל סוכנות ולקוחותיה בתחום הנתונים בזמן אמת, מתמשך, כמויות עצומות של נתונים רגישים נאספים במצב 24×7.

נתונים אלה חייבים להיות מעובדים, לנתח, מוגן ולהפיץ באופן יעיל אשר מגן על האינטרסים של הביטחון הלאומי. הגנה על נתונים ו cybersecurity הם אתגרים חדשים עבור מהנדס תוכנה ולהציב דרישות ביצועים נוספים.

שגיאת תכנון בארכיטקטורת הרשת יכולה להיות קטלנית לכל מערכת איסוף הנתונים, והכנסת וירוס או סיברקרימה אחרים עלולה לגרום לכשל במערכת.

בשל האופי המסווג / הרגיש של נתונים שנאספו בקהילת המודיעין, נדרשים גם אישורים ביטחוניים גבוהים, אשר יוצרים עומסים נוספים על שלמות האדם.

שירות הצרכים של קהילת המודיעין הוא משימה תובענית, אבל הניסיון יבחן את הכישורים, אתיקה בעבודה והערכה של אפילו מהנדס התוכנה המנוסה ביותר. לכן, מהנדסים עם ניסיון בתחום IC להוכיח שכר ומשכורות באיכות הגבוהה ביותר, אשר לאשר כי הם מסוגלים,

כאשר הסמכה רשמית אינה זמינה, ניסיון נרחב בהנדסת תוכנה נרחבת בקהילת המודיעין על קורות החיים של המועמד הוא תחליף רב ערך בזמן אמת.

Leave a Reply