סוגים שונים של תוכנות ייצור

admin

תוכנת הפקה היא כלי מודרני המסייע לחברות ייצור לשמור על שליטה על הפעילות שלהם. סוג זה של התוכנה יכול לבצע פונקציות שונות להקל על תהליך הייצור. תהליך זה מתחיל עם רכישה ואספקה ​​של חומרי גלם לתהליך הייצור ומילוי הזמנות הלקוח. יש ייצור תוכנה אשר יסייעו לך לשמור על העסק שלך הולך. אמנם יש סוגים שונים של תוכנות ייצור, שלושת הסוגים העיקריים הם החשובים ביותר והפופולריים ביותר בחברות ייצור

תכנון משאבים ארגוניים (ERP)

זה הישן ביותר שעדיין בשימוש. הגירסה החדשה יותר בשימוש כיום מבוססת על הבסיס המכונה ייצור ייצור משאבים 2 (MRPII). הפונקציה הבסיסית היא להיות נכס בתחום שירות הלקוחות ומכירות החברה המאמצים. בעיקרון, זה יאפשר תוכנת הייצור כדי לעקוב אחר חוזים במחזור המכירות. זה יהיה לשמור על מידע מפורט על הזמנות חוזרות או קבוע ויש לו מקום לאחסון קבצי מידע מלאים עבור כל לקוח של החברה. תוכנה זו תספק גם סיוע ברכישת חומרי גלם, חומרי תכנון ומעקב אחר המלאי הנוכחי.

מערכת ייצור (MES)

סוג זה של התוכנה נכנס לתהליך הייצור בפועל. הוא מתמקד בנושאים כגון תכנון ייצור בפועל של מוצרים מיוצרים שונים, תהליכים הנדסיים הקשורים לייצור ותכנון של מוצרים וכוח אדם. הוא גם עוסק בניהול יעיל וביצוע של תהליכי בקרת איכות ותהליכים. זה נובע טיפול בחומר גלם דרך שלבים הקשורים לתהליך הייצור. זה הולך אפילו על מוצרים מוגמרים כי הם ארוזים ומאוחסנים לשלוח אותם ללקוחות.

בקרת תהליכים

סוג זה של תוכנה נשמע כאילו הוא מעורב בתהליך הייצור, אבל במקום מתמקדת תחזוקה ובחירה של מכונות המשמשות כדי להמיר את חומר הגלם לתוך מוצרים מוגמרים שנמכרו על ידי החברה. תוכנה זו יכולה לסייע לחברה לזהות מכונות חדשות לאינטגרציה עם תהליך הייצור. זה יהיה להוסיף דרך אחרת כדי לשפר את איכות המוצרים המוגמרים. זה יכול גם להחליף מכונות מיושן.

אף חברה לא מייצרת את כל שלושת סוגי תוכנות הייצור. חברת ההפקה יצטרך לעבוד עם ספקים שונים כדי לקבל את תוכנת הייצור הנכון עבור החברה שלך. השימוש בתוכנות ייצור איפשר לחברות אלו להציע מוצרים באיכות גבוהה בכמויות גדולות יותר ולהישאר תחרותיות ביחס לחברות אחרות. בפיתוח נוסף של תוכנות הייצור יציע דרכים יותר עבור יצרני לייצר סחורות בכמויות גדולות יש באותה רמה של איכות.

Leave a Reply