בודק התוכנה הטוב ביותר בעולם?

admin

תשומת לב לפרטים

אם אתה שואל עשרה בודקים כדי לבדוק משהו, אתה בדרך כלל לראות פגמים שונים זוהה. זה ימשיך להיות המקרה אם כל בודקי יש בדיוק את אותו ניסיון וידע של בדיקות. זה קורה לעתים קרובות כי הבוחן מרוכז כאשר מסתכלים על משהו (תשומת לב לפרטים). במבט ראשון, משהו עשוי להיראות טוב, אבל פגמים ניתן לראות עם בדיקה מקרוב. תשומת לב לפרטים עושה את הבוחן טוב להתבלט על רקע של בודק טוב.

דיפלומטיה

במהלך המשימות היומיומיות של בודק התוכנה, הזמן יגיע תמיד כאשר הבוחן יצטרך לדבר עם אחרים, בעיקר עם מתכנתים. אם כבר מדברים עם היזם על השגיאה נמצא, הבוחן חייב תמיד לזכור כי באופן עקרוני הוא מוצא שגיאה בעבודה של המתכנת הזה. כישורי דיפלומטיה הם נכס מפתח של כל בודק תוכנה כי הם המפתח לבניית ושמירה על מערכת יחסים בריאה עם צוות של מתכנתים. מערכת יחסים גרועה בין בודקי תוכנה לבין מתכנתים עלולה להשפיע לרעה על פיתוח התוכנה ולחשוף את הפרויקט ללא צורך לסיכון.

מהיר הלומד

בודקי תוכנה שעובדים עבור חברות בקרת איכות במיקור חוץ יצטרכו לעבור בין מגוון עצום של פרויקטים שהיום יכולים לכלול מוצרים מקוונים, ניידים, חכמים וטכנולוגיה לבישה. האפשרות להרחיב את המוצר חוסכת זמן יקר במהלך מחזור הפיתוח. לפעמים אתה צריך לבדוק תוכנה שאין לה תיעוד. לכן, בודק תוכנה חייב להיות מסוגל לבחון את התוכנה במהירות לחלץ את המידע הדרוש. ניתן להשתמש במידע מפתח זה כדי ליצור תוכנית בדיקה, ערכת מקרה בדיקה או הערכת QA.

לוהט

קל למצוא בודקי תוכנה אשר נלהבים לגבי התוכנה הנבדקת. הם בדרך כלל למצוא פגמים יותר ולהראות התלהבות במהלך פגישות לא רק עבור המוצר נבדק, אלא גם לבדיקת תוכנה באופן כללי. לקוחות נוטים יותר לשכור מחדש בודקי תוכנה אשר מתלהבים המוצרים שלהם. מצד שני, בודקי תוכנה אשר אינם מראים שום התלהבות במהירות להתבלט תמיד להראות את איכות עבודתם במונחים של הבטחת איכות.

עסקים מוכווני

בודק תוכנה גדול יכול לראות את המוצר בכללותו ולאמץ קבוצה של נמענים המיועדים. מיומנות זו שימושית ביותר בדיווח על בעיות שמשתמשי קצה עשויים למצוא כאשר הם משחררים את המוצר. היבט נוסף של אוריינטציה עסקית הוא היכולת להבין מדוע פונקציונליות ספציפית מיושם וליישם את הידע הזה לבדיקה. מידע זה יכול לשפר את הבדיקות שבוצעו ולספק מערך עשיר יותר של תוצאות. הבוחן צריך גם להיות מסוגל להעריך כי מועדים חייב להיות נפגשו (וכפי שקורה לעתים קרובות), זה עלול לגרום זמן קצר יותר בקרת איכות. גמישות והבנה של ההשפעה של תאריך פרסום העסק חשוב ביותר עבור היחסים בין צוות הבדיקה לבין שאר בעלי העניין במוצר.

יישום

אין קריטריונים ספציפיים כדי לקבוע איזו תוכנה היא הטובה ביותר בעולם, כי כל חברה או פרויקט עשויים להיות דרישות שונות או מטרות עבור מה בודק התוכנה רוצה להשיג. הניסיון של צוות בקרת האיכות בבדיקת מגוון רחב של מוצרי תוכנה ללקוחות ברחבי העולם נתן לנו תובנה נהדרת לגבי איזה סוג של בודקים אנחנו צריכים כדי להפוך את הפרויקטים האלה מוצלחת.

Leave a Reply