איזה מודל של מעורבות הוא הטוב ביותר עבור פרוייקט התוכנה שלך? גיליון הונאה

admin

רודף גישה חסכונית לפיתוח תוכנה שיכולה להביא יתרונות לחברה באמצעות פריזמה של עלויות וזמן הוא אתגר עבור חברות שרוצות להשיק את המוצר הרצוי. איזה מודל של מעורבות תוכנה יעשה ראוי לחתוך את הבעיה הבעייתית ביותר מול חברות היום.

להקמת חברה לבחירת מודל אירוסין יש היבטים רבים: מודל התמחור המתאים ביותר, כל היעדים מוסכמים באופן סביר והפרויקט יושלם במועד, אשר תלוי גם בגורמים רבים, כגון ניסיון החברה עם לקוחות אחרים, מאותו סוג תחומים, הזמן הנדרש כדי להשלים את הפרויקט, וכו '

למרות גורמים אלה בהחלט תלוי היבטים טכנולוגיים, המורכבות ואת סוג של התחייבויות הלקוח, החברה חייבת גם לשקול בזהירות את הנקודות האלה. בהתאם לסוג מודל ההתקשרות המתבטא במקרה של חברות, יש: זמן וחומר, מחיר קבוע ומודל צוות ייעודי. הנה מחקר מפורט על כך:

1. זמן ומחויבות המודל החומרי (T & M) – מודל T & M פועל בצורה הטובה ביותר עבור חברות שדרישותיהן אינן ברורות או משתנות לעיתים קרובות. כאן, מודל T & M גם משחק תפקיד גדול יותר כאשר החברה דורשת ביצוע פרויקט גמיש ויעיל. מתאים לפרויקטים בינוניים וגדולים במודל זה, החברה עצמה נושאת סיכון הקשור להיקף, איכות התוצאות וניהול הפרויקטים.

הנה חברת התוכנה מקצה צוות ייעודי ללקוח, ואת הזמן בפועל המוקדש לפיתוח של הפרויקט הוא מחויב. באופן עקרוני, ספקי השירות משלמים על מספר שעות העבודה של היזם המעורבים בפרויקט או בכתיבת קוד.

היתרונות של בחירה של זמן מודל החומר:

• מתאים היטב לפרויקט המבוסס על שינוי;

שליטה מלאה על מה שהקונה רוצה לעשות.

2. מודל המחיר הקבוע – מודל המחיר הקבוע הוא אידיאלי עבור חברות שהדרישות שלהן מוגדרות היטב, תוכניות מתוכננות היטב ואין כמעט סיכוי לשינוי. מודל מחיר קבוע גם עובד במצב שבו הקונים דורשים יישום הפרויקט מהיר. בניגוד לזמן ולמודל החומרי, הן ספק השירות והן הלקוח נושאים את הסיכון הקשור להיקף מסוים. אך כאמור בחוזה, השינויים בפרויקט כפופים לשינויים במחירים.

היתרונות של בחירת מודל מחיר קבוע:

• טווח מוגדר ותקציב קבוע;

• חוסר אי הבנות אפשריות;

• בסוף הדוח על עלויות מנופחות.

3. מודל צוות ייעודי – מודל צוות ייעודי הוא הרחבה וירטואלית של צוות הפיתוח הפנימי של הלקוח, שבו הלקוח וספק מיקור החוץ יחד קובעים את עומס העבודה ואת דרישות התכנון למשך פרק זמן מסוים, וספק השירות או חברת מיקור החוץ מספק אנשי IT העונים על הדרישות של לקוחות ומתמקדים באופן מלא בפרויקטים של חברה אחת מיד.

מודל זה אידיאלי לפרויקטים ארוכי טווח בהם הדרישות אינן ברורות והיקף הפרוייקט משתנה לעיתים קרובות.

היתרונות של בחירת מודל צוות ייעודי:

• שליטה מלאה על הבחירה וההנהלה של חברי צוות ייעודיים;

• עבודה עם צוות ייעודי מספקת לחברי הצוות ידע מעמיק בציפיות ובהבנה של הלקוח;

• גישה זריז, עלויות צפויות לחלוטין ובקרת התקציב.

כדי לדחוס מאמר בכמה שורות, ללא קשר למודל האירוסין שנבחר, לחשב ולחזות את היקף הפרויקט. אם יש אפילו אפשרות קטנה להאריך את הפרויקט, להגיע למודל המאפשר לך לחקור הזדמנויות חדשות כדי לשפר את המוצר או התוכנה. בנוסף, אנו מחכים יישום סלולרי או חברה לפיתוח אינטרנט שיש לו תנאי גמישות של אירוסין.

Leave a Reply