3 הבדלים בין פיתוח תוכנה לניתוח נתונים

admin

לסטודנטים בשנה הראשונה ללימודיהם אין מושג מה הם רוצים לבחור. זה יכול להיות מתסכל אם לתלמידים אין מספיק בהירות לעשות בחירה מושכלת. אחד התחומים שבהם סטודנטים מחפשים לעתים קרובות בהירות הוא לנסות להבין את ההבדל בין פיתוח תוכנה לנתח נתונים בבחירת הקריירה. בלבול לעתים קרובות נובע מן העובדה כי כישורי התכנות חפיפה. להלן כמה הבדלים מרכזיים בין פיתוח תוכנה וניתוח נתונים:

1. טווח – יצירת תוכנה כשירות יוצרת תוכנה עבור החברה, בעוד ניתוח הנתונים הוא אקדמי יותר ומטרתו לענות על שאלות המבוססות על נתונים שנאספו בתחום. למעשה, שני מיומנויות אלה ניתן ליישם היבטים שונים של בעיה דומה. תן לנו לשקול מקרה שבו ייתכן שיהיה צורך להפוך משימות מסוימות בתהליך מסוים בארגון. בתרחיש זה, מפתחי תוכנה יהיו מעורבים ביצירת הכלי הנכון כדי להשיג את המטרות, עם זאת, נתונים על שימוש קיים עשוי להצביע על דחיפות של כל משימה להיות אוטומטי להצביע על היעילות כי ניתן להשיג עבור כל משימה. על ידי שילוב של מיומנויות ומידע אלה, חברות יכולות לתעדף את המעבר לאוטומציה.

2. מתודולוגיה – מודלים תכנות פותחו די סטטי בביצוע. עבור מנתחי נתונים, השיטות הן לעתים קרובות ניסיוני ולעיתים קרובות להשתנות בהתאם להיקף של ההשערה. מתודולוגיות אלה משמשים לעתים קרובות על ידי כלכלנים מתמטיקאים. הם הוכנסו לתחום ניתוח הנתונים.

3. ידע – זהו השטח שמעלה את הספקות ביותר בקרב תלמידים צעירים. המיומנויות הטכניות הנדרשות במקצועות אלה יש חפיפה משמעותית למדי. למרות ששניהם דורשים הכשרה מיוחדת בכמה היבטים. לדוגמה, המתכנת צריך ידע מיוחד על אלמנטים עיצוביים, כגון פריסת ממשק המשתמש ואת פריסת סכימת מסד הנתונים. במקרה של ניתוח נתונים, אנשי מקצוע יהיו ממוקדים יותר ביצירת מקרי מבחן עבור "ההשערה" הנבדקת, אשר לכל היותר דורשים הבנה של שאילתת מסד הנתונים.

לסיכום, יהיה זה הוגן לומר כי פיתוח תוכנה הוא מקצוע של יצירת תוכנה מאפס, ואילו מנתח נתונים פרופיל תוכנה כגון SAS או ביקורת פיקוד תוכנה שפה משמש לעתים קרובות כדי ליצור דוחות אנליטיים. מנתחי נתונים לא היו קיימים כמקצוע ללא פיתוח תוכנה, מה שאיפשר ליצור כלי תוכנה המאפשרים שכפול או ליצור מודלים מתמטיים לביצוע ניתוחים.

Leave a Reply