סוגי בדיקות תוכנה – מדוע בדיקה חשובה?

admin

בדרך כלל, אנחנו לא חושבים על כמה מפתחים מאמץ צריך לשים על מנת לספק למשתמשים עם מוצר באיכות גבוהה. מפתחים אינם האנשים היחידים המשתתפים בפיתוח תוכנה. כדי להבטיח פעולה תקינה, יש לבדוק את התוכנית. עבודה זו מוטלת על כתפי מהנדסי QA. באילו שיטות הם משתמשים לבדיקות טובות, ראויות, בסיסיות? חשבו על בעיה זו!

סוגים אופייניים של בדיקות תוכנה

אם אתה מזמין אתר אינטרנט חדש או יישום נייד מחברת פיתוח, לדוגמה, שירותי בדיקה כלולים בתהליך הפיתוח כברירת מחדל. אבל איך זה קורה? ככלל, מהנדסי בקרת איכות הראשון לבצע ניתוח דרישה. זה מאפשר לבודקים להבין מה היישום צריך לעשות ואיך להימנע שגיאות.

לאחר מכן, מהנדסי בקרת האיכות מתחילים להשתמש בסוגים שונים של בדיקות עבור תוכנות ספציפיות. סוגים אלה כוללים:

בדיקות קבלה. בודקי לבדוק אם התוכנה עונה על כל הקריטריונים הקבלה. לאחר מכן הלקוח מחליט אם התוכנה תישלח לבדיקה או שתתקבל.

בדיקות עשן. זה דומה בדיקות קבלה. בשלב זה, מהנדסי בקרת איכות מבצעים מחזור בדיקה קצר כדי לבדוק כיצד מוצר חדש מבצע את תפקידיו, כיצד הוא פועל וכיצד הוא פועל.

בדיקות רגרסיה. זה חל אם כמה שינויים בקוד המקור נעשו במהלך תהליך היצירה. אבל אם אנחנו צריכים פונקציונליות ספציפית לעבוד כמו שצריך, המבצע לא יכול לעבוד אחרי כמה שינויים. בדיקות רגרסיה מאפשרות למומחים לברר אם הפונקציונליות הנדרשת פועלת כראוי ובאותו אופן כמו קודם.

בדיקת התלות. זהו מחקר ממוקד שמטרתו לאשר כי פונקציה זו או אחרת פועלת בהתאם לדרישות המפורטות במפרט. זוהי קבוצת משנה של מבחני רגרסיה.

בדיקות ממשק משתמש. הבוחן בודק אם התוכנה עונה על הדרישות של ממשק המשתמש הגרפי והאם הוא נעשה בסגנון אחד. זה אומר בדיקה עם רזולוציות מסך שונות, תאימות עם דפדפני אינטרנט שונים, ובדיקה גרסאות מקומיות – דיוק תרגום ואורך של שמות רכיבי ממשק.

בדיקת הרשאות. כאן, מהנדסי QA צריכים לבדוק כיצד פועלת מערכת ההרשאות בתוכנה הנבדקת. לדוגמה, אתה משתמש רגיל וזה יהיה מוזר מאוד אם יש לך גישה לזכויות גישה של מנהל, נכון? והבודקים רוצים לוודא שהכל פועל כראוי.

בדיקת שמישות. מהנדסי בקרת איכות צריכים להבין כיצד להפוך את המוצר הסופי ידידותי למשתמש. אז הם שמו את עצמם בתפקיד של משתמשים רגילים – הם חייבים לבדוק את השימושיות של התוכנה ולבדוק אם זה קל לשימוש או לא.

סוגי בדיקה מתקדמים – למה הם נחוצים?

ברוב המקרים, כל סוגי הבדיקות שתוארו לעיל יכולים לעזור למומחים לבצע בדיקות טובות. אבל אם המוצר שלך הוא לא סטנדרטי, ייתכן שתצטרך בדיקה מתקדמת. בדיקות מתקדמות כוללות:

ספרינט 0 פעילות. משמעות הדבר היא כי מומחים בקרת איכות להתחיל לבדוק לפני סיום התוכנה. זה ימנע שגיאות בשלב מוקדם.

בדיקות תפקודיות אוטומטיות ורגרסיה. אוטומציה מאפשרת לך לקבל תוצאות מהירות לתקן את כל השגיאות מהר ככל האפשר. בנוסף, סוג זה של בדיקות מאפשר לך להפעיל את הבדיקה עם פרמטרים שונים: כמה גירסאות קלט נתונים צפויים.

בדיקות תאימות. חשוב להבין כיצד המוצר תואם לרכיבי מערכת וליישומים אחרים.

ביטול בדיקות. כאן הכל פשוט – להבין איך המוצר יעבוד לאחר הפסקה בלתי צפויה.

בדיקות עומס. מה יקרה ליישום שלך אם יותר מדי משתמשים יתחילו להשתמש בו בו-זמנית? זה בודקי מי צריך לגלות ולאחר מכן ליצור את העומס המרבי עבור התוכנה.

בדיקות אבטחה. בדיקה נגד הגנה מפני התקפות מקוונות אפשריות.

יישום

אנו רואים כי תהליך הבדיקה אינו קל יותר מאשר הפיתוח. יש נושאים חשובים רבים לשקול וחברת פיתוח רציני צריך לשים לב אליהם. אם אתה לא רוצה לאבד את המשתמשים שלך, אתה לא צריך לוותר על אבטחת איכות. בנוסף בדיקות בסיסיות, בדיקות מתקדמות יכול להתבצע גם עבור מוצר טוב באמת.

Leave a Reply