יתרונות וחסרונות של תוכנה מותאמת אישית

admin

יצירת תוכנה מותאמת אישית היא גישה שבה יישומים או פתרונות אחרים מפותחים במיוחד עבור צרכי הלקוח. בניגוד למוצרים הזמינים למכירה, יישומים אלה אינם מיועדים לקהל רחב. במונחים של מיקור חוץ, ייצור מותאם אישית יכול להתפתח הן על ידי צוות פנימי על ידי צד שלישי.

פתרונות מוכנים לספק את השוק עם מגוון רחב של פונקציות. חברות תוכנה מותאמות אישית שואפות לצרכי לקוחות בודדים. סקייפ, למשל, עונה על הצרכים של משתמשים רבים, אך עדיין לא עומדת בדרישות ספציפיות.

הכרחי של התוכנה BESPKE

השאלה הראשונה המתעוררת כאן – למה אתה לא משתמש בפתרונות מוכנים? ישנן סיבות רבות לכך. קודם כל, כלים מותאמים אישית הם מעוצבים בחוסר מנוחה כדי לענות על הצרכים שלך ואת הצרכים. פותח כדי להזמין, אין תכונות חסרות תועלת, כי אתה יכול להתמודד עם יישומים נפוצים. בתחום האבולוציה של החברה ופיתוח – תוכנה מותאמת אישית גם שינויים. סוג זה של התוכנית הוא גמיש ביחס לפונקציות ופרטים של המוצר. וזו הסיבה מדוע חברות מענפים שונים, מ פרטיים לממשלה, להשתמש תוכניות מותאמות.

בניגוד לכלים הנפוצים שפותחו עבור ההמונים, הפיתוח הלא-סטנדרטי מלווה בתמיכה מיוחדת. זה מאפשר להבטיח פעולה יציבה של היישום, ובמקרה של בעיות – תגובה מיידית אליו. כדי לא להיות ספק, דוגמאות ברורות של שימוש בתוכנה מותאמת אישית ניתנים להלן.

אמזון, eBay וכו '

שתי פלטפורמות המסחר האלקטרוני הגדולות בעולם, כגון eBay ו- Amazon, הן דוגמאות מצוינות לתוכנות מותאמות אישית. במקום למכור מגוון שלם של מוצרים באמצעות מוכנות פתרונות מסחר אלקטרוני, חברות אלה פיתחו משלהם פלטפורמת מסחר אלקטרוני המותאמים לצרכי הלקוח, אשר זמין קונים וקונים. היופי שלהם הוא פשוט השימוש שלהם.

בנקאות ניידת ויישומי אינטרנט באינטרנט

רובנו משתמשים ביישומים בנקאיים או לפחות ידענו את עבודתם. זוהי דוגמה מובהקת ליישום מותאם שפותח במכשיר שלך. אף בנק לא מאפשר לתכנות צד או לחלוק אותו עם התחרות. במקום זאת, הם ינסו להתאים את הפונקציונליות שלהם ללקוח הטוב ביותר.

לסיכום, כל יישום המיועד ללקוח / חברה ספציפיים ניתן לראות כדוגמה של תוכנה מותאמת אישית.

עם זאת, לכל פתרון יש יתרונות, ובכך מלכודות. אתה לא צריך לפחד מזה. אבל להיות מודעים – פירושו להיות מוכן.

היתרונות של תוכנת BESPKE

בכל מקום שבו תיראה, לכל פתרון יהיו הצדדים הטובים והרעים שלו. כך גם כאן: לכן, בשל הרווח העצום, כמה בעיות ילוו אותו בתהליך הפיתוח. עם זאת, היתרונות והחסרונות של תוכנה בהזמנה אישית הם בקלות לזיהוי רלוונטי ניתנים להלן.

1. הפתרון האישי שלך

זהו מצב אופייני כאשר חברה מקבלת רישיון מספקיה, אך מאוחר יותר ברור כי פתרון זה אינו מתאים לחברה. לכל חברה יש דרישות עסקיות שונות. תוצאה של שיתוף פעולה עם ספק פיתוח מותאם אישית – מוצר שמתאים לכל הצרכים שלך. חברות בדרך כלל מנסים להתאים את התוכניות בהן הם משתמשים. כאן אתה עושה בדיוק את ההפך: אתה יוצר כלי שיעמוד על מסילות של זרימת העבודה שלך. פיתוח תוכנית מותאמת אישית תבטיח את התחרותיות שלך. מה עוד, יש לו השפעה משמעותית על מהירות העבודה, כי הפונקציונליות שלה מותאמת לצרכים שלך. לאחר פתרון כזה ישחרר אותך מ "שיתוף" כלים עם יריבים. הודות לפתרונות עסקיים בודדים, מובטח לך שהתוכנה תתאים באופן משמעותי לכל צורכי החברה שלך.

2. עדכונים ותמיכה

יישומים מותאמים אישית יתקבלו בברכה בשל יכולת ההרחבה וההתאמה שלהם לשינויים עסקיים כלליים. קבלת יישום מותאם אישית אינה תלויה בתוכנית העבודה של הספק. אתה אחראי לכל העדכונים והשיפורים הנדרשים. עבודה עם צוות פנימי של מתכנתים היא יעילה במקרה של תמיכה אישית צמודה, כי הצוות יודע את הדרישות האישיות שלהם. כאשר מדובר הסתגלות לסביבת שרת קיים, תוכנית מותאמת אישית לא צריך אירוח ספציפי. אין צורך לשלם כמה פעמים כדי לשאול את זה, כי יהיה לך אחד נוצר במיוחד בשבילך. במקרה של פתרונות מוכנים, אתה לא יודע אם החברה עומדת בפני פשיטת רגל. אם זה קורה, כל המבנה שלך מבוסס על המפלגה רך של חברות אחרות גם יהיה הרוס. כדי לא לעשות זאת, התוכנה מותאמת אישית עם החברה.

3. הבטחת בטיחות

שימוש במוצר משותף הוא די מסוכן. אם מישהו מנסה לפרוץ לתוכנית, כל מי להשתמש בו יכול להיות בסכנה הפרטים האישיים שלהם נמצאים בסיכון. תוכנה מותאמת אישית יכולה להיפרץ רק על ידי התקפה ממוקדת. ייתכן שהיישום שלך יכלול אמצעי אבטחה נוספים שיבטיחו את אבטחתו. חברת פיתוח מיוחדת יכולה לשפר את השילוב של הפתרון שלך עם כלים אחרים. זה עושה את העבודה של הצוות שלך הרבה יותר אינטואיטיבי וקל. יישומים בודדים מוגנים באופן נרחב מפני איומים חיצוניים. הסיבה הראשונה פריצה ניסיונות על תוכניות נפוץ הצליח – אם המבצעים יודעים את הקוד של תוכנית זו. כלים מותאמים אישית הם פחות רגישים התקפות האקרים כי הם ידרוש הרבה יותר זמן ומאמץ כדי לשבור אותם. תוכנה אישית נוצרת במיוחד כדי לעבוד עם החברה שלך ואת הציוד. זה כמעט אף פעם כמה תוכניות נפוץ אינטראקציה זה עם זה לחלוטין וללא בעיות; רישוי תוכניות עסקיות שאינן מתאימות לסביבת התוכנה שבה פועלת החברה שלך עלול לגרום לירידה בפריון של העובדים שלך כי הם חווים טעויות קבועים ואינם יכולים לבצע את עבודתם ביעילות.

4. ייצור הדרגתי

ייצור מותאם אישית ניתן לעשות צעד אחר צעד. זה גם יאפשר לך להגדיל בהדרגה את הייצור ולהתאים אישית את התוכנה המותאמת אישית במהלך תהליך העיצוב, בהתאם לניסיון והערות של משתמשים שהושגו בשלבי הפיתוח הקודמים.

שים לב שניתן להשתמש בשיטת 80/20 המותאמת אישית. כלל זה קובע כי 80% מהמשתמשים משתמשים בפונקציונליות של 20%. המטרה שלך היא להגדיר את זה 20%, גם אם אתה יוצר תוכנית למטרות פנימיות ואתה לא עושה את זה. יישומים מותאמים אישית ניתנים להרחבה וניתן לגדול עם החברה שלך. במקרה של מוצר מוכן, השאלה היא בדרך כלל אם התוכנה זולה לקנות, אבל זה לא מתאים לחברות גדולות או תוכנה שיכולה לתמוך בחברות בקנה מידה גדול, אבל יקר מאוד במונחים של רישוי.

המשימות של התוכנה BESPKE

1. זמן ואנרגיה

אנשים רק לעתים רחוקות להבין את הצרכים של העסק שלהם. לפעמים זה לוקח קצת זמן לעשות מחקר פנימי בנושא כדי לראות את הפונקציות האלה. כלים מותאמים אישית לא הגיוני אם הם לא תואמים את הפונקציה הזו. פתרונות מוכנים במקרה זה טובים בגלל הרבגוניות שלהם. כל שעליך לעשות הוא לקנות, להתאים ולהמשיך לעבוד.

2. עלות ראשונית גבוהה

זה אולי נראה כי רכישת 100 רישיונות בשנה הוא זול יותר מאשר לפתח את הפתרון שלך. וזה באמת. העלות הראשונית היא גבוהה יחסית, אבל מה יקרה אם יש לך להגדיל את מספר המשתמשים, כמו גם את מחיר התמיכה, ואת המחיר, למשל, שלוש שנים, ואתה תראה כי התוכנית מותאמת הרבה יותר אטרקטיבי בטווח הארוך.

3. אפשרויות קטנות יותר

כבר נאמר כי תוכניות מוכנות נועדו לענות על הצרכים של ההמונים. במונחים של פיתוח עסקי, זו הזדמנות מצוינת. כשמדובר צוותים קטנים, זה נוח יש פתרון כזה כי לפעמים מוצרים מוגמרים יש תכונות שיכולות להפתיע את המשתמש.

מבנים סופיים

כמעט כל עסק מצליח לאורך נתיב האבולוציה הופך בשלב שבו תוכנה ספציפית נדרשת לקיומה רווחי נוסף. רוב החברות לא לדאוג יותר מדי ולספק לעובדים שלהם, למשל, כלים מוכנים. אבל כאמור, זה לא יכול להיות תואם 100%. לפעמים יש הרבה פונקציונליות כי הוא מעולם לא נעשה שימוש. לפעמים זה חסר. לעולם לא תנחשו. אבל עדיין, ברוב המקרים זה פתרון מסיבה אחת: מחיר זול. השני הוא הזמן. אתה פשוט קונה את זה. במקביל, פיתוח מותאם אישית ידרוש קצת זמן ומאמץ. כמובן, היתרונות והחסרונות של התוכנה אינם מוגבלים לרשימה לעיל.

אבל למרות החסרונות, היתרונות הם עדיין הגבוה ביותר. העובדה הראשונה והעיקרית שיש תוכנה מותאמת אישית היא שזה יהיה מותאם לצרכים שלך ודרישות לתפקד בדיוק כמו שאתה צריך את זה. התוצאה של פעולתו לא רק להגיע 100%, אבל זה יכול גם להיות שימושי מאוד. עם זאת, במקרה זה, צוות פיתוח מנוסה יש צורך לשים את הרעיונות שלך לפועל. כמובן, אפשר לתת למשימה זו להיות פיתוח משלך של יישום עבור מחלקת ה- IT שלך. אבל מתברר, צוותים זמינים הם מומחים בתחום אחד, אבל הם לא מוכנים בשלב כזה כמו פיתוח יישומים. זהו מצב שכיח, ולכן במקרה של תוכנה שפותחה במיוחד, מיקור חוץ משמש לעתים קרובות.

Leave a Reply