קידוד וידאו הוא חסר משמעות

admin

מהו קודאי?

אם אתה רוצה לשים וידאו באתר אינטרנט, הווידאו חייב להיות בפורמט מסוים. ההליך לקבלת וידאו בפורמט זה נקרא קידוד. במאמר זה, נבחן את הפורמטים החשובים ביותר של וידאו ואנקודרים המשמשים ליצירת פורמטים אלה. במאמר, נסתכל גם על קידוד וידאו חי. לבסוף, נסתכל על כמה שירותים בחינם באינטרנט כי יהיה לקודד הן על פי דרישה והן לחיות.

וידאו פלאש

אחד הפורמטים הפופולריים יותר באינטרנט היום הוא פלאש וידאו. סיומת הקובץ FLV משויכת לסרט Flash. רוב המצלמות, מצלמות וידיאו וערכות עריכת וידאו לא מקורי ליצור קבצי LVV. בעת ביצוע בחירה להשתמש בחבילת תוכנה ההצפנה, לשקול מה שאתה מקבל על המחיר. Adobe כולל את Flash Encoder וידאו עם CS3 / CS4, בעצם בחינם. זה עושה עבודה טובה, אבל יש לך שימוש מוגבל של מקודד זה. קחו כמה coders תוכנה מסחריים. תסתכל על סורנסון לעסוס, On2Fixix Pro, ועל אנשי מקצוע אמיתיים לנסות Rhozet פחמן Coder). כל חבילות אלה מציעים גמישות רבה יותר שליטה על המדיה שלך. חבילות הנ"ל גם תמיכה בפורמטים רבים אחרים, כגון AVI, MOV, WMV ואחרים. אינספור shareware, עצמאית חינם קידוד וידאו שירותים זמינים גם. מוצרים אלה יהיו טובים ברזולוציה נמוכה וקצב סיביות נמוך, אבל יהיו להם מגבלות רבות. באתרים מסחריים, אני לא ממליץ להשתמש בכל אלה מוצרים פשוטים.

אם אתה מחפש פתרון קידוד קל לשימוש, שלא ישבור את הבנק שלך, נסה "קידוד דוט קום". דיברתי עם מנהל הטכנולוגיה של החברה. הוא אומר לי כי שירות זה משתמש בטכנולוגיות עורפיות שונות לתמוך סוגים שונים של משימות קידוד. אז בהתאם הפורמטים תהיה לך גישה טכנולוגיית קידוד מתקדמת. השירות קל לשימוש. אתה יכול לשלוח את הסרט שלך אליהם או לבוא אליך כדי לקבל את זה. כך או כך, אתה מקבל מוצר באיכות גבוהה מבלי לזרוק הרבה הון מלפנים.

H.264

H.264 הוא codec, לא בדיוק פורמט. זה בעצם MPEG-4. אז תוכלו למצוא פורמטים רבים ושונים מקודדים בתקן H.264. אתה תמצא H.264 עטוף סביב. MOV, F4V ואפילו קבצי MP4. H.264 היא שיטת דחיסה שבדרך כלל מספקת וידאו באיכות גבוהה יותר בשיעורי סיביות נמוכים יותר. רוב האנשים לשייך H.264 עם HD סרטים. זו סיבה טובה, כי אני יכול לקבל מבט טוב יותר של הווידאו בקובץ קטן יותר. H.264 יש חסרונות שלה; זה דורש יותר כוח עיבוד לקודד ולפענח ולא יכול להיות תואם כמו פורמטים אחרים. לא הייתי נותן לזה לעצור בעדך להתנסות בו.

Windows Media Video

WMV כבר בסביבה במשך זמן מה. יש אומרים שזה פורמט טוב יותר מאשר פלאש. לפני כשנה בערך, הייתי מסכים. WMV היה יציב יותר ויכול לספק איכות תמונה מעולה. Microsoft תומכת ב- Codec של VC-1 ב- WMV. VC-1 היה codec המשמש בפורמט HD-DVD, כך שאתה יכול לצפות דברים גדולים מ WMV עם קידוד VC-1. החיסרון הגדול ביותר של WMV מעל פלאש הוא תאימות. אתה תמצא את זה קשה למצוא MAC או לינוקס תיבת מן השער התומך WMV וידאו. Flash גם מאפשר לך ליצור שחקנים משלך עבור מצגת וידאו, WMV עבור Windows Media Player.

כדי להתגבר על חסרונות אלה, מיקרוסופט פיתחה את Silverlight. Silverlight הוא פלטפורמה עצמאית המוצר המאפשר לך ליצור יישומים מותאמים אישית שחקן. זה גם עובד על מחשבי MAC ו- Linux ו יתמוך השמעה של קבצי WMV על מערכות הפעלה אלה. ראה http://www.microsoft.com/silverlight, מיקרוסופט עשויה לתמוך בקרוב וידאו H.264 מקודדים בסביבת Silverlight.

מקודד ביטוי MS

רק בשביל המוח שלך, אולימפיאדת 2008 היו מסופקים Silverlight. ראה www.nbcolympics.com אנשים רבים יסכימו כי האולימפיאדה בשנת 2008 נעלמו ללא בעיות. אתה יכול לראות כי למרות Silverlight הוא פורמט חדש יותר, הוא נבדק על הכביש עבור מעל 70 מיליון זרמים!

קידוד חומרה

התוכנה טובה, הציוד הוא נהדר! אם אתה רוצה לקבל את הקידוד הטוב ביותר עם הסכום הנמוך ביותר של בעיות, שקול את החומרה קידוד המכשיר. התקנים אלה הם קריטיים כאשר אנו מדברים על קידוד חי.

ראה חברות אלה:

Vbrick, Digital Rapids, Newtek, Viewcast, Ripcode

כולם מתחרים באותו חלל. אתה צריך להשוות תכונות ומחירים. אני יכול להגיד לך כי Digital Rapids גלוי מאוד בחלל. הם מספקים ציוד קידוד עבור השמות הגדולים בתקשורת כוח אחד האירועים המקוון הגדול ביותר בהיסטוריה. התקן RipCode הוא ייחודי משום שהוא יבצע קידוד On-the-fly. הסרטון שלך יכול לשנות סיביות, הדמיות או פורמטים במידת הצורך. אתה רק צריך קובץ אחד הראשי ולתת RipCode לשנות את זה במידת הצורך.

קידוד חי

זרם דיגיטלי מגע מגע זרם

אם אתה מתכנן להעביר וידאו חי ליותר ממספר צופים בו-זמנית, כדאי לשקול שימוש ב- CDN. תחשוב על חיבור האינטרנט שלך במשרד או בסטודיו. אם יש לך רוחב פס של 3 Mb / s ו לקודד ב כ 500 Kbps, תוכל לטפל רק על 6 דפדפנים בו זמנית. לא ממש שובר שיאים! רוב רשתות CDN התומכות בשידורים חיים יכולות לתמוך במאות או אלפי דפדפנים בו זמנית. חנוכת הנשיא אובמה בשנת 2009 משכה סביב 6-9 מיליון צופים באינטרנט. רשתות המשדרות את הזרמים האלה משתמשות ב- CDN.

עבור Flash Live Encoding, ניתן להשתמש ב- Flash Live Encoder Flash ובמחשב ברמה גבוהה יותר. מוצר זה מתאים לרוב היישומים הצרכניים. אתה באמת מוגבל לכוח של המחשב שלך. אין גרסה Mac זמין, אז אתה חייב להיות על מחשב Windows. אפשרות טובה יותר עבור Flash Live קידוד הוא חי On2Flix או לסחוט סורנסון Live קידוד תוכנה. שניהם מציעים איכות וידאו גבוהה יותר גמישות. אתה עדיין נתון לחסדי המחשב שלך. אז אני מציע לך לקבל את המחשב הגדול ביותר, הגרוע ביותר שאתה יכול להשתמש בעת שימוש בתוכנה מקודד חי. לזרוק כמה CPU, RAM וזיכרון וידאו כפי שאתה יכול. השתמש בדיסק קשיח מסוג SATA או FireWire הפועל לפחות 7200RMP.

כמו כן, עליך לשקול כיצד לחבר את מקור המצלמה למחשב. אל תשתמש במצלמת אינטרנט רגילה או בהתקן אנלוגי ב- USB. הם טובים עבור סרטים ביתיים, אבל עבור קטעי וידאו מקצועיים, להסתכל Proumer HD מצלמת וידאו או ללכוד כרטיס עם קידוד high-end, כגון כרטיסי Viewcast.

מקודד Ripcode

כדי לקבל פתרון חומרה קידוד, להסתכל דיגיטלית Rapids, Vbrick או Newtek. Digital Rapids יש חדש, מוצר נהדר שנקרא TouchStream Appliance. זהו נייד, עצמאית חומרה encoder, אידיאלי עבור שדה הייצור

קידוד חינם

ישנם מספר שירותים להמיר קטעי וידאו בחינם. חפש ב- Google את "הצפנה חופשית" או "המר ל- FLV" או "המר ל- WMV". ניתן גם להוריד את מקודד וידאו של Microsoft ולהמיר אותו WMV. רוב חבילות עריכת וידאו יוצאו WMV, MOV ו MPG פורמטים.

קידוד חי חינם

יש רק כמה אפשרויות קידוד חינם עבור הזרמת בשידור חי.

  • מדיה דיגיטלית קודאי
  • Windows Media Encoder
  • עבור קידוד Silverlight, נסה להחליף את Windows Media Encoder עם ביטוי

נסה את זה בעצמך

אם ברצונך להפעיל זרימה חיה, נסה את השירותים החינמיים האלה. הם מאפשרים לך ליצור ערוץ משלך, לאחסן ולשחק לפי דרישה וידאו חי. הם ממש מגניב!

  • Mogulus
  • U-Stream

Leave a Reply