האמת על מעבד ליבה כפולה ליבה כפולה הליבה

admin

נראה כי יותר ויותר אנשים misinformed על ההבדלים האמיתיים בביצועים בין מעבדים מרובי ליבה כפולה. בואו להיות אמיתי, יש הרבה אנשים שחושבים כי מערכת מחשב עם מעבד מרובע הוא "טוב" יותר מאשר מעבד כפול רק בגלל זה יש ליבות כפול. מהי האמת עבור מעבדים מרובי ליבות?

האמת על מעבדים מרובי ליבות

לפני שאני מתחיל, בואו להשוות את שני מעבדי אינטל. אינטל Core 2 Duo E8400 יש 3.0 GHz לכל ליבה עם מטמון L2 6 MB ו מוכרת עבור 167.99 דולר על Newegg. לשם השוואה, Intel Core 2 Quad Q9550S ​​יש הליבה 2.83 GHz עם ליבה 12MB L2 המטמון שעולה $ 349.99 על Newegg. מכיוון שהמטמון L2 משותף באופן שווה לכל ליבה, שני המעבדים האלה הם בעלי קיבולת מטמון זהה, מה שהופך אותם למעבדים זהים, למעט מספר הליבות שלהם. מאחר שלכל ליבה יש כ -3 GHz עבור שני המעבדים, האם זה אומר כי ליבה מרובעת הוא כפול מהר כמו מעבד ליבה כפולה?

התשובה היא לא! זוהי אי ההבנה העיקרית שיש לאנשים על מעבדים מרובי ליבות. אתה לא להכפיל את המהירות של ליבה אחת על ידי מספר ליבות כדי לקבל את המהירות "הכולל" של מעבד מרובה ליבות. שני המעבדים בדוגמה זו פועלים למעשה באותה מהירות. האמת היא כי פחות מ 1% של תוכנות בשוק יכול להשתמש ליבות רבות, כלומר רוב התוכניות (כנראה כולם) יכול לעבוד רק אחד בכל פעם. משמעות הדבר היא כי המהירות של התוכניות שלך תלויה לחלוטין במהירות של ליבה אחת. אולי אתה חושב "טוב, מה אם אני מפעיל תוכניות רבות בו זמנית?" למעשה, רוב התוכניות יכול לעשות את העבודה מהר יותר מאשר אתה יכול לעבור לתוכנית אחרת. החריג המשמעותי ביותר לכלל זה הוא תוכנת עריכת וידאו שבדרך כלל משתמשת בכל הליבות שלך.

באופן מציאותי, לא תבחין בהבדל במהירות בין מעבד ליבה כפולה ומערכת מרובע ליבות, אלא אם תשתמש בתוכניות עריכת וידאו.

מה פירוש הדבר? לא לבזבז את הכסף שלך על מערכת Quad, אלא אם כן אתה יוצר באופן מקצועי ולערוך סרטים או להפעיל תוכנה מיוחדת שיכולה להשתמש בכל הליבות שלך. זה הרבה יותר טוב לתת את הכסף שלך למעבד כפול או מערכת עם תדר GHz גבוה יותר מטמון L2.

Leave a Reply