כיצד להפוך את הסרט שלך נראה ממש טוב

admin

עם הזמן, הבנתי את הדברים השונים שאנשים מחפשים עם כלי עריכת וידאו בחינם. ביסודו של דבר הם רוצים משהו שיעזור להם לעשות סרט טוב במהירות במחיר סביר או אפס. לשם כך, אני נותן כאן את חמש עצות חשובות ביותר שהופכים את הסרט נראה ממש טוב.

1) התחל עם חומר טוב

הפתגם הישן "זבל ב: זבל החוצה" יש שימוש כפול במקרה של וידאו. בשלב מסוים במהלך המסע שלך לעשות סרט תסיים דחיסת החומר codec (למשל, כאשר אתה שולח אותו ל- YouTube). התוצאה תהיה אובדן איכות. לכן חשוב מאוד להתחיל עם חומר באיכות הטובה ביותר שאתה יכול. משמעות הדבר היא להקליט חומר ישירות מן המקור. זה צריך להיות המצלמה שלך / מצלמת וידאו. אל תתפתו לחלץ חומר מ- DVD או להעתיק הקלטה ממשהו באינטרנט. יש סיכוי שזה כבר יהיה דחוס ואתה תשים אותך על הרגליים בהתחלה. לסדר את החומר המקור הכי טוב שאתה יכול. זה גם אומר שאתה צריך לצלם בתנאים מושלמים. ודא את החומר הוא טוב, את השמע הוא טוב ככל האפשר יש לך להגדיר את הנושא היטב (לא לגזום או כאשר מישהו הוא מחוץ למסגרת!)

2) ראשית, לפתח את התכנון ולאחר מכן לשנות את זה יחד

לאחר העברת החומר למחשב, ודא שיש לך מושג מה אתה מתכוון לעשות עם זה. ראשית, צור לוח התכנון. רבים של כלי עריכה חופשית של היום יש מובנית פונקציות storyboard שבו אתה יכול לגרור ולשחרר קליפים ברצף כדי "לספר סיפור". בשלב זה, תוכל לגלות אם אתה חסר חומר. האם קיבלת חומר ממשפחה שיוצאת לחופשה? אם זה וידאו עבור החתונה, האם הכלה טיפה את זר, לעזוב את הכנסייה לחתוך את העוגה? אם אתה מתגעגע כל יריות, התכנון יגיד לך. לפעמים אתה יכול לחזור ולקחת את התמונות האלה מאוחר יותר, אבל עם משהו כמו חתונה זה לא יהיה קל. בשלב זה, את התכנון יאפשר לך לציין איך אתה רוצה להעביר את הסיפור כדי לעקוף את קליפים אין לך. אם אתה לא מקבל תמונה של הכלה והחתן עוזב את הכנסייה בלימוזינה, אתה יכול במקום להוסיף קובץ של אנשים מנופף, ולאחר מכן להוסיף תמונה של זוג מאושר שעוזב את התמונות הרשמיות? או אולי זה היה על בחירת קטעי וידאו של כמה אנשים אחרים שהיו שם עם מצלמות "הרכבה" של אותם יוצאות. Storyboarding היא דרך מצוינת לעשות את זה.

3) לא להגזים עם מעברים

כולנו אוהבים את מלחמת הכוכבים. זה היה סרט פריצת דרך. R2D2, C3PO, לוק וליה, וכו 'טוב לעומת הרע. אור לעומת החושך. מעולה. אבל כשמתבוננים בו, שמתם לב שאין שום ירייה אחת שבה המעבר בין שתי הקלעים פשוט? המסך "זז" או "משפשף" או "מתחבר" או "מסתובב" בין שתי סצינות, מוסיף כמה מעברים מרשימים באמת. בסוף שנות ה -70, כולם היו "אפקטים אופטיים" (כלומר, הם נעשו באמצעות עדשות, מדפסות אופטיות וסרט, לא מחשב). מרשים, למרות שהם היו, מצאתי את זה מטריד. הנה למה: יותר מדי עובר מפואר מקלקל את האפקט ומסיר את הקהל מהסרט. תוכנת עריכה מודרנית כוללת בדרך כלל השפעות מעבר שונות. ל- Windows Movie Maker עצמו יש 60 שמות כאלה עם שמות אקזוטיים כגון "Gale", "Extract" ו- "Clear, Narrow". הוספת אותם היא פשוטה מאוד ויש פיתוי לשים אחד אחר בין כל חתך. לא! זה רק להפחית את איכות ההקלטות שלך. רוב המעברים יכולים להיות מטופלים פשוטים (סצינה אחת הולכת ישר אל השנייה בלי חפיפה ברורה), מתמוססת (סצנה אחת מופיעה באיטיות מעל האחרון כאשר האחרון נעלם) או נעלמת (סצינה אחת נעלמת בשחור והסצינה החדשה מופיעה בשחור) . אם אתה מתחיל להשתמש במעברים רבים מדי, הם יסיחו את דעתך מן הסרט ו "מקבל בדרך שלך"

4) לשמור אותו בצורתו המקורית זמן רב ככל האפשר (לא לדחוס)

דיברתי בעבר על איך דחיסה תגרום בעיה. משמעות הדבר היא שאם אתה יכול למנוע דחיסת החומר שלך בכלל, לעשות את זה. במהלך הקורס הרגיל של האירועים, אתה לדחוס את החומר כאשר אתה לוקח את זה מתוך המצלמה, לדחוס אותו שוב, להוסיף כותרות ואפקטים, ו לדחוס שוב לכתוב ב- DVD או ב- YouTube. כל דחיסה מאבדת איכות. אם אתה יכול למנוע את השלבים הבאים, זה יהיה טוב יותר את התוצאה הסופית. האם העורך שלך מאפשר לך לעשות כותרות או אפקטים פשוטים? (זה ימנע דחיסה אחת) האם כלי ה- DVD authoring לקבל קלט לא דחוס? (זה חוסך את הדור הבא). דברים אלה תמיד לשפר את התוצאה הסופית.

5) אם הירי ב- YouTube דורש רקע פשוט ותנועה מועטה

ל- YouTube יש בעיות ספציפיות שיש לטפל בהן. אופיו של גודל קובץ קטן דחיסה גבוהה אומר שכל דבר ב- YouTube, אשר יש הרבה תנועה, ייראה די blocky. (רק להסתכל על שתי שניות של Nickelback 'Rockstar' ב- YouTube כדי לברר מה יכול לקרות וידאו מקצועי לאחר zip). קטעי וידאו של YouTube באיכות הטובה ביותר בדרך כלל יש את התכונות הבאות

  • יש להם תנועה מינימלית את הזריקה (מדברים ראשים לעבוד טוב מאוד)
  • הם פשוטים למדי בעיצוב (לא רקע נוצץ, רב צבעוניים)
  • הם פשוטים (שום דבר מסובך במונחים – תנועה מצלמה מינימלי)

הסיבה לכך היא שכל אחד מהגורמים הללו נלחם על חולשות פורמט YouTube, אשר מורכב מהעובדה כי כדי לקבל גודל גדול של וידאו בגודל קטן, אתה צריך לדחוס את זה. דחיסה גורמת לכלוכים. מזעור תנועות ושמירה על דברים פשוטים מאפשר דחיסה לעבוד בצורה יעילה יותר, ובכך לשפר את גודל הקובץ.

סיכום

מחשבה מוקדמת יותר כמה משימות פשוטות יבטיח כי הסרט שלך יהיה מותאם להיות הכי טוב שאפשר. אל תנסה לקצר את הפינות, כי דברים כאלה תמיד להדביק אותך.

Leave a Reply