כיצד למקם וידאו באתר שלך: עיבוד והעלאה

admin

ראשית אתה צריך למצוא סרט באיכות גבוהה כדי לעבד. ככל שהאיכות גבוהה יותר, כך ייטב. שקול את הגודל של הסרט. אל תלך למסך מלא עם הרזולוציה הטובה ביותר. אינך רוצה שהמשתמשים באתר שלך יחכו לעד לפני שהסרטון יהיה מוכן לצפייה. חפש תמונות קטנות וברורות שייראו טוב עם דחיסה.

עיבוד וידאו דורש תוכנה מיוחדת ומיומנויות עריכה, אבל כולם יכולים ללמוד כמה נהלי עריכה בסיסיים. יש יקר, מתוחכם עריכת וידאו חבילות תוכנה, כגון Adobe Premiere או AfterEffects. אוקיי, Premiere הוא ללא ספק כלי העריכה המקצועי ביותר, אבל זה גם אחד הכלים היקרים ביותר. (תראו את התוכנה הביולוגית שלי באיכות הרבה יותר זול).

חבילות התוכנה הנ"ל יאפשר לך לעשות מה שאתה רוצה עם קבצי וידאו. הוסף כמה קליפים, לפצל אותם, להוסיף תמונות סטטיות, להשתמש במסננים ומעברים, לסנכרן קבצי שמע הם רק חלק מהתכונות המוצעות על ידי חבילות אלה.

בוא נדבר על אלמנט שמוזנח על ידי אנשים רבים המשתמשים בווידאו באתרי האינטרנט שלהם. אלמנט זה הוא קול. עדיף לערוך את הקול של הסרט בנפרד באמצעות תוכנת עריכת קול. בדרך זו, תוכל להבין טוב יותר מה אנשים ישמעו בעת צפייה בסרטון שלך. איכות הצליל נמוכה בהחלט ישפיע על איכות הווידאו שלך.

לאחר שתעבד את הסרטון ותשומת לב מיוחדת לאיכות הצליל של הסרטון שלך, עליך לבצע את השלב האחרון לפני הצבת הסרטון באתר שלך. והשלב האחרון הוא דחיסה. שוב, אתה צריך תוכנת דחיסת וידאו שיאפשר לך לאזן את התמונה ואת איכות הצליל ופרמטרים אחרים איכות וגודל.

ועכשיו החלק הכי קל. העלאת סרטון לשרת האינטרנט שלך. ודא שיש לך מספיק שטח דיסק בשרת. כמו כן, ודא שאתה יכול להשתמש ברוחב פס מספיק, כי קבצי וידאו משתמשים ברוחב פס אמיתי. לדוגמה, נניח שיש לך קובץ וידאו בגודל 1MB. אתה רק צריך 200 מבקרים לחרוג ממגבלת רוחב הפס 200 מגה בייט!

Leave a Reply